Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

PTASIA GRYPA W MOSINIE

W gminie Mosina szaleje Ptasia grypa, a władze gminy nie publikują w tej sprawie komunikatu.

 

W Bolesławcu koło Mosiny zlokalizowana ognisko ptasiej grypy i tylko dziś zlikwidowano 12 tysięcy sztuk indyków na jednej z ferm.

Służby weterynaryjne w najwyższym, pogotowiu . Wyznaczony został trzykilometrowy obszar zapowietrzenia wirusem, policja kontroluje  jadące przez Bolesławiec pojazdy, a u nas w Mosinie sztab antykryzysowy śpi.

W sąsiedniej gminie Czempiń informacja już dotarła do mieszkańców w postaci ulotek i informacji roznoszonej przez sołtysów. Inwentaryzowane jest ptactwo domowe na wsiach. W Mosinie cisza i spokój..., zero informacji na ten temat. No tak, jest weekend. Zapomniałem.   

 Media o Mosinie

Film TTVI

Radio Merkury

Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina   


sobota, 04 lutego 2017, fakty.mosina
Tagi: ptasia grypa
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

  • DŁUŻSZY TO JEDNAK DŁUŻSZY

    Basen pływacki, który ma powstać w Mosinie wielu cieszy. Oczywistym było więc, że będzie to pełnowymiarowy basen o długości 25 metrów. Niestety, dla zastępcy b

Komentarze
Gość: Z Czempinia, *.centertel.pl
2017/02/04 19:57:29
30 km od Mosiny ostrzegają o Mosińskim przypadku. W samej Mosinie zapomnieli :)

www.czempin.pl/Komunikat_dotyczacy_ptasiej_grypy_.html
-
Gość: Mart-in, *.rev.netart.pl
2017/02/04 22:05:42
No to Łukaszek teraz napisz ile nas ta akcja chorych ptaszków będzie kosztowała?! Ostatnio ćwierkałeś nam o wróbelkach to teraz wylicz koszty służby OSP, paliwa w wozach no i koszty obstawy policyjnej. Dziś aż roiło się od radiowozów. Na powietrze to one nie jeżdżą przecież... Do tego koszt roboczogodzin drogowców co te maty ustawiają.
Prosimy o głębszą wypowiedź ornitologa z Dymaczewa :-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/02/04 22:41:32
Panie Łukaszu dobrze że w Mosinie są niezależne media bo obecny Burmistrz w swoim braku poszanowania dla mieszkańców nie zamierza nikogo informować co dzieje się na terenie naszej Gminy. Taki brak szacunku i obywatelskiej postawy który przyświeca Burmistrzowi od początku kadencji.
-
2017/02/05 15:45:36
@Mart-in. Akcja z udziałem policji, straży pożarnej oraz innych służb związana jest z obowiązującymi odgórnie procedurami. Policja to koszt państwa( także nasz jako podatników). strażacy z OSP to koszt gminy. Godzina pracy ochotnika to około 14 złotych. Nie wiem czy oraz ile jednostek i jakie burmistrz zadysponuje do akcji na czas kwarantanny, która potrwa 3 tygodnie. Dziś od ponad doby pojawienia się mojego wpisu i telefonów gdzie trzeba, pojawił się komunikat na stronie internetowej gminy informujący o ptasiej grypie.

www.mosina.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=50&artykul=9246&akcja=artykul
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/02/05 16:27:53
Dobrze, że są te media !!! Na jakiej podstawi stworzono by inaczej notatkę na stronie Urzędowej. Podany link mówi wszystko o profesjonalizmie służb Gminnych .
-
Gość: Pik, *.play-internet.pl
2017/02/05 19:00:53
Informacja w gminie jest kiepska, Ameryki Pan nie odkrył.
-
Gość: Tylkosiępytam, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2017/02/07 11:05:44
A może komuś przeszkadza taki wielki kurnik i zapachy z nim związane? I przypadkiem będzie się tam pojawiać epidemia za epidemią, tak żeby już wkrótce jakiś deweloper mógł tam postawić piękne osiedle-sypialnię kosztem lokalnego przedsiębiorcy, bez uciążliwości związanych z życiem na wsi?
-
2017/02/07 22:30:18
@Tylko.. Zbyt daleko idąca hipoteza
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/02/18 16:10:12
Udało się już Panie Łukaszu podliczyć ile ta ptasia-grypa będzie kosztować Gminę Mosina ??
-
2017/02/26 19:43:28
Akcja się nie zakończyła jeszcze.