Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
niedziela, 25 kwietnia 2010
Choroba dzieci, życie między szpitalem a rodzinnym domem i coraz większe kłopoty finansowe. Od kilku lat państwo Nowaccy z Mosiny w Wielkopolsce walczą o zdrowie dzieci. Tyle, że pieniędzy na tę walkę już nie mają. A urzędnicy tłumaczą, że nie mogą pomóc. (TVN24)
sobota, 24 kwietnia 2010
 DO REDAKCJI NADSZEDŁ LIST
 
Zwracamy się z proźbą o opublikowanie zdjęć, które przesyłam w załącznikach. Z przykrością stwierdzam, że jest to zaniedbanie naszych władz! Podczas kwietniowego spaceru po Wielkopolskim Parku Narodowym na wysokości wodociągów za przejazdem kolejowym w stronę Rogalina natkneliśmy się na stosy śmieci pozostawionych przez mieszkańców gminy Mosina. Śmieci te nie dość, że są porozrzucane po okolicznych lasach, to bardzo dużo z nich znajduje się w Kanale Mosińskim. Począwszy od drobnych śmieci takich jak siatki foliowe, butelki, puszki a kończąc na sprzęcie AGD i RTV takim jak lodówka czy telewizor. Zanieczyszczają one wodę i środowisko, a przede wszystkim kaleczą bardzo piękny i naturalny krajobraz. Na tym odcinku znajdują się również bobrowiska będące częścią naturalnego ekosystemu, który bez wątpienia został mocno naruszony przez ludzką głupotę. Najbardziej zadziwia jednak fakt, że wilekopolanie, którzy uważani są za osoby dbajace zarówno o własne mienie jak i dobro publiczne, nie potrafią się zdobyć na darmowe zwrócenie śmieci na gratowiska (takie jak te znajdujące się całkiem nie daleko, bo koło Ronda Starołęka w Poznaniu). Wystawiają oni sobie nie pochlebna wizytówke a tym samym całej naszej gminie.
 
Wyrażamy zgodę na zamieszczenie w artykule naszych nazwisk oraz zredagowanie powyższego tekstu.

Z poważaniem:

Karolina Ober i Jarosław Wajs
FOTKA NR:  1  2  4 
 
 
środa, 21 kwietnia 2010

Krąg Instruktorski TWA „Elita”, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Mosinie zaprasza mieszkańców do udziału w 2 edycji rajdu rowerowego, który odbędzie się dnia 24 kwietnia 2010 roku (sobota). Zbiórka uczestników, godz. 10.00 na parkingu przy Mosińskim Ośrodku Kultury. W rajdzie mogą wziąć udział amatorzy aktywnych form wypoczynku, rodziny, grupy zorganizowane, turyści indywidualni, osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Trasa rajdu – „Łabędzi szlak rowerowy”, który odcinkami prowadzi wzdłuż rzeki Warty. Meta rajdu, na boisku w Gimnazjum w Rogalinie. Długość trasy około 20 km. Opłata startowa wynosi 3 złote od osoby. Wpłata wpisowego w dniu rajdu, na starcie. Organizatorzy rajdu zapewniają okolicznościową plakietkę, ciepły posiłek, dobry humor i wspaniałą pogodę. Zgłoszenie na rajd: drogą mailową przedszkole4mosina@wp.pl, telefonicznie: 509284671 lub bezpośrednio na starcie rajdu. Regulamin i zgłoszenie na rajd na stronie: www.twaelita.org

19:40, fakty.mosina
Link Komentarze (26) »

W ostatnim numerze Faktów pisaliśmy o proteście mieszkańców ulicy Leszczyńskiej kierowanym do burmistrza gminny Zofii Springer w sprawie planów pewnego inwestora budowy między domami mieszkalnymi stacji benzynowej. Na czele protestujących stoi pan Wojciech Szafran. Na marcowej sesji udało mu się zabrać głos i przedstawić problem radnym. Poza Janem Marciniakiem i Sławomirem Falbierski rajcy nie wykazali większego zainteresowania problemem przedstawionym przez mieszkańca. Może było to spowodowane faktem, iż sprawa była przedstawiona dopiero około 3 w nocy. Mieszkańcy, którzy są przeciwni powstaniu stacji paliw w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych z niepokojem czekają na raport oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Ma on odpowiedzieć czy na przedmiotowej działce można zlokalizować stację benzynową. Kto chciałby mieć stację benzynową i otwartą myjnię pod oknami swojego domu, oraz czy  protesty mieszkańców w tej kwestii są uzasadnione?

 

19:37, fakty.mosina
Link Komentarze (20) »

Mosińscy radni po raz kolejny skierowali skargę mieszkańców na burmistrza gminy Mosina do rozpatrzenia burmistrzowi. Skargę na opieszałość i brak odpowiedniej reakcji ze strony burmistrza złożyli mieszkańcy ulicy Kanałowej i Łaziennej w Mosinie. Przywódcą niezadowolonej grupy mieszkańców była pani Danuta Pruchnik –Wolińska, znany i ceniony lekarz neurolog z Mosiny. Mieszkańcy w czerwcu ubiegłego roku interpelowali do włodarza, aby zajął się katastrofalnym stanem ulic, przy których mieszkają. Doczekali się równania, dopiero kilka dni przed sesją, na której radni skierowali skargę na burmistrza do burmistrza. W jednym z pism zdesperowana lekarka pisała: Od 30 lat obserwuję poczynania kolejnych ochotników do władzy w Mosinie i stwierdzam, że poziom nieudolności urzędników, którymi Pani kieruje zaczyna dorównywać poziomowi pani samozadowolenia. 

 

19:33, fakty.mosina
Link Komentarze (12) »

Jak wynika ze statystyk przedstawionych przez Komendanta Straży Miejskiej w Mosinie na marcowej sesji RM, w ubiegłym roku funkcjonariusze zarobili dla gminy kwotę około 330.000 złotych. Były to głównie mandaty za przekroczenia prędkości, które były rejestrowane za pomocą foto radaru. W ubiegłym roku mosińska Straż Miejska dokonała blisko 2.000 pouczeń i wystawiła podobną ilość mandatów. Zespół strażników liczy wraz z komendantem 8 funkcjonariuszy plus jeden pracownik administracyjny.

19:26, fakty.mosina
Link Komentarze (2) »
sobota, 10 kwietnia 2010

 

 

Mieszkańcy gminy Mosina podobnie jak cała Polska przeżywają tragedię, która zdarzyła się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz małżonką oraz wielu kluczowych polityków i funkcjonariuszy państwowych. Mieszkańcy Mosiny w geście jedności z ofiarami katastrofy powywieszali flagi z żałobnym kirem, zapalili znicze w oknach, modlili się. W dniu 10 kwietnia miał się odbyć koncert charytatywny dla chorego Mikołaja Stelmacha. Z uwagi na żałobę narodową, koncert odwołano. W niedzielę 11 kwietnia o godzinie 15 odbędzie się msza za ofiary tragedii oraz ich rodziny. W najbliższym numerze Faktów ukaże się artykuł o ludziach z Mosiny, którzy zginęli w Katyniu.

 

19:03, fakty.mosina
Link Komentarze (16) »
czwartek, 01 kwietnia 2010
To, ze nie ma nic za darmo to już wiemy. Nawet bezpłatne pismo mieszkańców gminy Mosina Merkuriusz Mosiński nie jest za darmo
W ramach tzw. promocji gminy w zeszłym roku wydano kwotę około 200.000 złotych
Tagi