Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

UCIEKAJCIE Z MOSINY!

Władze gminy Mosina, zachęcają w kosztownych spotach reklamowych do zamieszkiwania w gminie, tymczasem prawda....

Prawda jest taka, że chcąc się wybudować na terenie naszej gminy, wiadomo, trzeba kupić działkę. Najlepiej jednak żeby była to działka, przy której  w drodze wbudowana jest kanalizacja i wodociąg.  Nie dostaniecie od tej mosińskiej władzy decyzji o warunkach zabudowy na dom podłączony do szczelnego szamba, lub przydomowej oczyszczalni ścieków.  

 Nie kupujemy więc  działek w następujących miejscowościach: Mosina, Daszewice, Baranowo, Baranówko, Krajkowo, Rogalinek Sasinowo, Drużyna Nowinki,Krosno, Pecna, Konstantynowo, Krosinko,  Ludwikowo, jeżeli nie jest przy nich zlokalizowana kanalizacja. Oczywiście jeżeli kupiliście już działkę przy której kanalizacji nie ma, to możecie ją sobie sami wybudować lub czekać, aż zrobi to Aquanet lub gmina. To są jednak odległe terminy a i kasa spora. 

Dlaczego tak jest?

 Miejscowości, które wymieniłem objęte są Krajowym Programem Oczyszczania Ścieków Komunalnych i nikt tam nie wybuduje domu, który nie będzie podłączony do kanalizacji.  Ze znanych gmin w Polsce , tak jest tylko w Mosinie.

 Wystąpiłem do Burmistrza gminy Mosina z pytaniami w tej sprawie TUTAJ. Odpowiedzi TUTAJ 

 Ludzie skarżą się na urzędników do Burmistrza.  Jedna z takich skarg str1 str2

Film o gehennie osób, które popełniły życiowy błąd  kupując działkę na terenie gminy Mosina TUTAJ

Ostrzeżcie swoich znajomych!

Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina


 

 


środa, 24 maja 2017, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

  • DŁUŻSZY TO JEDNAK DŁUŻSZY

    Basen pływacki, który ma powstać w Mosinie wielu cieszy. Oczywistym było więc, że będzie to pełnowymiarowy basen o długości 25 metrów. Niestety, dla zastępcy b

Komentarze
Gość: Jacek Fordon, *.icpnet.pl
2017/05/24 13:54:16
Ja juz dawno o tym wiedziałem. Jak na FB umieściłem post "Czy warto płacić podatki w Mosinie? " o mało co nie zostałem zlinczowany publicznie. Ja mieszkam ok 30 m w linii prostej od kanalizacji i od 11 lat nikt nawet naszego osiedla nie zglosil do żadnego programu budowy. Ręce opadają. To jaka była pani Zosia każdy wie, ale obecnej sytuacji nie rozumiem.
-
Gość: Obcy, *.dynamic.gprs.plus.pl
2017/05/24 19:15:36
Chyba nie ma w kraju drugiego takiego radnego jak szanowny Pan. Reprezentuje Pan mieszkańców Mosiny, z której każe ludziom uciekać. Skoro jest to tak zła gmina to może należy złożyć mandat? I wtedy robić Mosinie czarny PR.
-
Gość: mart-in, *.rev.netart.pl
2017/05/24 21:15:14
Łukaszek nie złoży mandatu, bo żyje z kłamania, manipulowania i sprzedawania taniej sensacji. Tanio się kupiło działkę, to niestety teraz jest problem. Trzeba było kupić sobie w Puszczykowie, a nie w szczerym polu.
Jeśli ktoś ma już uciekać z Mosiny to raczej z tego powodu, że mamy wybitnych mędrców radnych jak Łukaszek, jego koleżanka z Czapur lub cwaniaczek biznesmen, który załatwia wszystko rodzince służbowo.
-
Gość: Karolina Jabłońska, *.dynamic.gprs.plus.pl
2017/05/24 21:46:45
Szanowny Panie Martin, zgodnie z danymi GUS na 2015 niecałe 40% mieszkańców naszego kraju korzysta z kanalizacji sanitarnej w związku z czym życzę powodzenia w szukaniu działki z kanalizacja. Z tonu Pana wypowiedzi wnioskuje, że ma Pan niewielką wiedze w temacie, wiec wytlumaczę o co chodzi. Inwestując oszczędności życia każdy dokładnie analizuje wszystkie możliwe aspekty podejmowanej decyzji. My również w taki sposób postąpilismy. Przed zakupem działki gmina wydała warunki zabudowy dla dzielnego obszaru, za przekształcenie obszaru rolnego w działki budowlane również pobrała niemałą opłatę. Wydane dla omawianej dzialki warunki zabudowy w kwestii odprowadzania ścieków przewidywały zbiornik bezodpływowy. Proszę mi wierzyć, nie ma przepisów uzasadniających działanie Burmistrza, z reszta jak widać on sam uchyla się od jakichkolwiek komentarzy w tym temacie.
-
2017/05/24 21:48:49
Jacek Fordon., przecież udało się przez te 10 lat kilka lamp w Twoim fyrtlu załatwić i kilka taczek gruzu.

