Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
środa, 24 maja 2017
Władze gminy Mosina, zachęcają w kosztownych spotach reklamowych do zamieszkiwania w gminie, tymczasem prawda....
wtorek, 21 lutego 2017
Mosińscy urzędnicy uciekają z magistratu. Czołowy wieloletni pracownik referatu planowania przestrzennego Marcin Buśka zwolnił się/ poprosił o możliwość zmiany pracy i podjęcie zatrudnienia w innej gminie. Dokładnie w Czempiniu
sobota, 04 lutego 2017
W gminie Mosina szaleje Ptasia grypa, a władze gminy nie publikują w tej sprawie komunikatu.
wtorek, 31 stycznia 2017
Za zgodą burmistrza gminy Jerzego Rysia z naszej wspólnej kasy płaci się znanej mosińskiej firmie około 500 złotych za odłowienie i przetransportowanie rannego lub zziębniętego wróbla. Na ratowanie ptasiej drobnicy( 15 szt.) wzeszłym roku wydano około 8.000,00 złotych.
piątek, 19 sierpnia 2016
Mosina ma nowego specjalistę od...
piątek, 22 lipca 2016
Gmina potrzebuje kolejnych urzędników w związku z utworzeniem kolejnego referatu.
wtorek, 28 czerwca 2016

Ostatni wybryk pana Jakuba Pyżalskiego zirytował nawet mnie, mimo, że sam nie stronię od wulgaryzmów.

niedziela, 03 kwietnia 2016
Ostatnio wstrząsnęła mną wiadomość, że oto gmina zawarła przedsądową ugodę ze zwolnioną rok temu kierowniczką mosińskiego referatu oświaty- Małgorzatą Kasprzyk.
czwartek, 24 marca 2016
Od niedawna na terenie gminy Mosina działa telewizja internetowa TTVI Mosina. ukazuje różne sprawy które dzieją lub działy się w gminie. Co na ten temat myślicie?
Witam, Państwa serdecznie po krótkiej przerwie w prowadzeniu bloga i pisania o ważnych samorządowych sprawach. Przerwa spowodowana była koniecznością uporządkowania kilku spraw. Przepraszam za chwilowe zaniedbanie bloga i Państwa jako czytelników.
czwartek, 04 lutego 2016
Kilka tysięcy pacjentów mosińskich i nie tylko przychodni zdrowia z dniem pierwszego stycznia 2016 trafiło na listę pacjentów spółki Medicomplex. Ludzie są oburzeni.
środa, 03 lutego 2016
Najwyższa Izba Kontroli wykazała, że nastąpiły nieprawidłowości w zatrudnieniu pracowników w mosińskim magistracie oraz Straży Miejskiej w Mosinie.
sobota, 16 stycznia 2016

Mieszkańcy oraz inwestorzy muszą walczyć o swoje racje z gminą Mosina nie tylko przed sądami administracyjnymi, ale i karnymi. Wszystko przez to, że często niedouczony i złośliwy urzędas ma rację.Przynajmniej tak twierdzi urzędnik i burmistrz, który podpisuje jego,zdarza się nie do końca zgodne z prawem- wypociny. A ludzie cierpieli i cierpią...

poniedziałek, 28 grudnia 2015

Burmistrz gminy ogłosił nabór na Kierownika Referatu Planowania Przestrzennego i Budownictwa w mosińskim magistracie.

wtorek, 15 grudnia 2015
Z początkiem grudnia ruszyła Strefa Płatnego Parkowania (SPP)pod zarządem Mosińskiego Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie.
niedziela, 13 grudnia 2015
Chuchać na zimne? OK. Pisać maile do Ministerstwa Środowiska w sprawie Białej Księgi Ochrony Złóż Kopalin, fajnie. Piszmy.
czwartek, 10 grudnia 2015
Burmistrz Mosiny planuje uruchomić w magistracie trzy nowe urzędnicze miejsca pracy...
piątek, 04 grudnia 2015
Sześcioosobowa grupa strażaków z OSP w Mosinie, została zadysponowana do przeszukiwania rzeki Warty w Poznaniu.
środa, 02 grudnia 2015
Enea znowy leci w kulki i wyłącza prąd bez ostrzeżenia...
poniedziałek, 30 listopada 2015
Drewniane dziecko Waldemara Krzyżanowskiego i Zofii Springer umiera. Właśnie zlasowały się schody do wieży widokowej na mosińskich Gliniankach.Wstęp na wieżę zabroniony!
piątek, 13 listopada 2015
Będący w ciągłym zainteresowaniu opinii publicznej były kierownik zwolniony dyscyplinarnie z mosińskiego magistratu już oficjalnie pracuje dla znanego poznańskiego dewelopera- Family House.
środa, 11 listopada 2015
Deweloper w dzisiejszych czasach to zbawiciel dla gminy czy przekleństwo? Jak się okazuje, w Mosinie, deweloperzy mają być zbawieniem. Burmistrz Jerzy Ryś poprzez gminną agendę prasową Informator Mosiński(IM) skrzykuje tychże deweloperów do współpracy w zakresie wspólnych działań promocyjnych. Wszystko ok, ale...
sobota, 24 października 2015
Nie wiem, czy tylko mnie to spotyka podczas wyborów. Być może też Was to dotyczyło. Chodzi o członków obwodowych komisji wyborczych. Gdy ja się pojawiam w lokalu wyborczym na terenie gminy Mosina.....
czwartek, 22 października 2015
Grupa rodziców uczniów pierwszej klasy gimnazjum nr 1 w Mosinie jest zbulwersowana tegorocznymi otrzęsinami. Fotki z imprezy szkolnej pojawiły się na stronie internetowej szkoły. Część, rzekomo ostrzejszych krąży pomiędzy rodzicami w obiegu elektronicznym.
niedziela, 18 października 2015
Strefy Aktywizacji Gospodarczej(SAG) wywołują spore emocje nie tylko w gminie Mosina. Lokalne społeczności obawiają się uciążliwości z powodu ich istnienia w sąsiedztwie swoich domów. Jednak zazwyczaj strach ma wielkie oczy.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi