Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
czwartek, 31 marca 2011
W grudniu złożyłem wniosek o przygotowanie przez burmistrza uchwały, któryby określała zasady wykorzystywania herbu gminy.
wtorek, 29 marca 2011
Mój kolega a zarazem mieszkaniec Mosiny został blogerem roku 2010. Gala w Warszawie, nagrody itd
czwartek, 24 marca 2011
Czy mosińscy urzędnicy prowadzą obecnie dwa niezależne od siebie śledztwa, w bardzo ważnych, wręcz strategicznych sprawach dla gminy? Jedno z nich dotyczy poszukiwani flejtucha, a drugie łańcucha
środa, 23 marca 2011
W Głosie Wielkopolskim ukazał się obszerny tekst o mosińskich sprawach z udziałem burmistrza Zofii Springer.
wtorek, 22 marca 2011
Radny Koalicji Samorządowej Piotr Wilanowski zwrócił się z pytaniem do burmistrza Zofii Springer w kwestii propozycji radnego Jacka Rogalki o wycofanie się gminy z tworzeniu w Rogalinie i Rogalinku zespołów szkół.
piątek, 18 marca 2011
Media ogólnopolskie obiegła informacja, która poniekąd tyczy się również Mosiny. /Mosina w tym ujęciu wygląda bardzo dobrze.
poniedziałek, 14 marca 2011
W miesięczniku branżowym JST Forum Samorządowe ukazał się artykuł poswięcony relacjom internauci - samorządowcy. Został w nim opisany przypadek mosiński oraz moje wypowiedzi. Zachęcam do lektury.
środa, 09 marca 2011
Lokalny Program Rewitalizacji, to kolejny nietrafiony pomysł Zofii Springer, który nie wiedzieć czemu został zaakceptowany przez poprzednią Radę Miejską.
wtorek, 08 marca 2011
Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim paniom składam serdeczne życzenia, a w szczególności pierwszej Damie naszej gminy pani Zofii Springer. Niech jej gwiazda świeci jasnym blaskiem przez długie lata.
W dniu 7 marca udałem się na cykliczne spotkanie burmistrza Zofii Springer z sołtysami i przewodniczącymi Rad Osiedli, które miało miejsce w Urzędzie Miejskim. Udałem się tam jako radny gminy Mosina, by posłuchać o problemach organów pomocniczych . Spotkała mnie tam dość zaskakująca sytuacja.
sobota, 05 marca 2011
Pismo branżowe Press zamieściło obszerny tekst poświęcony wyrokowi i wolności słowa.
wtorek, 01 marca 2011
Kilka dni temu, po I części sesji budżetowej, zamieściliśmy tutaj zgłoszone poprawki radnych Koalicji Samorządowej do projektu budżetu. Brzmi wstęp do tematu poprawek budżetowych zaproponowanych przez Koalicję Samorządową. Tekst został umieszczony na stronie wwww.koalicjasamorzadowa.pl. Zachęcam do miłej lektury i komentowania. W trakcie roku będziemy pisać oo wnioskach burmistrza w sprawie zmian do budżetu. Będzie to ciekawy materiał porównawczy.
Tagi