Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
środa, 11 listopada 2015
Deweloper w dzisiejszych czasach to zbawiciel dla gminy czy przekleństwo? Jak się okazuje, w Mosinie, deweloperzy mają być zbawieniem. Burmistrz Jerzy Ryś poprzez gminną agendę prasową Informator Mosiński(IM) skrzykuje tychże deweloperów do współpracy w zakresie wspólnych działań promocyjnych. Wszystko ok, ale...
sobota, 24 października 2015
Nie wiem, czy tylko mnie to spotyka podczas wyborów. Być może też Was to dotyczyło. Chodzi o członków obwodowych komisji wyborczych. Gdy ja się pojawiam w lokalu wyborczym na terenie gminy Mosina.....
czwartek, 22 października 2015
Grupa rodziców uczniów pierwszej klasy gimnazjum nr 1 w Mosinie jest zbulwersowana tegorocznymi otrzęsinami. Fotki z imprezy szkolnej pojawiły się na stronie internetowej szkoły. Część, rzekomo ostrzejszych krąży pomiędzy rodzicami w obiegu elektronicznym.
niedziela, 18 października 2015
Strefy Aktywizacji Gospodarczej(SAG) wywołują spore emocje nie tylko w gminie Mosina. Lokalne społeczności obawiają się uciążliwości z powodu ich istnienia w sąsiedztwie swoich domów. Jednak zazwyczaj strach ma wielkie oczy.
środa, 14 października 2015

Mosińskie organizacje pozarządowe w ofensywie. Chcą się zorganizować i stworzyć ciało, które będzie dbać o ich interesy. Pierwsze zebranie mają za sobą. Wkrótce być może powstanie Rada Działalności Pożytku Publicznego

sobota, 05 września 2015
Uciekają przed wojną, nędzą i głodem, podobnie jak my w pewnych okresach minionych.
wtorek, 01 września 2015

Dziecięcy Raj tak nazywa się plac zabaw w Krośnie zlokalizowany przy ulicy Leśnej nieopodal torów. Zdaniem Alicji Pachołek- mieszkanki wsi Dziecięcy Raj przypomina raczej PIEKŁO.

wtorek, 18 sierpnia 2015

Burmistrzowie, wójtowie i prezydenci w myśl przepisów wyborczych i referendalnych uzupełniają składy osobowe obwodowych komisji wyborczych o urzędników lub pracowników placówek, w których odbywa się głosowanie. Burmistrz uzupełnia składy jeśli spośród komitetów biorących udział w referendum lub wyborach nie udało się stworzyć minimalnego składu komisji. Przepisy mówią, aby wskazywać osoby z list wyborców. Ta druga opcja chyba nigdy nie miała miejsca. Kto z urzędników oraz pracowników placówek, gdzie odbędzie się głosowanie został wytypowany przez burmistrza gminy Mosina na najbliższe wrześniowe referendum do prac w komisjach? Zobaczmy

środa, 05 sierpnia 2015
Dzieło Smolenia polegające na umożliwianiu dzieciom niepełnosprawnym korzystania z hipoterapii napotyka na problemy finansowe.
wtorek, 04 sierpnia 2015
Upały coraz bardziej dają się we znaki. Wszyscy szukają ochłody w basenach, jeziorach, stawkach i.... w rzekach
czwartek, 23 lipca 2015
Po raz kolejny jestem zmuszony wstrząsnąć czytelnikami bloga i zwrócić uwagę na przykre sprawy dziejące się w Mosinie.
wtorek, 14 lipca 2015
Mieszkańcy rejonu ulicy Pożegowskiej i Spacerowej w Mosinie drżą o bezpieczeństwo swoich dzieci, swoje i... rowerzystów, którzy bez opamiętania na pełnej szpuli pędzą wąską asfaltową drogą od zbiorników w dół. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że co rusz zdarzają się wypadki z udziałem rowerzystów- terrorystów. Dlaczego terrorystów?
poniedziałek, 13 lipca 2015
Sporo miejsca poświęciłem miejsca na blogu Sławomirowi Ambrożewiczowi byłemu już kierownikowi referatu planowania przestrzennego w mosińskim magistracie. Wydaje się konieczne by postawić kropkę nad jego sprawą i wrzucić uzasadnienie prawomocnego wyroku w jego sprawie.
czwartek, 09 lipca 2015

Mosińska Straż Miejska po latach skrywania w tajemnicy terminów i miejsc rozstawiania fotoradaru, weszła jednak na drogę jawności i otwartości wobec społeczeństwa. Harmonogram dbania o bezpieczeństwo stał się jawny.

środa, 08 lipca 2015

Dziś w nocy podczas upiornej burzy na jeziorze Góreckim w Wielkopolskim Parku Narodowym utonął nastolatek, który wraz z trójką znajomych próbował urządzić sobie surwiwal na Wyspie Zamkowej.

wtorek, 30 czerwca 2015

Z końcem grudnia wygasa umowa z operatorem mosińskiej Strefy Płatnego Parkowania(SPP). Wkrótce gmina powinna zacząć myśleć i analizować na nowo zagadnienie SPP przed ogłoszeniem nowego przetargu.

sobota, 20 czerwca 2015
Wybuchł spór na mosińskim Czarnokurzu. Przedstawiam sprawę nieco inaczej, aniżeli w TELESKOPIE
środa, 27 maja 2015
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła postępowanie w sprawie tzw. Mosińskiej Afery Gruntowej. Przedwcześnie.
sobota, 23 maja 2015

Kierownik referatu planowania przestrzennego w mosińskim magistracie nie wróci już do pracy w urzędzie. Przegrał prawomocnie sprawę o przywrócenie go na stanowisko

poniedziałek, 11 maja 2015
Mimo, że urząd uzgadniał z obecnymi sołtysami terminy wyborów sołtysów i rad sołeckich, to kilkoro z nich zmieniło sobie wcześniej ustalone daty. Budzi to zdziwienie i oburzenie znacznej części mieszkańców i radnych.
sobota, 25 kwietnia 2015
Przychodnia Lekarza Rodzinnego Consensus wyniosła się z budynku przy ulicy Dworcowej w Mosinie. Tym samym, budynek zajmuje teraz tylko spółka All Medica Centrum lub jak kto woli Medicomplex.
środa, 22 kwietnia 2015
Wielu mieszkańców zastanawia się dlaczego od dłuższego czasu nie otrzymuje listów, w tym listów poleconych. Powodem jest...
wtorek, 14 kwietnia 2015
Część z Państwa wie, a część nie. Chodzi o termin zapisów dzieci do przedszkoli gminnych. Termin składania wniosków upływa 20 kwietnia. Wnioski można złożyć do 2 placówek. Z oddziałami przedszkolnymi w szkołach podstawowych jest nieco inaczej.
poniedziałek, 13 kwietnia 2015
Pojawiła się niebywała okazja, aby w akcji promocyjnej NIVEA wygrać plac zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka klików, aby plac zabaw przypadł Mosinie.
poniedziałek, 30 marca 2015
Jak głoszą źródła zbliżone do rzędowych posadę niebawem straci kierowniczka referatu oświaty Małgorzata Kasprzyk. Dziś odbyły się rozmowy burmistrza gminy Jerzego Rysia i jego zastępcy Przemysława Mielocha z niektórymi pracownikami urzędu miejskiego, w tym z Małgorzatą Kasprzyk.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi