Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
poniedziałek, 17 września 2018
Mieszkańcy gminy powinni przyjść na dyskusję publiczną dotyczącą Studium, która odbędzie się 20 września( czwartek) r. o godz. 18.00 w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury, ul. Dworcowa 4 w Mosinie. Burmistrz przedstawi założenia dotyczące Studium i kierunku w jakim ma rozwijać się gmina Mosina. Osoby posiadające grunty, czy działki na terenie gminy Mosina powinny się tym tematem szczególnie zainteresować, bo nie wiadomo co na tych terenach wymyśliła obecna władza. Groźne zmiany kierunków gminy czają się w Krośnie, Krosinku, Rogalinie, Mieczewie i Świątnikach.
sobota, 05 maja 2018
W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie
piątek, 20 kwietnia 2018
Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane.
Basen pływacki, który ma powstać w Mosinie wielu cieszy. Oczywistym było więc, że będzie to pełnowymiarowy basen o długości 25 metrów. Niestety, dla zastępcy burmistrza Przemysława Mielocha i kilku jego zwolenników w radzie miejskiej, to nie było tak oczywiste.
czwartek, 05 kwietnia 2018
Lepiej, żeby był trochę krótszy, niż za długi. Takiego zdania jest radna Wiesława Mania oraz kilku mosińskich radnych
niedziela, 01 kwietnia 2018
Przemysław Mieloch zastępca burmistrza został zdymisjonowany z pełnionej funkcji. Do dymisji doszło w piątek 30 marca. Poinformował o tym niektóre media burmistrz Jerzy Ryś.
poniedziałek, 11 grudnia 2017
Radni z Mosiny zostali zmanipulowani przez władze gminy przed podjęciem decyzji o wystąpieniu ze Związku Międzygminnego Selekt, który organizował odbiór odpadów z terenu gminy Mosina. Grzmi o tym Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Kaptur w dyskusji z burmistrzem Mosiny Jerzym Rysiem. Mieszkańcom gminy grozi widmo podwyżek za śmieci
niedziela, 10 grudnia 2017
Z nowym rokiem Straż Miejska w Mosinie miała być zlikwidowana. Burmistrz nie był zadowolony z efektów pracy tej formacji. Kilka miesięcy wcześniej szef gminy postawił ultimatum komendantowi i oczekiwał efektów w wyznaczonym okresie próbnym.
środa, 06 grudnia 2017
W październiku zwróciłem się do burmistrza Gminy Mosina Jerzego Rysia z wnioskiem o usunięcie ze ścieżki rowerowej powalonego drzewa. Odpowiedź burmistrza i działanie w tej sprawie bardzo mnie rozbawiło, a jednocześnie poirytowało.
Ciepła posadka w gminie, na państwowiźnie marzy się wielu osobom. Pensja często, choć mniejsza niż w sektorze prywatnym, to jest na czas, no i prestiż- mam robotę w gminie, w samorządzie, za biurkiem.
czwartek, 07 września 2017
Nie ubezpieczajcie swoich dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków(NNW), do których może dojść w szkole przedszkolu i poza nimi,
sobota, 02 września 2017
Niezły cyrk w Mosinie. Ksiądz Majka 4 września po pogrzebie zaprasza do areny cyrkowej.
środa, 23 sierpnia 2017
Jest ich ośmioro plus cywilne stanowisko obsługi monitoringu. Roczny koszt utrzymania mosińskiej straży miejskiej to koszt około miliona złotych.
niedziela, 20 sierpnia 2017
Nawałnice, które nawiedziły niedawno odległe od Mosiny tereny w Polsce północnej za dwie godziny dotrą do Mosiny i to dziś w nocy! Pozostaje nam raczej tylko się modlić.
środa, 24 maja 2017
Władze gminy Mosina, zachęcają w kosztownych spotach reklamowych do zamieszkiwania w gminie, tymczasem prawda....
wtorek, 21 lutego 2017
Mosińscy urzędnicy uciekają z magistratu. Czołowy wieloletni pracownik referatu planowania przestrzennego Marcin Buśka zwolnił się/ poprosił o możliwość zmiany pracy i podjęcie zatrudnienia w innej gminie. Dokładnie w Czempiniu
sobota, 04 lutego 2017
W gminie Mosina szaleje Ptasia grypa, a władze gminy nie publikują w tej sprawie komunikatu.
wtorek, 31 stycznia 2017
Za zgodą burmistrza gminy Jerzego Rysia z naszej wspólnej kasy płaci się znanej mosińskiej firmie około 500 złotych za odłowienie i przetransportowanie rannego lub zziębniętego wróbla. Na ratowanie ptasiej drobnicy( 15 szt.) wzeszłym roku wydano około 8.000,00 złotych.
piątek, 19 sierpnia 2016
Mosina ma nowego specjalistę od...
piątek, 22 lipca 2016
Gmina potrzebuje kolejnych urzędników w związku z utworzeniem kolejnego referatu.
wtorek, 28 czerwca 2016

Ostatni wybryk pana Jakuba Pyżalskiego zirytował nawet mnie, mimo, że sam nie stronię od wulgaryzmów.

niedziela, 03 kwietnia 2016
Ostatnio wstrząsnęła mną wiadomość, że oto gmina zawarła przedsądową ugodę ze zwolnioną rok temu kierowniczką mosińskiego referatu oświaty- Małgorzatą Kasprzyk.
czwartek, 24 marca 2016
Od niedawna na terenie gminy Mosina działa telewizja internetowa TTVI Mosina. ukazuje różne sprawy które dzieją lub działy się w gminie. Co na ten temat myślicie?
Witam, Państwa serdecznie po krótkiej przerwie w prowadzeniu bloga i pisania o ważnych samorządowych sprawach. Przerwa spowodowana była koniecznością uporządkowania kilku spraw. Przepraszam za chwilowe zaniedbanie bloga i Państwa jako czytelników.
czwartek, 04 lutego 2016
Kilka tysięcy pacjentów mosińskich i nie tylko przychodni zdrowia z dniem pierwszego stycznia 2016 trafiło na listę pacjentów spółki Medicomplex. Ludzie są oburzeni.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27
Tagi