Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
środa, 30 listopada 2011
Sesja listopadowa przejdzie zapewne do historii mosińskiego parlamentaryzmu. Jeszcze nigdy na sesji RM nie było tylu mieszkańców i takich emocji. Radni opozycyjni zmobilizowali społeczność do włączenia się w temat inwestycji zakładu przerobu opon samochodowych, potocznie określonej spalarnią Pytali radni i mieszkańcy. Na sesji był inwestor pan Stanisław Kostek i jego rzeczniczka z pracownikami. Referowali swoją technologię i odpowiadali na pytania mieszkańców oraz radnych. Byli kiepsko przygotowani, sami nie potrafili konkretnie odpowiedzieć na zasadnicze pytania. Kolejne spotkanie z nimi odbędzie się 15 grudnia.
poniedziałek, 28 listopada 2011
Cześć mieszkańców Mosiny, oburzona zachowaniem i działaniem burmistrza postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. zbierane są p-odpisy pod protestem, a dziś o 19.00 w sali GS przy ulicy Śremskiej, społeczność organizuje spotkanie informacyjno organizacyjne poświęcone sprawie i protestowi przeciwko zakładowi recyklingu opon. Wszystkim, którym nie jest obojętna sprawa naszego bezpieczeństwa i środowiska zachęcam do przyjścia na spotkanie i wsparcie akcji protestacyjnej
czwartek, 24 listopada 2011
Mosina została zelektryzowana informacją z dzisiejszej Gazety Wyborczej
poniedziałek, 21 listopada 2011
Minął rok odkąd nowa Rada Miejska wybrana w listopadzie ubiegłego roku działa dla dobra Nas wszystkich.
czwartek, 17 listopada 2011
Póki co zapowiedzi burmistrza o odzyskaniu działki od fundacji Habitat For Humanity(HFH) są tylko pobożnym życzeniem. Sąd Rejonowy w Śremie dziś wydał wyrok w sprawie z powództwa gminy Mosina przeciwko fundacji i państwu S z Mosiny, którzy kupili działkę od HFH.
środa, 09 listopada 2011
Przeglądałem sobie stronkę gminną w poszukiwaniu informacji. Natknąłem się na pewien dokument i myślałem, że posikam się ze śmiechu
Ma 38 lat, od dwóch lat mieszka w Daszewicach, nie ma doświadczenia samorządowego, jego wykształcenie i doświadczenie zawodowe związane jest z Public Relations?
sobota, 05 listopada 2011
Jak tak dalej pójdzie to nasza burmistrz na zasłużonej emeryturze może być nie koniecznie gwiazdą filmów dla dorosłych, ale jakiejś mydlanej opery. To wielce prawdopodobne. Taką przyszłość wróżą jej obserwatorzy kariery medialnej burmistrza Zofii Springer.
Tagi