Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
sobota, 20 czerwca 2015
Wybuchł spór na mosińskim Czarnokurzu. Przedstawiam sprawę nieco inaczej, aniżeli w TELESKOPIE
środa, 27 maja 2015
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła postępowanie w sprawie tzw. Mosińskiej Afery Gruntowej. Przedwcześnie.
sobota, 23 maja 2015

Kierownik referatu planowania przestrzennego w mosińskim magistracie nie wróci już do pracy w urzędzie. Przegrał prawomocnie sprawę o przywrócenie go na stanowisko

poniedziałek, 11 maja 2015
Mimo, że urząd uzgadniał z obecnymi sołtysami terminy wyborów sołtysów i rad sołeckich, to kilkoro z nich zmieniło sobie wcześniej ustalone daty. Budzi to zdziwienie i oburzenie znacznej części mieszkańców i radnych.
sobota, 25 kwietnia 2015
Przychodnia Lekarza Rodzinnego Consensus wyniosła się z budynku przy ulicy Dworcowej w Mosinie. Tym samym, budynek zajmuje teraz tylko spółka All Medica Centrum lub jak kto woli Medicomplex.
środa, 22 kwietnia 2015
Wielu mieszkańców zastanawia się dlaczego od dłuższego czasu nie otrzymuje listów, w tym listów poleconych. Powodem jest...
wtorek, 14 kwietnia 2015
Część z Państwa wie, a część nie. Chodzi o termin zapisów dzieci do przedszkoli gminnych. Termin składania wniosków upływa 20 kwietnia. Wnioski można złożyć do 2 placówek. Z oddziałami przedszkolnymi w szkołach podstawowych jest nieco inaczej.
poniedziałek, 13 kwietnia 2015
Pojawiła się niebywała okazja, aby w akcji promocyjnej NIVEA wygrać plac zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka klików, aby plac zabaw przypadł Mosinie.
poniedziałek, 30 marca 2015
Jak głoszą źródła zbliżone do rzędowych posadę niebawem straci kierowniczka referatu oświaty Małgorzata Kasprzyk. Dziś odbyły się rozmowy burmistrza gminy Jerzego Rysia i jego zastępcy Przemysława Mielocha z niektórymi pracownikami urzędu miejskiego, w tym z Małgorzatą Kasprzyk.
sobota, 28 marca 2015
Mosiński monitoring zdaje się być psu na budę
niedziela, 22 marca 2015
Na ulicy RP Mosińskiej w niedzielę o 2 w nocy w Mosinie kierujący samochodem osobowym Mazda wjechał w trzy osoby idące drogą rowerową. Kierowca był pod wpływem alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
środa, 18 marca 2015
Mieszkańcy mosińskiego rynku zachodzili w głowę na jakiej podstawie była burmistrz gminy Zofia Springer bezpłatnie parkuje w strefie posługując się legitymacją SŁUŻBA DROGOWA. A więc wyjaśniam
Mieszkańcy Sowińca płacą za wodę jak za przysłowiowe zboże. Problem dotyczy tych rodzin, których mieszkaniami administrują spółdzielnie mieszkaniowe.
wtorek, 17 marca 2015
Mosina została zelektryzowana informacją o znalezieniu zwłok kobiety w Kanale mosińskim. Co wiadomo?
piątek, 13 marca 2015
Mieszkaniec naszej gminy Szymon Balcerek-Kałek wystosował wniosek do burmistrza Jerzego Rysia w sprawie podjęcia starań w celu uruchomienia autobusu, który połączył by stolicę Wielkopolski ze stolicą gminy. Jak swój wniosek argumentuje młody mieszkaniec? Przede wszystkim wskazuje na dziurę czasową w połączeniach autobusowych i kolejowych.
piątek, 27 lutego 2015
Choć Zofia Springer nie jest już burmistrzem gminy Mosina to...
sobota, 21 lutego 2015
Gmina Mosina jest właścicielem skarbu, którego była burmistrz Zofia Springer wraz ze swoją bandą usilnie chciała się pozbyć. Uważam, że to co dla tej BANDY było sufitem, dla nowych władz Mosiny powinno być podłogą.
sobota, 17 stycznia 2015
Próba sprzedaży nadwarciańskich terenów w rejonie Sowinek przez burmistrz Zofię Springer wywołała ogromne niepokoje społeczne i opór. Zupełnie inaczej do tematu podchodzi nowy burmistrz Mosiny Jerzy Ryś.
sobota, 10 stycznia 2015
Mosińska edycja WOŚP 2015.Program
sobota, 03 stycznia 2015
Redaktor Naczelna GMP pani Elżbieta Bylczyńska zarzuciła mi i radnej Małgorzacie Kaptur, to, że zniszczyliśmy człowieka.
środa, 17 grudnia 2014
Póki co nie szykuje się, aby w Radzie Miejskiej gminy Mosina zaistniała opozycja, czyli grupa, która będzie zainteresowana szczególnym patrzeniem nowemu burmistrzowi na ręce, krytycznie oceniając jego pracę.
poniedziałek, 15 grudnia 2014
Tak jak obiecałem, tak czynię. Uruchamiam temat, w którym będziemy mogli przedstawiać swoje pomysły na Mosinę.
wtorek, 09 grudnia 2014
Od tego tematu postanowiłem zacząć nowy rozdział blogowania na temat nowej rzeczywistości samorządowej w naszej gminie.
wtorek, 18 listopada 2014
Pewna siebie, butna i pozbawiona jakiejkolwiek pokory pani Zofia Springer, nie została radną powiatową. Jej skrzekot z megafonu zamontowanego na samochodzie Jacka Rogalki roznosił się po całej Mosinie i okolicach. Żegnała się z mieszkańcami, chwaliła dokonaniami i zachęcała do oddania na nią głosu w wyborach do powiatu. Społeczeństwo również pożegnało się z Panią Zofią Springer, mówiąc NIE! Wyraziło się to poprzez nie wybranie jej do Rady Powiatu Poznańskiego.
poniedziałek, 17 listopada 2014
Dziękuję moim przyjaciołom, znajomym, sąsiadom, oddającm głos na moją osobę w wyborach samorządowych w gminie Mosina. Dzięki Waszemu poparciu zostałem radnym na lata 2014-2018.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27
Tagi