mart-in, *.rev.netart.pl. Możesz sobie pisać co chcesz o mnie. Ja , w przeciwieństwie do Ciebie podpisuję się z imienia i nazwiska pod tymi, jak powiadasz, kłamstwami i manipulacjami. Tobie brak odwagi pod oszczerstwami się podpisać z imienia i nazwiska-Tchórzu!

Obcy, zdaje się, że nie rozumiesz o co chodzi z tytułem i tekstem. Ludzie kupują działki budowlane na terenie gminy Mosina i nie biorą wszystkich aspektów pod uwagę. To nie czarny PR z mojej strony, tylko informacja dla mieszkańców. Osoba, której skargę podłączyłem do tego tematu kupiła działkę w Daszewicach za chyba 200 tysięcy złotych i urzędnicy nie pozwalają jej się tam wybudować, chociaż obok stoją już domy. Będąc na miejscu tych nieszczęśników, nie chciałbyś wiedzieć, że nie warto kupować tam działki. Wywalasz 200 tysięcy w błoto i siedzisz cicho? nie bądź śmieszny.
-
Gość: Małgorzata Rajkowska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/25 01:04:51
Martin - nie ładnie tak anonimowo pluć wstyd i te zwroty: jego koleżanka tanio kupiła ziemię, Łukaszek.
Wnioski może wyciągnąć sobie każdy czytający Pana/Pani komentarz: rzekome kłamstwa, manipulacje Pana Kasprowicza są podpisane z imienia i nazwiska natomiast Pana/Pani komentarz, komentarz który ma na celu zakrycie prawdziwego problemu w gminie jest anonimowy.
To co tu robią urzędnicy nie ma żadnego uzasadnienia- łamią prawo, sporządzają też opinie dla Burmistrza wprowadzające go w błąd. A Burmistrz to bezkrytycznie przyjmuje, Burmistrz nie ma wiedzy. Przykład? Proszę bardzo: w przypadku mojej decyzji o WZ pani Inspektor Małgorzata Piotrowska sporządziła opinię, w której informuje swojego przełożonego Burmistrza, że: należy przeanalizować czy ekonomiczne będzie zmienianie drogi dojazdowej do pól na ulicę gdzie odpowiedzialność za zdarzenie będzie ponosić wyłącznie Gmina Mosina. I można by pomyśleć, że to jest prawdziwa przemyślana analiza, prawdziwe wątpliwości, a nawet logiczne gdyby nie fakt, że ten sam organ Burmistrz gminy Mosina już dawno podjął decyzję żeby w tym miejscu powstała zabudowa mieszkaniowa !!! i wzdłuż CAŁEJ ulicy po przeciwnej stronie od mojej działki pozwolił na wydzielenie kilkudziesięciu działek budowlanych W jakim celu taka opinia powstała ?
I jak widać cena zakupu działki nie ma tu nic do rzeczy. A moje rzekome szczere pole ( działka) o którym Pan/Pani mówi leży w niedalekiej odległości od ulicy Poznańskiej w Daszewicach.
Kolejna ciekawostka: Pismo z prośbą o opinię w sprawie mojej decyzji o warunkach zabudowy nawet wysłano do nieistniejącego Referatu Gospodarki Opadami Komunalnymi !!! Pismo podpisała kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Budownictwa Pani Michalina Szeliga. Odpowiedź z tego referatu nigdy nie nadeszła i skoro Referat nie istnieje to nie nadejdzie - kompromitacja.
Naprawdę tu się nie da nic obronić a to zaledwie wierzchołek góry lodowej. No to jeszcze jedno na dzisiaj : oto jak wygląda poziom pracy i przestrzegania prawa w referacie Planowania Przestrzennego w gminie Mosina : wniosek o WZ złożony 7 grudnia 2015 roku a zawiadomienie o wszczęciu postępowania dopiero z 24 czerwca 2016 roku i to po interwencji mojej i męża w gminie u Burmistrza. Po 7 miesiącach a jak mówi ustawa ; termin WYDANIA decyzji 1 miesiąc, w szczególnie trudnych sprawach 2 miesiące.
Zarzucanie mi, że jestem koleżanką Łukaszka to jak zarzucić Burmistrzowi Rysiowi, że jest kolegą Pana Mielocha. Zastanawiam się czemu to ma służyć.
-
Gość: Anonimowy mieszkaniec gminy Mosina, *.static.gprs.plus.pl
2017/05/25 08:58:18
Drodzy Państwo: "Koń jaki jest, każdy widzi". Nasz burmistrz uchyla się od działań, odpowiedzialności bo "tego się nie da załatwić". Za niespełna 2 lata będzie można go wymienić na innego.
Osobiście uważam że pana Rysia rola przerosła i dlatego jest jak jest.
-
2017/05/25 09:33:47
To wszystko co przeczytałem powyżej przeraża. Jak to możliwe, aby na wniosek o warunki zabudowy czekać 1,5 roku, doczekawszy się decyzji negatywnej. Jak to możliwe, aby urzędniczka zwracała uwagę zainteresowanej, że kupiła działkę w złym miejscu. Jak to możliwe, aby kazać zainteresowanej spełniać wydumane żądania urzędników. Jak to możliwe, aby na konkretne pytania interpelacyjne radnego Kasprowicza, Burmistrz odpowiadał w części i do tego niewyczerpująco, a inne pytania pomijał milczeniem. Na koniec, wszelkie działania Burmistrza muszą wynikać z obowiązującego w Polsce prawa - konstytucja, ustawy, rozporządzenia. Inne prawa, w tym prawo miejscowe muszą wynikać z powyższych. Jaka zatem jest podstawa prawna odmowy? Czekam, gdyż, poza sądami administracyjnymi jest jeszcze rzecznik praw obywatelskich. Jeżeli sprawa jest załatwiana niezgodnie z prawem i do tego kierowana niechęcią do zainteresowanej Burmistrz powinien podać się do dymisji, a urzędnikom, którzy się do gehenny zainteresowanej przyczynili, powinno się podziękować i pokazać drzwi. Jeszcze raz na koniec, proszę o podanie podstawy prawnej na jaką powołał się Burmistrz załatwiając negatywnie sprawę zainteresowanej. Rozmawiam tu i ówdzie i czuję, że na tej kadencji skończą się rządy pp. Rysia i Mielocha. Niekompetencja i oddanie nieograniczonej władzy urzędnikom, to powtarzające się zarzuty. W 2014r. mieliśmy dość władzy poprzedniej. A co mamy teraz? Czy nie kalkę? Kogo myśmy wybrali?
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/25 10:09:40
Sorry, ale odmowa WZ ma się tak do KPOŚK, jak piernik do wiatraka. Jak sama nazwa wskazuje to program krajowy, a nie mosiński. O KPOŚK nie ma mowy w art.61 upzp.
Proszę o konkretne cytaty z decyzji mówiące, że odmówiono ze względu na KPOŚK.
Nie należy się zrażac podtrzymaniem decyzji przez SKO, bo to organ skorumpo...
Pani Rajkowskiej współczuję, ale powinna wiedziec, że są ludzie którzy mają gorzej.
Ja wyartykułowałem swoje niezadowolenie z faktu, że w gminie, którą rządził ZUKPUK
zajęto mi działkę i zbudowano na podstawie sfałszowanych oświadczeń gminne instalację jak np.2 rodzaje wodociągów, studnię głębinową i linię energetyczną.
Wszystko poza moją wiedzą. W odpowiedzi na skargę radni stwierdzili, że wójt ma prawo do przypuszczeń co do własności działki. Następnie rozpoczęto prace nad mpzp z zakazem zabudowy dla mnie, ale z dopuszczeniem budowy bliżej niesprecyzowanych instalacji gminnych. Wojewoda nie widzi w tym nic złego.
Mimo, że z innej opcji niż przestępcy, zajmuje się tylko sprawdzaniem uchwał, które mu przyślą. Te niekoniecznie muszą byc takie jak podejmą radni, ale po dołożeniu po sesji uzasadnienia do mpzp wszystko się zgadza i Wojewoda jest happy.
Słowem kamieni kupa i państwo teoretyczne jak było tak jest.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/25 10:37:38
Na wszelki wypadek podkreślę, że przesłanie mojego wpisu jest następujące:
Don't worry, bo zawsze możesz trafic na głupsze barany.
-
2017/05/25 16:29:07
Tak się zastanawiam dlaczego obecni włodarze Mosiny wraz z urzędnikami czołgają ludzi latami i nie wydają im WZ skoro główną podstawą odmowy ich wydania jest ten mityczny KPOŚK i rzekomy obowiązek podłączenia się do istniejącej kanalizacji. Istniejącej gdzie? Wiadomo że Daszewice są w KPOŚK, to decyzja odmowna powinna być wydana od razu, a nie po półtora roku. Ktoś mi to może wytłumaczyć? Burmistrz w piśmie, które mi przesłał odpowiedział, że obowiązek podłączenia do istniejącej kanalizacji wynika z ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach oraz, że gmina sama nie może interpretować przepisów prawa. Otóż prawo na które powołuje się burmistrrz mówi tak: Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych; Wynika z tego, że to właściciel nieruchomości decyduje o tym czy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona. Przepis jest jednoznaczny i nie ma miejsca na interpretację. Takie jest moje zdanie
-
Gość: karp, *.gazeta.pl
2017/05/25 18:39:38
Pan Pyza też podlega pod KPOŚK? :)
Ja tam jeszcze nie doszedłem do WZ i stąd nie znam biegle przepisów. Wydaje mi się, że tam gdzie jest kanalizacja jest obowiązek podłączenia, a tam gdzie nie szambo ekologiczne jest ok. Czy ktoś już doszedł z odwołaniem od odmowy WZ do WSA?
Ja właśnie poczyniłem pierwsze kroki do uwalenia planu. Nie strasz ludzi, bo sprzedają działki i kupią ziemię w Dopiewie. To by dopiero spadli z deszczu pod rynnę. Waszych uwarunkowań nie znam, natomiast z moich dopiewskich obserwacji
wynika, że rzucanie kłód ma głęboki sens. Referat kłód to podstawa działania grupy robiącej w nieruchomościach. Oni nękają frajerów od których odkupują później tanio ziemię inni członkowie grupy lub podstawione słupy. To odbywa się z hasłami ochrony gruntów rolnych na sztandarach. Jak właściwe osoby przejmą, to ochrona gruntów rolnych przestaje już obowiązywac. Jak się trafią większe kawałki , to zawsze jakoś trafiają do deweloperów. Miejscowe plany pilotuje radny-człowiek ZUKPUKA.
Największym beneficjentem jest inny jego kolega. Dziwnym trafem ten dopiewski odłam telewizji internetowej ciągle na niego wpada z kamerą. Jakby innych ludzi w Dopiewie nie było.
-
2017/05/25 22:29:49
Przepraszam Państwa bardzo, zapomniałem dodać, że , że reszta gminy na której nie obowiązuje KPOŚK ma wywołane plany miejscowe i na tych terenach burmistrz tej gminy z automatu nie wydaje decyzji o warunkach zabudowy . Zawiesza postępowanie o wydanie WZ toczącym się postępowaniem planistycznym, poi czym po tych 9 miesiącach decyzji nie wydaje. Można generalnie powiedzieć, że "odnowiciele" tej gminy, z którymi wielu, w tym ja, wiązało nadzieje na poprawę sytuacji, po prostu załatwili rozwój tej gminy na cacy. Zablokowali wszystko. Jeden z przedsiębiorców , który od półtora roku stara się o warunki zabudowy na ciąg pawilonów handlowych w Mosinie, w ramach protestu zasieje na tym terenie kukurydzę i ściągnie ogólnopolskie media żeby pokazać, jak w Mosinie podchodzi się do inwestorów. Meldujcie się, płaćcie podatki w Mosinie... Kpina.
-
Gość: nemo, *.gazeta.pl
2017/05/25 23:30:00
Dziwnym jestes czlowiekiem panie Kasprowicz. Radny gminy, sołtys, dziennikarz faktow mosinsko puszczykowskich i telewizji TTVI oraz czajnik deweloper na dorobku. Jak najlepszy szampon, bo piec w jednym. Garsciami zresz z każdej lapki, tylki smarujesz burmistrzom - twoja sprawa, toc przecież nie dociagneli jeszcze wody do twoich dzialek, a to musi bolec. W końcu jak dlugo można czekac? Tez by mnie to wkurzalo, nie powiem. Jest jednak cos co powoduje, ze nie chcialbym tobie podac reki. Wyrosles człowieku na wsi to wiesz, ze nawet wieprz nie s...a w swoje gniazdo, a ty to robisz. Nie mogę nie zgodzić się z Obcy, *.dynamic.gprs.plus.pl. kolega ma prosto racje. Wiem jednak ze pan panie Kasprowicz nie uciekniesz z tej gminy, bo w koncu trzeba pilnowac swojego interesu. A poki co bedziesz pan nadal podsr...ł swoje gniazdo, bo w koncu cos trzeba robic!
-
2017/05/26 07:47:52
Nemo, widać, że ciebie coś boli skoro tak skrupulatnie wyliczasz wszystkie moje zajęcia społeczne i zawodowe, które przynoszą mniejsze lub większe pieniądze. deweloperką się nie zajmuję. Moja jedyna działka na której mieszkam ma wodę i prąd nawet. Więc coś ci się pomyliło. A jak nazwiesz działania burmistrza i urzędników, którzy latami czołgają własnych mieszkańców i nie pozwalają się im wybudować na własnej ziemi? Ja to nazywam to niszczeniem mieszkańców oraz ich planów życiowych. Zanim po raz kolejny otworzysz dziób na tym blogu zastanów się, bo nie masz bladego pojęcia o tym co dzieje się w Mosinie i jak funkcjonuje ten zgniły samorząd. Pozdrawiam.
-
Gość: Karolina Jabłońska, *.gazeta.pl
2017/05/26 08:54:01
@Karp: masz całkowitą rację, KPOŚK ma się nijak do decyzji o WZ ja to wiem, Ty to wiesz, a jednak problem jest. Myślę, że aktualnie nikt Ci nie poda cytatów z odmownych decyzji, bo urzędnicy takowych nie wydają. Nie wydają oznacza, że przeciągają możliwie najdłużej jak się da postępowanie, aż do zamęczenia przeciwnika. By taką decyzję otrzymać musisz najpierw wystąpić do SKO, by Ci, zmusili urząd do rozpatrzenia sprawy. Że właśnie o KPOŚK chodzi wynika z wezwań jakie otrzymałam i tak: we wniosku określiłam zgodnie z wymaganiami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym że planuję szambo czyli określiłam sposób oczyszczania ścieków zgodne z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych budynkow. W obu aktach prawnych, na które powołują się urzędnicy jest mowa również o szambach gdy nie ma sieci kanalizacyjnej. Czyli wydaje się że wszystko ok, ale kolejny akapit pisma mówi tak:" Ponadto biorąc pod uwagę fakt iż miejscowość Daszewice objęta jest Krajowym Programem Oczyszczania Ścieków Komunalnych KPOŚK-2016, Burmistrz Gminy Mosina, wzywa do dostarczenia umowy pomiędzy Inwestorem a Aquanet S.A. gwarantujące wykonanie uzbrojenia kanalizacyjnego." I zapis z kodeksu postępowania administracyjnego, że mam u dni i jak nie dostarcze sprawa pozostaje bez rozpatrzenia. Jak sam widzisz jednak chodzi o KPOŚK chociaz podstaw nie ma. Moja sytuacja najgorsza nie jest bo AQ dostał pozwolenie na budowe kanalizacji w latach 19-21 i planujemy się podłączyć, ale do tego czasu coś że ściekami robić muszę, więc szambo jest niezbędne. Żeby od razu uprzedzić, nie mogę wybudować przydomowej oczyszczalni ścieków bo działka jest za krótka.
-
Gość: Karolina Jabłońska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/26 09:14:20
@Nemo i Obcy: Wasze komentarze zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji. Łatwo się rzuca oskarżenia chowają się za psełdonimem, ale to świadczy tylko i wyłącznie o Waszej małości. Jako zwykłej obywatelce wstyd mi za Waszą postawę, brak konstruktywnej krytyki osób u władzy i milcząca zgoda na wszystko co zostaje nam przedstawione prowadzi do nadużyć. Mamy prawo sprawdzać i pytać, a najważniejsze to rządać odpowiedzi i wyjaśnień. Gmina to nie prywatny folwark, gdzie każdy robi co mu się podoba, po to są ustalone pewne zasady by były przestrzegane.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/26 10:09:44
