Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
poniedziałek, 28 lutego 2011
Burmistrz Zofia Springer mianem żenującej określiła dyskusję radnych nad jej wynagrodzeniem w dniu 28 lutego.
sobota, 26 lutego 2011
Na komisjach branżowych wiceburmistrz Sławomir Ratajczak bardzo mgliście mówił o szansach na dofinansowanie ze środków unijnych budowy wieży widokowej na Pożegowie.
Na ostatniej sesji RM(24 luty) jeden z radnych powiedział, że większość radnych wie, o co chodzi tylko boi się tego głośno powiedzieć.
czwartek, 17 lutego 2011
Radni otrzymali projekt uchwały, który ni mniej ni więcej ma spowodować wzrost wynagrodzenia Pani Burmistrz. Dokładnie, projekt uchwały mówi o przywróceniu wynagrodzenia do poziomu sprzed grudniowej obniżki.
wtorek, 15 lutego 2011
Jako członek komisji Promocji złożyłem do Pani burmistrz wniosek w sprawie pewnej promocji. Promocji, której efektem ma być kasa w budżecie.
Na ostatniej sesji radni mieli zapoznać się z „Informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2009/2010, w tym o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej szkoły podstawowej i egzaminu po klasie trzeciej gimnazjum”. Taką informację, w myśl przepisów ustawowych Radzie przedstawia burmistrz gminy.
Zamieszanie wokół szkoły w Krośnie- Mosinie nie maleje
poniedziałek, 07 lutego 2011
Niektórzy, będący nie w temacie, myślą pewnie, że pani Springer występuje w procesie jako burmistrz. Nic bardziej mylnego. Są to jej prywatne procesy jako Zofii Springer. Szkoda tylko, że bez dbałości o pewne standardy, korzysta z obsługi prawnej kancelarii , która za grubą forsę obsługuje gminę.
środa, 02 lutego 2011
Na ostatniej sesji RM, w dniu 27 stycznia, wice burmistrz Sławomir Ratajczak podał informację i dziwną i śmieszną.
wtorek, 01 lutego 2011
Tagi