Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
sobota, 30 marca 2013
Wiele kontrowersji wśród mieszkańców gminy Mosina i Puszczykowo wywołała sprawa likwidacji wydziału komunikacji starostwa działającego przy urzędzie miejskim w Mosinie.
Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska( NRM) już po raz drugi w sposób wątpliwy pod względem prawnym wydała swoje pismo Kurier Mosiński.
czwartek, 28 marca 2013
Z nieukrywaną satysfakcją informuję, że byłem jedynym radnym, który głosował przeciwko uchwale w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mosina, wiecie co się stało?
wtorek, 19 marca 2013
W dniu 16 marca doszło w Mosinie do tragedii, która wstrząsnęła miasteczkiem.
poniedziałek, 18 marca 2013
Burmistrz zofia Springer zawnioskowała o zwołanie na dzień 18 marca 2013 sesji nadzwyczajnej w sprawie rozporządzenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie ustalenia strefy ochronnej ujęcia wody dla Aglomeracji Poznańskiej. Moim zdaniem miał być to show dla naiwnych i przyczynek dla publikacji w Merkuriuszu Mosińskim
środa, 13 marca 2013
Majątek Rogalin ma się spakować w ciągu kilku dni i opuścić wraz ze zwierzętami oraz sprzętem zajmowany teren oraz budynki. W tle deweloper
poniedziałek, 11 marca 2013
Nagły atak opadów śniegu, sparaliżował ruch na drogach
sobota, 09 marca 2013
Już niebawem zostanie rozpisany nowy przetarg na obsługę strefy płatnego parkowania w Mosinie.
czwartek, 07 marca 2013
W listopadzie 2012 ukazał się pierwszy numer gazety Kurier Mosiński wydany przez stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska.
poniedziałek, 04 marca 2013
Skazana mieszkanka Komornik zbyt chora, aby odpracować karę za obrazę urzędników, jest wystarczająco "zdrowa" na więzienie. Biegli z poznańskiego Zakładu Medycyny Sądowej zalecają, by z uwagi na jej trudności z chodzeniem - kobieta porusza się o kulach - umieścić ją ... na dolnej pryczy. Tak w sobotę pisał Głos Wielkopolski o sprawie Renaty Kimmel z Komornik. Dziś kobieta jest już w więzieniu!
Tagi