Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
środa, 22 października 2014
W dniach 17, 21, 22, 28, 29 października mieszkańcy części Drużyny oraz Małej Drużyny będą pozbawieni prądu. Wyłączenia miały i będą mieć miejsce w godzinach od 8-16. Borkowice- stara część będą wyłączane na krótsze okresy, z kolei osiedle za wsią tak jak Mała Drużyna.
piątek, 17 października 2014
Najlepsza w gminie i piąta w powiecie. Radna Małgorzata Kaptur znalazła się w finale rankingu SUPER RADNY 2014 ogłoszonego przez bezpłatny dwutygodnik mieszkańców Poznania i okolic "Nasz Głos Poznański".
wtorek, 14 października 2014
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mosinie oburzeni są sposobem zatrudniania i wynagradzania niektórych osób.
Do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy trafił kolejny numer dziennikarskiego i prasowego dzieła pod redakcją pani Jolanty Szymczak o nazwie KURIER MOSIŃSKI. Przedstawię kilka moich spostrzeżeń w związku z tym numerem i osobą Naczelnej pisma.
niedziela, 12 października 2014
Dziś w Baranówku podczas rajdu rozbił się samochód.
Wojacy z Krzesin będą zabawiać dzieci z Daszewic
środa, 08 października 2014
Dziś zaprosiłem pana Waldemara Krzyżanowskiego na facebooku do znajomych. Chciałbym mieć możliwość komentowania jego wpisów.
czwartek, 02 października 2014
Przejazd kolejowy na ulicy Śremskiej w Mosinie ma być zamknięty od 6 października. Wszystko jednak wskazuje na to, że ten termin się jednak o kilka dni przesunie.
wtorek, 30 września 2014
Nowe informacje z przychodni Vis Medica dla pacjentów.
piątek, 26 września 2014
W sprawie zamieszania z przychodniami burmistrz Zofia Springer nie ma sobie nic do zarzucenia. Oto oficjalny komunikat:
środa, 24 września 2014
PRZYCHODNIA ZDROWIA VIS MEDICA ZAMKNIĘTA Z POWODU REMONTU. Pacjenci wkurzeni. Burmistrz gminy Zofia Springer umywa ręce od problemu, który niewątpliwie jest jej dziełem. Przeanalizujmy przepisy w zakresie obowiązków burmistrza i gminy dotyczące ochrony zdrowia mieszkańców
niedziela, 21 września 2014
Czy urzędniczki,nie wszystkie oczywiście, rzekomo obładowane pracą i ponadnormatywnymi obowiązkami, mogą liczyć na wsparcie gminnymi pieniędzmi przez pana Waldemara Krzyżanowskiego?. Kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej wykazała nieprawidłowości w tym zakresie.
sobota, 13 września 2014
Dziś na stronie internetowej pana Waldemara Krzyżanowskiego- najprawdopodobniej kandydata na burmistrza gminy Mosina w listopadowych wyborach przeczytałem dość zaskakujący tekst. Postanowiłem podjąć z nim polemikę. Odnoszę wrażenie, ze pan Waldemar Krzyżanowski próbuje robić z wyborców bezmyślną masę, lub przynajmniej za tą ich uważa.
czwartek, 28 sierpnia 2014
Już niebawem, bo 16 listopada wybierzemy naszych reprezentantów do Rady Miejskiej oraz na urząd Burmistrza. Czy po 3 kadencjach i 12 latach rządów Zofii Springer dojdzie do zmiany władzy?
środa, 06 sierpnia 2014
Burmistrz Zofia Springer w sposób nieuzasadniony oraz bez żadnej merytorycznej podstawy wzywa panią Małgorzatę Kaptur- redaktor Naczelną portalu Czas Mosiny do usunięcia wszystkich komentarzy pod tekstem, który został usunięty.
wtorek, 05 sierpnia 2014
Mosińska władza w osobie p. Waldemara Krzyżanowskiego przechwala się sukcesem Glinianek. Czy aby rzeczywiście jest się z czego cieszyć?
środa, 18 czerwca 2014
Zastępca burmistrza gminy Mosina Waldemar Krzyżanowski, osoby, które demaskują jego mijanie się z prawdą określa się mianem Pinokia. Zapomina przy tym,że sam mniej lub bardziej świadomie wprowadza mieszkańców w błąd.
wtorek, 10 czerwca 2014
Burmistrz Zofia Springer zarobiła w roku 2012 143 tysiące złotych, Zastępca burmistrza Waldemar Krzyżanowski 141 tysięcy, drugi zastępca Sławomir Ratajczak w tym samym czasie, co wynika z jego oświadczenia majątkowego zarobił 170 tysięcy złotych.
środa, 28 maja 2014
Niektóre place zabaw przy mosińskich przedszkolach gminnych wołają o pomstę do nieba.
sobota, 17 maja 2014
Sprawa ataku jastrzębia na mieszkańca Mosiny stała się ogólnopolskim tematem bulwarówki Super Express.
piątek, 09 maja 2014
W dniu 8 maja br. Doszło do tragicznego wypadku, na rzece Warcie w Rogalinku na skutek którego zginął człowiek, mieszkaniec Rogalinka.
wtorek, 06 maja 2014
Jest już znany oficjalny program obchodów tegorocznych Dni Mosiny. Mosinę odwiedzą gwiazdy: Eleni, Stachursky, oraz Saszan
poniedziałek, 05 maja 2014
Atmosfera coraz bardziej się zagęszcza. Aktorzy mosińskiej sceny politycznej wykonują coraz to bardziej nerwowe ruchy. Jeden z radnych, który poczuł się dotknięty opinią na swój temat złożył zawiadomienie do prokuratury.
środa, 30 kwietnia 2014
W DNIU 13 MAJA O GODZINIE 12 W SALI 22 PRZED SĄDEM REJONOWYM W LESZNIE ODBĘDZIE SIĘ PIERWSZA ROZPRAWA WYTOCZONA Z POWÓDZTWA SŁAWOMIRA AMBROŻEWICZA PRZECIWKO GMINIE MOSINA. KIEROWNIK POZWAŁ GMINĘ O PRZYWRÓCENIE GO DO PRACY W MOSIŃSKIM MAGISTRACIE NA STANOWISKO KIEROWNICZE.
wtorek, 29 kwietnia 2014
Na Facebooku trwa poruszenie z powodu kosztownej inwestycji, która powstała na mosińskim targowisku.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23
Tagi