Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
niedziela, 30 maja 2010
Gdy minie fala powodziowa, a woda opadnie, poszkodowani przez żywioł staną w obliczu wielkiego problemu. Kto im pomoże.
sobota, 29 maja 2010

Tyle szumu o Strefę Płatnego Parkowania w Mosinie i cisza. Myślę, że jest to cisza przed burzą. Z moich informacji wynika, że *przetarg* na obsługę i wprowadzenie strefy ma odbyć się w wakacje, a strefa zaistniec ma od września. Przetarg we wakacje? Dlaczego? Czyżby po to by Rada się tym nie interesowała? 

13:07, fakty.mosina
Link Komentarze (15) »
czwartek, 27 maja 2010
Szanowna Pani Zofio Springer burmistrzu wszystkich Mosiniaków, jestem głęboko wzruszony i pełen podziwu dla Pani zainteresowania narodzinami mojego syna Jana. Dziękuję serdecznie za piękną kartkę z gratulacjami i życzeniami.
Czy wioskom gminy Mosina leżącym przy Warcie grozi zalanie lub podtopienie?
środa, 26 maja 2010
Widząc kłopoty burmistrza gminy Mosina związane ze sprzedażą gminnych działek, zaoferowaliśmy włodarzowi Zofii Springer, że za 1 PLN+ VAT umieścimy ogłoszenie wielkości 17 cm na 13 cm w gazecie Fakty Mosińsko Puszczykowskie. Stosowną ofertę przesłaliśmy 4 maja.
Po raz trzeci na sesję mosińskiej RM wchodzi uchwała dot. MPZP dla rejonu Wawrzyniaka, Śremskiej, Kolejowej, Dworcowej w Mosinie. Mieszkańcy tych ulic protestują przeciwko wysokiej zabudowie- blokowisku. Choć zarówno radni jak i burmistrz dwukrotnie wnioskowali o zdjęcie uchwały z porządku obrad bo potrzebny jest czas na przemyślenia, szukanie konsensusu i porozumienia z mieszkańcami w tej spornej kwestii uchwała po raz trzeci wchodzi bez uwzględnienia zasadniczych postulatów i wniosków mieszkańców.
wtorek, 25 maja 2010

HISTORIA PRZEMYSŁAWA PNIEWSKIEGO, KLIKNIJ TUTAJ

W dniu 25 maja odbyła się kolejna rozprawa ws. tzw. Habitatu. Gmina chce odzyskać od fundacji działkę, którą sprzedała kilka lat temu za 25 tysięcy złotych, po tym jak owa fundacja sprzedała przedmiotowy grunt za 780 tysięcy złotych. Dziś o śmietnik, którym ówcześni radni nazywali sporną działkę toczy się prawdziwa sądowa batalia. W sprawie przed sądem zeznawała burmistrz gminy Mosina Zofia Springer, miejski architekt Sławomir Ambrożewicz oraz inni mosińscy urzędnicy. Na kolejnej rozprawie, która ma odbyć się w sierpniu sąd ma wysłuchać zeznań wice burmistrza Przemysława Pniewskiego, a ówczesnego Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ponadto mają zostać wezwani radcowie prawni urzędu Zygmunt Kmiecik i Andrzej Ossowski. Sąd rozważa wezwanie radnych Rady Miejskiej kadencji 2002-2006, których nazwiska padły w protokole z sesji RM, na której dyskutowano i podjęto uchwałę o sprzedaży z bonifikatą owej działki. Jednak co do wezwania do złożenia zeznań przez radnych strony sporu mają się jeszcze zdecydować i poinformować sąd w ciągu najbliższych dni. 

 

Tagi: radny
22:20, fakty.mosina
Link Komentarze (12) »
niedziela, 23 maja 2010

Dni Mosiny 2010, święto miasta za nami. Program bardzo bogaty obfitujący w wiele atrakcji. No ale przede wszystkim w tym roku obchodom towarzyszył prawdziwy zjazd gwiazd. Szymon Wydra z zespołem oraz babcia Irena Jarocka, to niewątpliwie najdroższe atrakcje które zaistniały w tym roku w mieście. Elegantem z Mosiny został w tym roku człowiek z irokezem. I żeby był jasne, nie mam nic przeciwko irokezom, honorowego eleganta dostała osoba, która zasponsorowała nagrody na Eleganta, w ulotkach z programem obchodów napisano, że gdyby nie sponsorzy, to impreza by się nie odbyła. Wszystko to takie jakieś dziwne. Na szczęście byli Nowaki i można było się uśmiechnąć.  

 

22:55, fakty.mosina
Link Komentarze (15) »

W marcu, na zlecenie burmistrza gminy Mosina firma z Jarocina przeprowadziła ankietę wśród 1000 mieszkańców gminy. Te bezsensowne badania, moim zdaniem bezsensowne, kosztowały przeszło 40 tysięcy złotych. Ankieta dotyczyła oceny warunków życia i oczekiwań wobec administracji samorządowej".. Jedno z pytań brzmiało, jak oceniasz burmistrza gminy. Ja zaznaczyłem odpowiedź bardzo źle. Pytano również o oczekiwane inwestycje, źródła wiedzy o tym, co się dzieje w gminie itd. Itp. Moim zdaniem był to przedwyborczy trick i sondaż. Przedwyborczy, dlatego, że jeśli chce się poznać oczekiwania wyborców i je spełniać zgodnie z oczekiwaniami, to takie badania robi się na początku kadencji, a nie na koniec, przed kolejnymi wyborami. Dlaczego trick? Do społeczeństwa, do tych tysiąca osób poszła informacja, że burmistrz interesuje się gminą i mieszkańcami, Chce poznać ich zdanie i oczekiwania. Nie sądzę jednak by wielu zadało sobie pytanie, po co i dlaczego ankieterzy zapukali do ich drzwi. Dziwi mnie badanie tylu osób. Ośrodki badawcze chcące poznać opinię całego narodu na jakiś temat pytają od 500 do 1000 osób i w wynikach podają, że te 500 do 1000 osób to zdanie wszystkich Polaków. Badania mają być omawiane na sesji RM w  dniu 27 maja. Ciekawe czy włodarze powiedzą o tym jak lud ocenił burmistrza. Rozmawiałem z ankieterem i z jego relacji wiem, że wiele osób oceniła burmistrza bardzo źle i klęło na drogi, znaczy się na ich brak. Czego zatem dowiemy się na sesji o wynikach badania oraz czy to co powiedzą władze będzie zgodne z rzeczywistymi wynikami ankiety? Chociaż, jeśli temat wszedł na sesję, to pewnie wszystko jest w porządku.

 

Tekst w Głosie Wielkopolskim 

22:09, fakty.mosina
Link Komentarze (11) »
sobota, 22 maja 2010

W związku ztegorocznym świętem miasta oprócz imprez kulturalno rozrywkowych zaplanowano także wydarzenia religijne i patriotyczne. Msza za Małą Ojczyznę zdaniem wielu osób odbyła się o złej porze. Godzina 14.00, to czas, kiedy prawie wszyscy są w pracy. Swój patriotyzm i modlitwę za Mosinę mogli zamanifestować co najwyżej bezrobotni i emeryci oraz tylko niektórzy mosińscy politycy. Czy o to chodziło, aby politycy opozycyjni nie mogli pojawić się w Kościele? Owszem, mogli wziąć w tym dniu wolne lub wcześniej wyjść z pracy, wówczas byliby super patriotami. Czy godzina mszy była trafiona? No i najważniejsze pytanie, czy to przypadek czy celowe działanie?

