Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

ROZROST MOSIŃSKIEJ ARMII

Gmina potrzebuje kolejnych urzędników w związku z utworzeniem kolejnego referatu.

Burmistrz szuka kierownika referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Anons o naborze tutaj: Kliknij.  Kilki tygodni wcześniej wybrano Gminnego Architekta Zieleni, a jeszcze wcześniej Kierownika referatu Mienia Komunalnego. Po drodze zatrudniono jeszcze kilkoro szeregowych urzędników. Trochę mnie przeraża rozrost mosińskiej administracji, a Was?

 

Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina


 

piątek, 22 lipca 2016, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

  • DŁUŻSZY TO JEDNAK DŁUŻSZY

    Basen pływacki, który ma powstać w Mosinie wielu cieszy. Oczywistym było więc, że będzie to pełnowymiarowy basen o długości 25 metrów. Niestety, dla zastępcy b

Komentarze
Gość: www, *.gazeta.pl
2016/07/22 17:33:30
Ważne, żeby byli kompetentni, część z obecnych niestety nie jest. Urząd ma być sprawny, pomocny i fachowy, a nie przypadkowy, leniwy i niekompetentny.
-
Gość: arogant urzędniczy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/07/22 19:52:44
Kasprowicz za czasów p. Springer robił aferę o każdego nowego pracownika, a teraz co? Lawinowe zatrudnienia i brak zwolnień, to świadczy o tym, że urzędnicy za czasów p. Springer działali dobrze i sprawnie. Nieźle co? Po kiego grzyba była ta zmiana władzy, skoro w urzędzie i gminie nic się nie zmieniło, oprócz tych na stołkach oczywiście? Za chwilę będą powstawać kolejne referaty, kolejni kierownicy i ich zastępcy i zastępcy zastępców. Wzrost zatrudnienia bierze się zazwyczaj z braku kompetencji organizacyjnych kierownictwa oraz mało wydajnych i efektywnych pracowników, którymi ta kadra kierownicza zarządza. A to, jak mosińscy urzędnicy potrafią być (nie)pomocni i złośliwi wie wielu mieszkańców, którzy rozbili się o ich durne puste łby.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/04 13:16:07
Takiego sobie Rysia wybraliśta, to nie narzekajta. Faktem jest, że za Spinger blog lepiej hulał. :)
-
Gość: cyc z Madery, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/05 07:34:58
Łukasz jest zajęty śledzeniem "dobrej zmiany" na wyższym szczeblu niż gmina. No i konsumpcją programu 500+.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/05 08:27:57
Tak z ciekawości spytam:wasz Burmistrz jest z której zmiany? Z poprzedniej?
W Luboniu nie ze wszystkiego jestem zadowolony, ale wystąpienie z Selektu wyszło dobrze. Nie tworzono referatu czy ministerstwa , ale zaraz po wystąpieniu powstał PSZOK. Z tego co wiem samorządy zrzeszone w Selekcie i tak zatrudniały pracowników
d/s gospodarki odpadami. Nie wiem czy Mosina też.
-
Gość: Cześć, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/07 08:00:46
Selekt opłacał w każdej gminie jeden etat ds odpadów i to wystarczało. Teraz będzie cały referat, oczywiście z kierownikiem na czele. Jak będzie kierownik, to i musi być zespół ludzi. Na Selekt płaciliśmy składkę członkowską 30 tysięcy rocznie i nic nas nie obchodziło. Teraz sam tylko kierownik będzie kosztował gminę 70 tysięcy rocznie. Nie wspomnę o kosztach pozostałych pracowników referatu. Zysk jak się patrzy.
-
Gość: Gośc, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/16 15:36:03
Przykre, ze za p. Springer p. Małgorzata K. na swoim blogu miała wielu komentatorów, dziwne dziś nawet wpisując maila komentowanie jest nie dla mieszkańców, no a tak miało być dobrze. Myślę, ze zbyt długo nie będziecie na tych stanowiskach, bo gmina popada w ruinę.
