Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
niedziela, 03 kwietnia 2016
Ostatnio wstrząsnęła mną wiadomość, że oto gmina zawarła przedsądową ugodę ze zwolnioną rok temu kierowniczką mosińskiego referatu oświaty- Małgorzatą Kasprzyk.
czwartek, 24 marca 2016
Od niedawna na terenie gminy Mosina działa telewizja internetowa TTVI Mosina. ukazuje różne sprawy które dzieją lub działy się w gminie. Co na ten temat myślicie?
Witam, Państwa serdecznie po krótkiej przerwie w prowadzeniu bloga i pisania o ważnych samorządowych sprawach. Przerwa spowodowana była koniecznością uporządkowania kilku spraw. Przepraszam za chwilowe zaniedbanie bloga i Państwa jako czytelników.
czwartek, 04 lutego 2016
Kilka tysięcy pacjentów mosińskich i nie tylko przychodni zdrowia z dniem pierwszego stycznia 2016 trafiło na listę pacjentów spółki Medicomplex. Ludzie są oburzeni.
środa, 03 lutego 2016
Najwyższa Izba Kontroli wykazała, że nastąpiły nieprawidłowości w zatrudnieniu pracowników w mosińskim magistracie oraz Straży Miejskiej w Mosinie.
sobota, 16 stycznia 2016

Mieszkańcy oraz inwestorzy muszą walczyć o swoje racje z gminą Mosina nie tylko przed sądami administracyjnymi, ale i karnymi. Wszystko przez to, że często niedouczony i złośliwy urzędas ma rację.Przynajmniej tak twierdzi urzędnik i burmistrz, który podpisuje jego,zdarza się nie do końca zgodne z prawem- wypociny. A ludzie cierpieli i cierpią...

poniedziałek, 28 grudnia 2015

Burmistrz gminy ogłosił nabór na Kierownika Referatu Planowania Przestrzennego i Budownictwa w mosińskim magistracie.

wtorek, 15 grudnia 2015
Z początkiem grudnia ruszyła Strefa Płatnego Parkowania (SPP)pod zarządem Mosińskiego Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie.
niedziela, 13 grudnia 2015
Chuchać na zimne? OK. Pisać maile do Ministerstwa Środowiska w sprawie Białej Księgi Ochrony Złóż Kopalin, fajnie. Piszmy.
czwartek, 10 grudnia 2015
Burmistrz Mosiny planuje uruchomić w magistracie trzy nowe urzędnicze miejsca pracy...
piątek, 04 grudnia 2015
Sześcioosobowa grupa strażaków z OSP w Mosinie, została zadysponowana do przeszukiwania rzeki Warty w Poznaniu.
środa, 02 grudnia 2015
Enea znowy leci w kulki i wyłącza prąd bez ostrzeżenia...
poniedziałek, 30 listopada 2015
Drewniane dziecko Waldemara Krzyżanowskiego i Zofii Springer umiera. Właśnie zlasowały się schody do wieży widokowej na mosińskich Gliniankach.Wstęp na wieżę zabroniony!
piątek, 13 listopada 2015
Będący w ciągłym zainteresowaniu opinii publicznej były kierownik zwolniony dyscyplinarnie z mosińskiego magistratu już oficjalnie pracuje dla znanego poznańskiego dewelopera- Family House.
środa, 11 listopada 2015
Deweloper w dzisiejszych czasach to zbawiciel dla gminy czy przekleństwo? Jak się okazuje, w Mosinie, deweloperzy mają być zbawieniem. Burmistrz Jerzy Ryś poprzez gminną agendę prasową Informator Mosiński(IM) skrzykuje tychże deweloperów do współpracy w zakresie wspólnych działań promocyjnych. Wszystko ok, ale...
sobota, 24 października 2015
Nie wiem, czy tylko mnie to spotyka podczas wyborów. Być może też Was to dotyczyło. Chodzi o członków obwodowych komisji wyborczych. Gdy ja się pojawiam w lokalu wyborczym na terenie gminy Mosina.....
czwartek, 22 października 2015
Grupa rodziców uczniów pierwszej klasy gimnazjum nr 1 w Mosinie jest zbulwersowana tegorocznymi otrzęsinami. Fotki z imprezy szkolnej pojawiły się na stronie internetowej szkoły. Część, rzekomo ostrzejszych krąży pomiędzy rodzicami w obiegu elektronicznym.
niedziela, 18 października 2015
Strefy Aktywizacji Gospodarczej(SAG) wywołują spore emocje nie tylko w gminie Mosina. Lokalne społeczności obawiają się uciążliwości z powodu ich istnienia w sąsiedztwie swoich domów. Jednak zazwyczaj strach ma wielkie oczy.
środa, 14 października 2015

Mosińskie organizacje pozarządowe w ofensywie. Chcą się zorganizować i stworzyć ciało, które będzie dbać o ich interesy. Pierwsze zebranie mają za sobą. Wkrótce być może powstanie Rada Działalności Pożytku Publicznego

sobota, 05 września 2015
Uciekają przed wojną, nędzą i głodem, podobnie jak my w pewnych okresach minionych.
wtorek, 01 września 2015

Dziecięcy Raj tak nazywa się plac zabaw w Krośnie zlokalizowany przy ulicy Leśnej nieopodal torów. Zdaniem Alicji Pachołek- mieszkanki wsi Dziecięcy Raj przypomina raczej PIEKŁO.

wtorek, 18 sierpnia 2015

Burmistrzowie, wójtowie i prezydenci w myśl przepisów wyborczych i referendalnych uzupełniają składy osobowe obwodowych komisji wyborczych o urzędników lub pracowników placówek, w których odbywa się głosowanie. Burmistrz uzupełnia składy jeśli spośród komitetów biorących udział w referendum lub wyborach nie udało się stworzyć minimalnego składu komisji. Przepisy mówią, aby wskazywać osoby z list wyborców. Ta druga opcja chyba nigdy nie miała miejsca. Kto z urzędników oraz pracowników placówek, gdzie odbędzie się głosowanie został wytypowany przez burmistrza gminy Mosina na najbliższe wrześniowe referendum do prac w komisjach? Zobaczmy

środa, 05 sierpnia 2015
Dzieło Smolenia polegające na umożliwianiu dzieciom niepełnosprawnym korzystania z hipoterapii napotyka na problemy finansowe.
wtorek, 04 sierpnia 2015
Upały coraz bardziej dają się we znaki. Wszyscy szukają ochłody w basenach, jeziorach, stawkach i.... w rzekach
czwartek, 23 lipca 2015
Po raz kolejny jestem zmuszony wstrząsnąć czytelnikami bloga i zwrócić uwagę na przykre sprawy dziejące się w Mosinie.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi