Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
RSS
poniedziałek, 11 grudnia 2017
Radni z Mosiny zostali zmanipulowani przez władze gminy przed podjęciem decyzji o wystąpieniu ze Związku Międzygminnego Selekt, który organizował odbiór odpadów z terenu gminy Mosina. Grzmi o tym Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Kaptur w dyskusji z burmistrzem Mosiny Jerzym Rysiem. Mieszkańcom gminy grozi widmo podwyżek za śmieci
niedziela, 10 grudnia 2017
Z nowym rokiem Straż Miejska w Mosinie miała być zlikwidowana. Burmistrz nie był zadowolony z efektów pracy tej formacji. Kilka miesięcy wcześniej szef gminy postawił ultimatum komendantowi i oczekiwał efektów w wyznaczonym okresie próbnym.
środa, 06 grudnia 2017
W październiku zwróciłem się do burmistrza Gminy Mosina Jerzego Rysia z wnioskiem o usunięcie ze ścieżki rowerowej powalonego drzewa. Odpowiedź burmistrza i działanie w tej sprawie bardzo mnie rozbawiło, a jednocześnie poirytowało.
Ciepła posadka w gminie, na państwowiźnie marzy się wielu osobom. Pensja często, choć mniejsza niż w sektorze prywatnym, to jest na czas, no i prestiż- mam robotę w gminie, w samorządzie, za biurkiem.
czwartek, 07 września 2017
Nie ubezpieczajcie swoich dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków(NNW), do których może dojść w szkole przedszkolu i poza nimi,
sobota, 02 września 2017
Niezły cyrk w Mosinie. Ksiądz Majka 4 września po pogrzebie zaprasza do areny cyrkowej.
środa, 23 sierpnia 2017
Jest ich ośmioro plus cywilne stanowisko obsługi monitoringu. Roczny koszt utrzymania mosińskiej straży miejskiej to koszt około miliona złotych.
niedziela, 20 sierpnia 2017
Nawałnice, które nawiedziły niedawno odległe od Mosiny tereny w Polsce północnej za dwie godziny dotrą do Mosiny i to dziś w nocy! Pozostaje nam raczej tylko się modlić.
środa, 24 maja 2017
Władze gminy Mosina, zachęcają w kosztownych spotach reklamowych do zamieszkiwania w gminie, tymczasem prawda....
wtorek, 21 lutego 2017
Mosińscy urzędnicy uciekają z magistratu. Czołowy wieloletni pracownik referatu planowania przestrzennego Marcin Buśka zwolnił się/ poprosił o możliwość zmiany pracy i podjęcie zatrudnienia w innej gminie. Dokładnie w Czempiniu
sobota, 04 lutego 2017
W gminie Mosina szaleje Ptasia grypa, a władze gminy nie publikują w tej sprawie komunikatu.
wtorek, 31 stycznia 2017
Za zgodą burmistrza gminy Jerzego Rysia z naszej wspólnej kasy płaci się znanej mosińskiej firmie około 500 złotych za odłowienie i przetransportowanie rannego lub zziębniętego wróbla. Na ratowanie ptasiej drobnicy( 15 szt.) wzeszłym roku wydano około 8.000,00 złotych.
piątek, 19 sierpnia 2016
Mosina ma nowego specjalistę od...
piątek, 22 lipca 2016
Gmina potrzebuje kolejnych urzędników w związku z utworzeniem kolejnego referatu.
wtorek, 28 czerwca 2016

Ostatni wybryk pana Jakuba Pyżalskiego zirytował nawet mnie, mimo, że sam nie stronię od wulgaryzmów.

niedziela, 03 kwietnia 2016
Ostatnio wstrząsnęła mną wiadomość, że oto gmina zawarła przedsądową ugodę ze zwolnioną rok temu kierowniczką mosińskiego referatu oświaty- Małgorzatą Kasprzyk.
czwartek, 24 marca 2016
Od niedawna na terenie gminy Mosina działa telewizja internetowa TTVI Mosina. ukazuje różne sprawy które dzieją lub działy się w gminie. Co na ten temat myślicie?
Witam, Państwa serdecznie po krótkiej przerwie w prowadzeniu bloga i pisania o ważnych samorządowych sprawach. Przerwa spowodowana była koniecznością uporządkowania kilku spraw. Przepraszam za chwilowe zaniedbanie bloga i Państwa jako czytelników.
czwartek, 04 lutego 2016
Kilka tysięcy pacjentów mosińskich i nie tylko przychodni zdrowia z dniem pierwszego stycznia 2016 trafiło na listę pacjentów spółki Medicomplex. Ludzie są oburzeni.
środa, 03 lutego 2016
Najwyższa Izba Kontroli wykazała, że nastąpiły nieprawidłowości w zatrudnieniu pracowników w mosińskim magistracie oraz Straży Miejskiej w Mosinie.
sobota, 16 stycznia 2016

Mieszkańcy oraz inwestorzy muszą walczyć o swoje racje z gminą Mosina nie tylko przed sądami administracyjnymi, ale i karnymi. Wszystko przez to, że często niedouczony i złośliwy urzędas ma rację.Przynajmniej tak twierdzi urzędnik i burmistrz, który podpisuje jego,zdarza się nie do końca zgodne z prawem- wypociny. A ludzie cierpieli i cierpią...

poniedziałek, 28 grudnia 2015

Burmistrz gminy ogłosił nabór na Kierownika Referatu Planowania Przestrzennego i Budownictwa w mosińskim magistracie.

wtorek, 15 grudnia 2015
Z początkiem grudnia ruszyła Strefa Płatnego Parkowania (SPP)pod zarządem Mosińskiego Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie.
niedziela, 13 grudnia 2015
Chuchać na zimne? OK. Pisać maile do Ministerstwa Środowiska w sprawie Białej Księgi Ochrony Złóż Kopalin, fajnie. Piszmy.
czwartek, 10 grudnia 2015
Burmistrz Mosiny planuje uruchomić w magistracie trzy nowe urzędnicze miejsca pracy...
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26
Tagi