09:55, fakty.mosina
Link Komentarze (8) »

Wszystkie drogi przecinające Mosinę były zakorkowane kilka kilometrów przed rogatkami miasta. Najgorsza sytuacja panowała na trasie z Poznania. Tam korek zaczynał się już prawie w Luboniu. Trasa na Rogalinek, korek już na moście, trasa ze Śremu korek daleko w lesie między Mosiną a Żabinkiem, droga ze Stęszewa, korek za Krosinkiem, lepiej było tylko na trasie z Czempinia.  Zastanawiające były w tym czasie intensywne roboty drogowe na ulicy Szosa Poznańska polegające na frezowaniu i zrywaniu asfaltu, lepieniu dziur, koszeniu trawy, brakowało tylko malujących pasy i trawę na zielono. Kto dopuścił do tego by takie prace wykonywać w piątkowe popołudnie, w dniu inauguracji Dni Mosiny i przyjazdu do miasta Polskiej Legendy Rocka zespołu Armia? Impreza na rynku a wokół komunikacyjny horror. Powiem szczerze, dawno nie widziałem czegoś takiego

09:41, fakty.mosina
Link Komentarze (9) »

Może to kogoś zmartwi, ale badanie psychiatryczne psychologiczne i obserwację w trakcie badania, które zalecił sąd na wielokrotne wnioski adwokata burmistrza Zofii Springer nie potwierdziły u mnie choroby psychicznej, czy nawet jakichkolwiek zaburzeń osobowości. To informacja szczególnie dla osób, które powziąwszy informacje o tym, że skierowany zostałem na badania, bardzo szybko i gdzie tylko możliwe rozgłaszały na Mosinie, że Kasprowicza skierowali do psychiatry. Ja bym tylko chciał, aby teraz szczególnie towarzysz Antoni, z równie dużą determinacją rozgłosił po mieście, że Kasprowicz nie jest chory psychicznie.

09:25, fakty.mosina
Link Komentarze (28) »
sobota, 15 maja 2010

No to jest naprawdę coś. Mistrzostwo Polski dla Kolejarza budzi szacunek i uznanie dla klubu. Na trybunach przy Bułgarskiej było liczne grono mosiniaków dopingujących białoniebieskich. Jakie są Wasze wrażenia i odczucia po tym co się wydarzyło w Poznaniu?

 

Wędkarz łowiący w Warcie w okolicach Lubonia znalazł pływające w wodzie zwłoki. Policja przyjęła, ze to ciało Zbyszka Lisieckiego, który zaginął pod koniec stycznia. Rodzina dokonała identyfikacji rzeczy znalezionych przy zwłokach jako należące do syna. W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok, która ustali przyczynę zgonu i potwierdzi tożsamość znalezionego ciała.

czwartek, 13 maja 2010

Na sesji Rady Miejskiej poświęconej udzieleniu absolutorium burmistrzowi Mosiny za rok 2009 trwała bardzo gorąca dyskusja. Radni opozycji wytykali burmistrzowi błędy i mówili o niezrealizowanym w pewnych obszarach budżecie. Zofia Springer starała się odpowiadać na każdy zarzut rajców. W odniesieniu do zadań niewygasających, czyli takich, które nie zostały zrealizowane w roku 2009 i przełożone uchwałą RM do realizacji w roku 2010 burmistrz Zofia Springer powiedziała:

Skończyły się czasy komuny, że na siłę kończyło się inwestycje bo trzeba zamknąć rachunek, dokonywało się nieprzemyślanych zadań i zakupów.  Radny Jan Marciniak w toku dalszej dyskusji odniósł się do tej wypowiedzi stwierdzając:  Miała pani zaszczyt być członkiem Rady Narodowej za czasów tak zwanej komuny, to jest słowo już bardzo przebrzmiałe, i powiedziałbym, że w pani ustach nie za bardzo dobrze brzmi z uwagi na pani przynależność do ówczesnej przewodniej siły narodu. Zgromadzeni na sali sesyjnej mieszkańcy i goście osłupieli porażeni tym co powiedział radny Marciniak. Do słów lidera opozycji burmistrz Zofia Springer się jednak nie odniosła.

 

01:03, fakty.mosina
Link Komentarze (74) »
czwartek, 06 maja 2010
W ostatnim czasie rośnie liczba niezadwolonych mieszkańców gminy Mosina w związku z działaniami burmistrza gminy Mosina Zofii Springer. Do Biura Rady Miejskiej wpływa również coraz wiecej skarg na burmistrza.
Tagi