Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
poniedziałek, 13 stycznia 2014
O medalu burmistrza i reprezentancie rady miejskiej w Mosinie
piątek, 03 stycznia 2014
Dziś przed wejściem do mosińskiego magistratu jeden z mieszkańców Mosiny, w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa zostawił uschniętą poświąteczną choinkę
piątek, 20 grudnia 2013
Grupa 60 urzędników mosińskiego magistratu została przeszkolona w ostatnim czasie przez firmę PMP Skuteczni z Wir. Pierwsze szkolenia i warsztaty odbyły się w dniach 10,11,12 września tego roku. Za pakiet szkoleń gmina zapłaciła 14.250 złotych.
piątek, 22 listopada 2013
Na terenie gminy Mosina pojawiły się przyczepy reklamowe. Z informacji urzędników wynika, że jest ich 12. Stoją w różnych miejscach, w tym również, a może przede wszystkim na terenach gminnych. Ja natrafiłem na cztery stojące na gminnych parkingach. Jedna przy rondzie, druga na parkingu u zbiegu ulic Leszczyńskiej i Strzeleckiej, Szkolnej i Poznańskiej oraz na targowisku. Wszystko niby Ok, ale przyczepy te nie posiadają kół, stoją na wspornikach. Obiekty te mają tablice rejestracyjne.
piątek, 15 listopada 2013
Burmistrz gminy Mosina podjęła jedną z niewielu w swoim kierowaniu gminą Mosina słuszną decyzję. Zwolniła, urzędnika, który, jak wykazała prasa był uwikłany w dwuznaczne sytuacje z deweloperem, który inwestował na terenie gminy Mosina.
niedziela, 10 listopada 2013
Ekipa radnych skupionych wokół burmistrz Mosiny Zofii Springer w stowarzyszeniu i klubie radnych pod nazwą Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska wydała kolejny numer swojego pisma. No i fajnie.
czwartek, 07 listopada 2013
Dziś Sąd Najwyższy w Warszawie orzekł, że mój proces sądowy z burmistrz gminy Mosina Zofią Springer będzie trwał dalej.
poniedziałek, 04 listopada 2013
Tak jak zapowiedziałem wczoraj, tak czynię. Interweniuję ws skandalicznego sposobu prowadzenia rozbiórki obiektów po Barwie w Mosinie.
niedziela, 03 listopada 2013
Burzą starą Barwę przy ulicy Farbiarskiej w Mosinie. W niedługim czasie mają tam powstać obiekty mieszkalne i usługowe w tym, jak się coraz głośniej mówi, market Biedronka.
czwartek, 31 października 2013
Zastraszanie mieszkańców przez urzędników i burmistrza, bo inaczej tego nie można nazwać.
sobota, 26 października 2013
Wreszcie udało się wydobyć informację n/t zarobków mosińskich urzędników. Dlaczego teraz akurat się to udało, mam swoją teorię na ten temat. Zachęcam do zapoznania się ile średnio można zarobić w mosińskim magistracie.
czwartek, 17 października 2013
Okazało się, że pomyliłem się podając błędne dane n/t wysokości diet dla członków komisji statutowej, która 2,5 roku pracowała nad modyfikacją Statutu Gminy.
czwartek, 10 października 2013
Jak zostałem poinformowany przez niektórych mieszkańców osiedla Za Barwą, w przeddzień wyborów na przewodniczącego tego osiedla do ich skrzynek trafiła tajemnicza ulotka, która zdaniem niektórych pogrążyła byłego już przewodniczącego Jacka Rogalkę. Czy aby na pewno?
W dniu 9 października o godzinie 18.00 w stołówce Zespołu szkół w Mosinie przy ulicy Topolowej miały miejsce wybory zarządu osiedla „ Za Barwą” Osiedle liczy 4.000 mieszkańców.
piątek, 04 października 2013
Ohydny Park Ptasi przy zbiegu ulic Dworcowej i Kolejowej w Mosinie zyska nowe życie i w końcu być może stanie się miejscem, z którego Mosina będzie dumna.
niedziela, 29 września 2013
Do urzędu miejskiego w Mosinie wpłynęło anonimowe pismo. Jest skierowane do burmistrz Zofii Springer.
Byłem na jednej z imprez na terenie gminy Mosina. Wśród gości lokalni przedsiębiorcy, także ci upadli, którzy jeszcze próbują obracać się w lokalnym establishmencie.
piątek, 20 września 2013
Chciałbym poinformować, że budżet gminy Mosina doszedł do pewnego krytycznego momentu. Chodzi o kwotę 4 milionów złotych.
poniedziałek, 16 września 2013
Minął rok odkąd spłonęło ich mieszkanie. Do dziś borykają się z problemami mieszkaniowymi. Gmina każe im wynosić się z tymczasowo zajmowanego lokalu komunalnego.
środa, 11 września 2013
Czy organizacja Dożynek- święta wsi i rolników w mieście jest przejawem braku szacunku dla rolników oraz ich pracy?
środa, 28 sierpnia 2013
W ubiegłym roku, we wrześniu składałem wniosek do pani burmistrz w sprawie podjęcia działań w walce z wykluczeniem cyfrowym. Chodziło mi o masowe szkolenia z zakresu obsługi komputera i poruszania się w Internecie oraz zakup komputerów. Wskazałem aby w tym celu rozpoznać możliwości oferowanych przez programy unijne. Wówczas, mówiąc krótko zostałem przez władze olany.
sobota, 17 sierpnia 2013
Za 15 miesięcy wybory samorządowe. Po wakacjach ruszy kampania wyborcza. Kto zostanie burmistrzem naszej gminy? Cha, kto wystartuje i podda się ocenie społecznej? Jak zapatrujecie się na przyszłe wybory? Czy Mosina potrzebuje zmiany w kierunku rozwoju i dystrybucji publicznych pieniędzy?
czwartek, 08 sierpnia 2013
Co zrobić aby doić samorządową kasę? Pracować bez końca i efektów!
poniedziałek, 05 sierpnia 2013
Kto od stycznia 2014 zadba o zdrowie Mosiniaków?
Szykuje się proces odszkodowawczy przeciwko gminie Mosina z powodu utraty zdrowia do którego dopszło na terenie gminnym.
Tagi