Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
piątek, 31 stycznia 2014
Po raz kolejny byłem zażenowany poziomem pracy prawników, którzy obsługują naszą gminę...
wtorek, 28 stycznia 2014
Z niedowierzaniem przyjąłem informację o tym, że burmistrz w walce z przychodniami medycznymi Vis Medica oraz Consensus i Modent posunie się do taktyki wojskowej, która nie oszczędza cywilów, a jednak...
niedziela, 26 stycznia 2014
Zapoznałem się z tegoroczną ofertą ferii zimowych organizowanych przez MOK i OSiR.
poniedziałek, 20 stycznia 2014
Po blisko pięciu latach procesu sądowego, który wytoczyła mi pani burmistrz Zofia Springer, Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok, od którego w Polsce odwołać się nie mogę.
czwartek, 16 stycznia 2014
W jednej z lokalnych mosińskich gazet ukazał się dość dziwny wywiad z burmistrz Zofią Springer na temat zamieszania w mosińskiej służbie zdrowia.
poniedziałek, 13 stycznia 2014
O medalu burmistrza i reprezentancie rady miejskiej w Mosinie
piątek, 03 stycznia 2014
Dziś przed wejściem do mosińskiego magistratu jeden z mieszkańców Mosiny, w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa zostawił uschniętą poświąteczną choinkę
piątek, 20 grudnia 2013
Grupa 60 urzędników mosińskiego magistratu została przeszkolona w ostatnim czasie przez firmę PMP Skuteczni z Wir. Pierwsze szkolenia i warsztaty odbyły się w dniach 10,11,12 września tego roku. Za pakiet szkoleń gmina zapłaciła 14.250 złotych.
piątek, 22 listopada 2013
Na terenie gminy Mosina pojawiły się przyczepy reklamowe. Z informacji urzędników wynika, że jest ich 12. Stoją w różnych miejscach, w tym również, a może przede wszystkim na terenach gminnych. Ja natrafiłem na cztery stojące na gminnych parkingach. Jedna przy rondzie, druga na parkingu u zbiegu ulic Leszczyńskiej i Strzeleckiej, Szkolnej i Poznańskiej oraz na targowisku. Wszystko niby Ok, ale przyczepy te nie posiadają kół, stoją na wspornikach. Obiekty te mają tablice rejestracyjne.
piątek, 15 listopada 2013
Burmistrz gminy Mosina podjęła jedną z niewielu w swoim kierowaniu gminą Mosina słuszną decyzję. Zwolniła, urzędnika, który, jak wykazała prasa był uwikłany w dwuznaczne sytuacje z deweloperem, który inwestował na terenie gminy Mosina.
niedziela, 10 listopada 2013
Ekipa radnych skupionych wokół burmistrz Mosiny Zofii Springer w stowarzyszeniu i klubie radnych pod nazwą Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska wydała kolejny numer swojego pisma. No i fajnie.
czwartek, 07 listopada 2013
Dziś Sąd Najwyższy w Warszawie orzekł, że mój proces sądowy z burmistrz gminy Mosina Zofią Springer będzie trwał dalej.
poniedziałek, 04 listopada 2013
Tak jak zapowiedziałem wczoraj, tak czynię. Interweniuję ws skandalicznego sposobu prowadzenia rozbiórki obiektów po Barwie w Mosinie.
niedziela, 03 listopada 2013
Burzą starą Barwę przy ulicy Farbiarskiej w Mosinie. W niedługim czasie mają tam powstać obiekty mieszkalne i usługowe w tym, jak się coraz głośniej mówi, market Biedronka.
czwartek, 31 października 2013
Zastraszanie mieszkańców przez urzędników i burmistrza, bo inaczej tego nie można nazwać.
sobota, 26 października 2013
Wreszcie udało się wydobyć informację n/t zarobków mosińskich urzędników. Dlaczego teraz akurat się to udało, mam swoją teorię na ten temat. Zachęcam do zapoznania się ile średnio można zarobić w mosińskim magistracie.
czwartek, 17 października 2013
Okazało się, że pomyliłem się podając błędne dane n/t wysokości diet dla członków komisji statutowej, która 2,5 roku pracowała nad modyfikacją Statutu Gminy.
czwartek, 10 października 2013
Jak zostałem poinformowany przez niektórych mieszkańców osiedla Za Barwą, w przeddzień wyborów na przewodniczącego tego osiedla do ich skrzynek trafiła tajemnicza ulotka, która zdaniem niektórych pogrążyła byłego już przewodniczącego Jacka Rogalkę. Czy aby na pewno?
W dniu 9 października o godzinie 18.00 w stołówce Zespołu szkół w Mosinie przy ulicy Topolowej miały miejsce wybory zarządu osiedla „ Za Barwą” Osiedle liczy 4.000 mieszkańców.
piątek, 04 października 2013
Ohydny Park Ptasi przy zbiegu ulic Dworcowej i Kolejowej w Mosinie zyska nowe życie i w końcu być może stanie się miejscem, z którego Mosina będzie dumna.
niedziela, 29 września 2013
Do urzędu miejskiego w Mosinie wpłynęło anonimowe pismo. Jest skierowane do burmistrz Zofii Springer.
Byłem na jednej z imprez na terenie gminy Mosina. Wśród gości lokalni przedsiębiorcy, także ci upadli, którzy jeszcze próbują obracać się w lokalnym establishmencie.
piątek, 20 września 2013
Chciałbym poinformować, że budżet gminy Mosina doszedł do pewnego krytycznego momentu. Chodzi o kwotę 4 milionów złotych.
poniedziałek, 16 września 2013
Minął rok odkąd spłonęło ich mieszkanie. Do dziś borykają się z problemami mieszkaniowymi. Gmina każe im wynosić się z tymczasowo zajmowanego lokalu komunalnego.
środa, 11 września 2013
Czy organizacja Dożynek- święta wsi i rolników w mieście jest przejawem braku szacunku dla rolników oraz ich pracy?
Tagi