-
Gość: kasprowiczlukasz@gazeta.pl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/16 22:39:59
U mnie można komentować i wywoływać tematy. Czym niby przejawia się to popadanie gminy w ruinę?
-
2016/08/24 09:18:17
Nie ma nad czym rozmawiać, bo Łukasz podał informacje zupełnie szczątkowe.
Informacja, że zwiększa się ilość urzędników nie daje pełnego obrazu, a w zasadzie żadnego obrazu.
Sens ma informacja jaki jest roczny koszt utrzymania administracji.
Nie ma znaczenie ilu pracowników zatrudnia Burmistrz, za to ile kosztuje to podatnika i owszem.
Czy informacja, że urząd zmniejszył zatrudnienie (a wzrosły pensje i łączny koszt administracji) jest dobra ?
Fakt jest taki, że nie ilość, a koszty utrzymania i kompetencje są jedynymi wyznacznikami oceny polityki kadrowej.
Za to burmistrz odpowiada "głową".
Ja zasadniczo bardzo negatywnie oceniam naszych urzędników, z kilkoma wyjątkami od reguły, a zmiana poziomu obsługi klienta powinna być głównym celem burmistrza przy zatrudnianiu. Ilość to kwestia wtórna.
Jestem przekonany, że pracownik administracji powinien kilka lat popracować na wolnym rynku, żeby zrozumieć pewne mechanizmy.
Ja wiele nie wymagam od urzędnika, po pierwszej kompetencji, po drugie ma mnie mieszkańca reprezentować i bronić przez państwem.
Odczucia mam niestety odwrotnie. Urzędnik to Państwo, a mieszkaniec to mieszkaniec. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich urzędników, ale niestety większości.
Podsumowując jeśli rozmowa ma mieć sens, to konieczne są informacje o kosztach administracji 2014,2015 i 2016, dalej ilość etatów oraz ocena urzędu przez mieszkańców. Inaczej dyskusja jest pozbawiona zupełnie sensu.
-
2016/08/24 09:20:00
Przy okazji zapytam Łukasza, jak głosowałeś w/s wystąpienia z Selektu ? :)
-
Gość: kasprowiczlukasz@gazeta.pl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/28 12:25:14
Jak głosowałem, wiesz. Za wcześnie by mówić o trafności wyjścia z Selektu. Korzyść ewentualną dla mieszkańca stanowić będzie cena jaką gmina zaoferuje ZUK-OWI za tonę śmieci. W Selekcie ZUK miał najwyższą stawkę. Jaką zaproponuje burmistrz?
-
2016/09/21 11:57:09
Wiem, tyle, że trafność decyzji nie ma związku z tym, że skoro ktoś głosował za wyjsćiem, to teraz piętnuje zatrudnianie w odpowiednim referacie.
Zakładam, że zdawałeś sobie sprawę, że bez rozrostu zatrudnienia zmiana jest niemożliwa.
-
Gość: Dorota, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/10/03 20:17:37
Misiu, obserwuj ruchy związane ze ZUK, PUK i referatem śmieciowo-ściekowym, a i na końcu przyjrzyj się temu ile gmina będzie płacić za zbiórkę odpadów. Piszę Misiu, bo wszyscy jesteście tam w tej Radzie naiwni jak dzieci.
-
2016/10/08 11:29:05
Czuję zażenowanie.
Ja do tego ręki nie przyłożyłem.
Wynik głosowania 3:17.
Nie chce mi się tego nawet komentować.
W Mosinie wystarczy powiedzieć radnym, że ta decyzja to miejsca pracy dla mieszkańców Mosiny....
I radni idą na ścięcie.
Nie ma najmniejszego powodu, żeby 30 tys. mieszkańców "zrzucało się" na dodatkowe etaty.
Wg mnie jedyne co będzie mógł zrobić ZUK/PUK, to sięgnąć do kieszeni mieszkańca.
Skoro nawet prezes ZUKU przyznaje, że dziś nie mogą konkurować z potentatami....
Jednocześnie mam nadzieję, że się mylę i będzie, taniej i lepiej, choć szczerze, to bardzo, bardzo w to wątpię.
-
2016/11/22 21:09:57
Doszły mnie słuchy, że rozrost mosińskiej armii nastąpi od nowego roku. Wzrost wydatków na administrację w zielonym budynku na rynku i Dworcowej, t o prawie 1 milion złotych.