Nie rozumiem jednego. Przynajmniej w przypadkach gdy zawieszono postępowanie na 9 miesięcy, dlaczego nikt nie wnosi skarg na bezczynnośc organu? W tym przypadku, gdy organ nie wydaje decyzji po 9 miesiącach, to bezwględnie łamie prawo.Ja zastosowałem politykę zero tolerancji jeśli chodzi o informację publiczną i przyniosło to skutek. Zwykle nie muszę czekac nawet 14 dni. Nawet gdy udzielono odpowiedzi po czasie dłuższym niż 14 dni to skarga na bezczynnośc. Sprawdzenie w sądzie czy przesłali akta sprawy po 15 dniach i jeśli jeden dzień spóźnienia, to zażalenie na nieprzesłanie akt w terminie. W obu przypadkach symboliczne kary dla gminy i zmiana praktyki. Coś w ten deseń:
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/69074338AA
Zanim uciekniecie z Mosiny trochę powalczcie. :)
-
Gość: Karolina Jabłońska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/26 11:48:49
@Karp: Procedura zawieszenia postępowania o ustalenie warunków zabudowy na okres 9 miesięcy ze względu na prowadzenie równoległych prac na projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przewidziana została w art. 62 ust. 1 u.p.z.p. Na szczęście jest też kilka odstępstw od tych nieszczęsnych 9 miesięcy. Moim zdaniem w wielu urzędach i instytucjach państwowych zaszło w przeciągu kilku lat sporo pozytywnych zmian, obsługa petenta jest na całkiem wysokim poziomie, udzielane informacje są rzetelne, pracownicy cierpliwi i uśmiechnięci. Mam wśród najbliższych 4 urzędników i wiem jak ich gonią z terminami, widzę jak ciężko pracują, więc kiedy poszłam do urzędu w Mosinie liczyłam właśnie na taką obsługę. Skoro otrzymałam odpowiedź, że są pewne problemy, cóż urzędnik też człowiek, mogę przymknąć na pewne rzeczy oko o ile zachowane są pewne standardy. Dowiedziałam się jednak, że nie tylko ja mam takie problemy, że przedłużanie postępowania w nieskończoność to celowe działania, niepodparte jakimikolwiek prawnymi podstawami to sam rozumiesz. Niestety nie mam już możliwości ucieczki, więc będę walczyć, ale jeśli ktoś jeszcze ma możliwość wyboru to w Kórniku takie sprawy załatwia się znacznie szybciej.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/26 13:15:20
Przyjrzyjcie się nowelizacjom kpa, które mają wejśc od lipca. Ja nie znam szczegółów, ale coś czytałem o zasadzie przyjaznej interpretacji prawa, mediacjach czy prawie do ponaglenia. Mam nadzieję, że po wejściu w życie tych zmian urzędnicy nie uciekną z urzędów.
-
Gość: karp, *.gazeta.pl
2017/05/26 13:21:25
Wróc karp. Nowelizacja od czerwca.
www.infor.pl/prawo/gmina/postepowanie-administracyjne/756915,Nowelizacja-KPA-w-2017-r.html
Dzień Dziecka to bardzo dobry termin. Znam kilku urzędników, którzy są jak dzieci.
No może inteligencja trochę mniejsza...
-
Gość: Antoniusz, *.dynamic.gprs.plus.pl
2017/05/26 20:17:37
Hm.. można tu poczytać, jak wiele osób narzeka na naszą władzę czyniąc jej zarzuty nieprzestrzegania prawa. To ja się spytam: jakiego k...a prawa?? Co to jest to "prawo"?? Spójrzmy trochę szerzej i popatrzmy na inną władzę, tę naszą najwyższą władzę. Prezydent maliniak ma w dudzie.. przepraszam.. w du...ie najważniejsze prawo w naszym pięknym kraju czyli konstytucję a Wy, szanowni Państwo, macie o to pretensję do zwykłego burmistrza?? No nieeee...
