Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
wtorek, 30 sierpnia 2011
Czas, aby wyjaśnić kilka kwestii…
Nie wiem, kto i po co rozsiewa takie plotki….
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Dziś w Radiu Merkury o godzinie 12.20 odbędzie się audycja poświącona sprzedaży przez gminę gruntów sołeckich w Rogalinie.
sobota, 27 sierpnia 2011
Z plakatów obwieszczających Dożynki Gminne w Mosinie lub inaczej Święto Plonów można wyczytać, że gościem specjalnym, który da popis artystyczny podczas imprezy będzie śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz. Chociaż mój szwagier jest zagorzałym fanem Maryli, to na pokaz sobowtóra nie zamierza się wybrać.
sobota, 13 sierpnia 2011
Zgodnie z zapowiedzią, w odniesieniu do kontroli RIO publikuję pisma tego organu z których wynika, że jednak coś się stało
czwartek, 11 sierpnia 2011
Od piątku od godziny 17 będziemy mogli obejrzeć w Mosińskim Ośrodku Kultury wystawę fotografii zrobionych na miejscu tragicznych wydarzeń w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia, bezpośrednio po katastrofie samolotu z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Wstrząsająca i kontrowersyjna wystawa była przedmiotem skandalu w Parlamencie Europejskim. "Prawda i pamięć. Smoleńsk 2010", bo tak się nazywa wystawa to zbiór około 30 plansz, na których są zdjęcia zrobione tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu. Organizatorem wystawy jest poznański Klub Gazety Polskiej. Wystawę w pozostałe dni, aż do poniedziałku będzie można oglądać w godzinach od 10 do 16. Serdecznie zapraszam do obejrzenia tych ciekawych i niecodziennych fotosów.
środa, 10 sierpnia 2011
Nic się nie stało, naprawdę nic się nie stało... Ignorancja burmistrza Zofii Springer jest porażająca.
wtorek, 09 sierpnia 2011
Zdaniem niektórych mieszkańców Rogalina i Radnych RM zamiar sprzedaży podzielonego na 24 działki gruntu w tej wsi jest tzw wałkiem. Głos Wielkopolski napisał nawet, że przetarg, który ma odbyć się 2 września jest ustawiony pod dewelopera.
sobota, 06 sierpnia 2011
Jak można było przeczytać w sobotnim Głosie Wielkopolskim z 6 sierpnia, władze wystąpiły z doniesieniem do prokuratury na decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Brawo panie Ratajczak, to pan był osobą która to zapowiadała. Pokazał pan, że jest pan mężczyzną, ŻE MA PAN JAJA.CHYLĘ CZOŁA
wtorek, 02 sierpnia 2011
Kończy się era komunistów w mosińskim samorządzie. Przemysław Pniewski, komunista z najwyższej półki, który przez długie lata wysysał krew z mosińskiego samorządu, niewiele do niego wnosząc, kończy i całe szczęście, pracę w mosińskim magistracie.
Tagi