Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
czwartek, 30 września 2010
Czy pobocze- pas zieleni na ulicy Szosa Poznańska w Mosinie gdzie obecnie rośnie zielsko i obleśny żywopłot zostanie jakoś inaczej zagospodarowany? W dniu 29 września widziałem panią LT jak biegała z miarą i notatnikiem po skwerze przy tej ulicy.
Nie pierwsza to wpadka pani od oświaty. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w gminie gdzie rządzi nauczyciel- derektorka, a oświatą zajmuje się mega spec oświatowy.
poniedziałek, 27 września 2010
Gmina Mosina wynajmuje trzem przychodniom lekarskim w Mosinie pomieszczenia. Wszystko niby ok., ale…
Aquanet wniósł skargę, żądając uchylenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, które Rada Miejska przyjęła w lutym, a które to studium wywołało szereg emocji i protestów.
wtorek, 14 września 2010

   Poniżej przedstawiam ulotki wyborcze burmistrza Zofii Springer. Po ocenie materiału wyborczego ZS odnoszę wrażenie, że tak zwane programy wyborcze są li tylko programami wyborczymi. Kandydaci startują nie po to by zmieniać Mosinę na lepsze, lecz po to by ogłupić i omamić obietnicami mosiński Naród i wygrać wybory. W Mosinie nigdy nie będzie obwodnic, przynajmniej w takim kształcie jak proponują krótkowzroczne władze Mosiny, a to z tego względu, że te ich koncepcje  nie rozwiążą problemu kompleksowo. Obwodnice tak, ale w porozumieniu z Puszczykowem i Luboniem. Wówczas taka obwodnica rozwiąże bardzo poważny problem i jakimś WPN nie trzeba będzie się przejmować. Zresztą zachęcam do przeczytania trochę o strategii rozwoju Aglomeracji Poznańskiej. Mosina skazana jest raczej na niebyt. Rozwój na południe Poznania idzie i pójdzie w kierunku tras Poznań- Katowice(Gądki, Kórnik) i Poznań Wrocław Komorniki, Stęszew. Zresztą to już widać i jest to trend nieunikniony. Więc porzuciłbym złudne marzenia o świetlanej przyszłości naszej gminy i skupiłbym się na prostych sprawach jak kanalizacja, chodniki i drogi. by w tym miejscu gdzie mieszkamy żyło się lepiej.

    Co do obietnic  ZS i zakresu ich realizacji, to po przeczytaniu całego materiału wyborczego i wyciagnięciu wniosków dojdziecie do konkluzji, że startuje nie po to by zmieniać tylko po to by wygrać, a to jest już różnica. Przynajmniej dla mnie.

 

Obietnice wyborcze Zofii Springer z 2006 roku sprzed II tury

1  2  3  4  5

Program wyborczy Zofii Springer z 2002 roku

1  2  3  4

Ulotka z kandydatami na radnych z Komitetu Zofii Springer w kampanii 2002

1  2  3  4 

 

Ulotka sprzed II tury w 2002 roku

1  2  3  4

 

 

Teren po starym Zakładzie Usług Komunalnych w Mosinie przy ulicy Krotowskiego został sprzedany firmie  JAKON  z Tarnowa Podgórnego za 2.020.000 . Do przetargu zgłosiła sie tylko ta jedna firma. Cena wywoławcza wynosiła 2.000.000 złotych. We wrześniowych przetargach udało się sprzedać jeszcze kilka działeczek  w rejonie ul. Nałkowskiej. info o przetargu tutaj 

sobota, 04 września 2010
Miały być dwa, prawdopodobnie nie będzie żadnego
środa, 01 września 2010
Gdy komuna mordowała i prześladowała polskich patriotów w tym księdza Jerzego Popiełuszkę, Przemysław Pniewski był aktywnym aparatczykiem systemu terroru i represji szkodzącego Polskiemu Narodowi. Dziś ten człowiek sprawuje najwyższe urzędy w gminie Mosina będąc wiceburmistrzem. W kadencji 2002-2006 był Przewodniczącym Rady Miejskiej- najwyższego organu w gminie. Kim więc był towarzysz Przemysław Pniewski w minionej epoce?
Pamiętamy jak Zofia Springer po uwolnieniu się od zadłużenia po poprzednikach stwierdziła, że będzie mogła nareszcie w pełni odpowiedzialnie tworzyć budżet, budżet optymalny
Tagi