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/27 10:27:11
Konstytucja nie była przestrzegana też za Donaldinho. Kiedy ktoś podnosi jakieś zarzuty naruszenia Konstytucji to sądy administracyjne przeważnie się do tego nawet nie odnoszą. Wszyscy ją mają w pompie od ponad 20 lat.Dzięki Konstytucji nie wygrasz żadnej sprawy, bo i tak trzeba wskazac naruszenie konkretnego przepisu odpowiedniej ustawy.Jeśli jest jak ludzie piszą, że po 9 miesiącach zawieszki Burmistrz nie wydaje decyzji, to ewidentnie łamie prawo i pozostaje w bezczynności. Tu nie ma pola na dyskusję. Mnie równie daleko zarówno do Hutu jak i Tutsi.
Ci poprzedni to jednak byli bandyci, którzy zajumali mi częśc działki. Ci nowi na razie nie. Koło mojej jest działka, którą też zajęła sobie gmina i od ponad 10 lat prowadzi postępowania administracyjne z wyłączeniem art.97 kpa. Włąscicielka prawdpodobnie nie żyje a spadkobiercy mogą nic nie wiedziec, że należy im się działka. To towarzystwo już było zdemoralizowane do szpiku kości.
-
Gość: baba-jaga, *.icpnet.pl
2017/05/31 17:16:43
Wczoraj odbyło się absolutorium dla Burmistrza Mosiny, potraktował członków generalnie jak niedorozwiniętych, opuszczając posiedzenie podczas zapytań jednego z członków Rady Gminy. p. Lukasz zagłosował na tak, czyżby zasłużenie?? Może będzie warto, bo już wkrótce wybory, co niektórych wysadzić ze stołków?????
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/06/01 14:20:48
Znacie ten wyrok:
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9108340003
Chyba dopiero stał się prawomocny, bo dziś opublikowany przez Wojewodę.
-
Gość: Małgorzata Kaptur, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/06/01 21:33:44
Sąd stwierdził nieważność § 13 ust. 7. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów części wsi Daszewice z dnia 30 czerwca 2014 r. nr Uchwała Rady Miejskiej w Mosinie nr LXIV/452/14
Dla zapewnienia pełnej obsługi komunikacyjnej obszaru zezwala się na realizację innych niż wyznaczone w planie dróg wewnętrznych, w ramach zagospodarowania terenu, na następujących zasadach:
1) minimalna szerokość drogi w liniach rozgraniczających: 8,0 m;
2) minimalna odległość zabudowy od linii rozgraniczającej drogi: 6,0 m;
3) projektowanie ścięć narożnych nie mniejszych niż 5,0 m x 5,0 m;
4) realizowanie dróg w miarę możliwości jako przelotowe;
5) w przypadku projektowania nieprzelotowego zakończenia drogi, ustala się obowiązek realizacji placu do zawracania samochodów o promieniu nie mniejszym niż 9,0 m.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/06/02 10:05:42
Rozumiem, że chodzi o precyzję i nie może byc rozwiązań alternatywnych.
W Luboniu też kiedyś coś podobnego unieważnili, chyba w mpzp dla Fosforów.
Jakiś wielbłąd to jednak moim zdaniem, nie jest. Skoro nadzorowi Wojewody odpowiada, że w Dopiewie uzasadnienie do mpzp dokładane jest po sesji, to to jest raczej drobiazg.
Tam nie podają parametrów dróg w części tekstowej i to spotyka się z pełnym uznaniem nadzoru.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/06/04 10:39:42
Po udzieleniu absolutorium, wszyscy wyjechali. Wybaczcie Mosina, ale ze względu na dużą gęstośc zaludnienia, nie możemy przyjąc wszystkich uchodźców. Luboń.
-
Gość: Karolina Jabłońska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/06/16 10:58:38
Dnia 14.06.2017 odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Mosinie, na której przedstawiona została moja skarga. Założeniem Komisji było polubowne załatwienie sporu i negocjacje, moim również z resztą od początku chciałam rozmawiać, jednak ze strony urzędu nikt się nie pojawił. Najśmieszniejszy był Pan Burmistrz, który czekał przed urzędem, obserwował kto się pojawi, ale nie postanowił wejść. Wszystkich czytających zapraszam na posiedzenia i komisje, dobrze jest poobserwować kogo wybraliście i w jaki sposób pracują. Dla mnie ogromnym zaskoczeniem był Pan Czesław Tomczak, który całą komisję nie zabrał głosu, patrzył w swojego tableta, a na koniec wstrzymał się od głosu i pobrał wynagrodzenie. Dodam, że sprawa nie była trudna - Burmistrz nie odpisał klientce na zapytanie przez 2 miesiące.
-
Gość: nemo, *.ip-167-114-102.net
2017/06/16 18:57:48
Pani Karolino.
Po pierwsze klania się jezyk polski: "moim również z resztą od początku". Z jaka reszta Pani Karolino?
Po drugie, Burmistrz najsmiesniejszy bywa niemal codziennie w porze przedwieczornej obserwujac, czy i kto przychodzi na komisje Rady Miejskiej. Z obserwacji mieszkancow Poznańskiej wynika, ze szybko się nudzi i jedzie prawdopodobnie do domu.
Po trzecie pan Czesław Tomczak nie mogl głosowac, skoro jak wczesniej Pani pisze: "całą komisję nie zabrał głosu".
Mam tylko jedno pytanie - gdzie lub od kogo pan Tomczak pobral wynagrodzenie? Moge takze uwierzyc Pani na slowo, ze "sprawa nie była trudna", ale jak sie ma do tego to, ze Burmistrz nie odpisal klientce na zapytanie przez 2 miesiące? I wreszcie co ma do tego pobrane wynagdzenie przez pana Czeslawa Tomczaka?
Niezly bigos!
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/06/20 19:54:14
Nie wiem, jak jest w Mosinie, ale w Dopiewie nie jest możliwe by pomazaniec ZukPuka popełnił jakiś błąd i w związku z tym wszystkie skargi są bezzasadne i zawsze jest 21 głosów jest za odrzuceniem. Te jeszcze nie złożone też są bezzasadne. Bawi mnie czytanie uzasadnień i wysłuchiiwanie głupot tamtejszego prawnika. Ja złożyłem jedną w roku 2011. Chodziło o bezprawne zajęcie działki przez byłego wójta. Z początku nawet dobrze kombinowali i kierownik referatu planowania potwierdził do protokołu, że to były bezprawne działania. Wtedy przewodniczący komisji zadzwonił do sprawcy do ZUK Mosina i ten go przekonał, że skarga jest be. Uzasadnili to w ten sposób, że wójt ma prawo do przypuszczeń co do własności działki. Nie sądzę, żeby mosińscy radni przebili tę głupotę. Jakiś czas temu uchwała zniknęła z bip-u-chyba doszli do przekonania, że kabareciarze mogą to wykorzystac.
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2017/06/30 11:28:23
Panie Kasprowicz w Baranowie jest kilka działek z kanalizacją w drodze,ale ich nie sprzedaje. Zanim napisze Pan cokolwiek ,proszę to sprawdzić !
-
2017/07/07 15:51:42
@*.dynamic.gprs.plus.pl. Jest to informacja,którą dostałem z urzędu, więc...
-
Gość: Zibi, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2017/10/19 22:23:55
Ja się wybudowałem w Daszewicach pod lasem i nie mogę się doczekać kanalizacji. Jest dużo tańsza niż szambo. No chyba że dziurawe takie się opłaca.
A oczyszczalnia przydomowa to fikcja. To jak wylać ścieki przez sitko. A niektórzy mają obok studnie - na zdrowie.
Zdecydowanie się nie zgadzam z tym apelem.