Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

ZWOLNIONA KIEROWNICZKA DOSTANIE KASĘ

Ostatnio wstrząsnęła mną wiadomość, że oto gmina zawarła przedsądową ugodę ze zwolnioną rok temu kierowniczką mosińskiego referatu oświaty- Małgorzatą Kasprzyk.

 

Kierowniczka oświaty, członkini PO, która obecnie pełni podobną funkcję kierowniczą u swojego partyjnego kolegi Bartosza Derecha w Rokietnicy, pozwała Urząd Miejski w Mosinie o przywrócenie do pracy i wypłatę odszkodowania.  

Nie żałowałem nigdy zwolnionej urzędniczki. Swoimi działaniami za czasów Zofii Springer zasłużyła sobie na zwolnienie dyscyplinarne.  

Nie znamy szczegółów sprawy, bo nowe władze gminy nie informują radnych o postępach w procesach sądowych.   

Ubolewam, że doszło do ugody, to pokazuje słabość władz, ale świadczy też jednocześnie o jej jakimś tam rozsądku. Brak konsekwencji, to najlepsze określenie  tego co się stało. Najpierw ją zwolnili, a ostatecznie w trakcie trwania procesu,  została zawarta ugoda,  w skutek czego budżet gminy zostanie uszczuplony o 22.000 złotych.  Gminę w sądowym sporze z kierowniczką reprezentował mec. Dariusz Szymczak.

Czy zawarcie ugody sądowej było dobrym  rozwiązaniem?

 

Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina


 

 

   

niedziela, 03 kwietnia 2016, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

  • DŁUŻSZY TO JEDNAK DŁUŻSZY

    Basen pływacki, który ma powstać w Mosinie wielu cieszy. Oczywistym było więc, że będzie to pełnowymiarowy basen o długości 25 metrów. Niestety, dla zastępcy b

Komentarze
2016/04/04 11:03:32
Witam. Okazało się, że na kompetencjach pani Małgorzaty Kasprzyk poznał się także wójt gminy Rokietnica. Z dniem pierwszego kwietnia pani Małgosia nie pełni kierowniczej funkcji w rokietnickim urzędzie. Włodarz zawarł z nią umowę na czas określony. Umowa wygasła, wójt jednak nie zdecydował się przedłużyć umowy o pracę z tak wybitnym fachowcem. Nawet jak widać braterstwo polityczne nie pomogło.
-
Gość: arogant urzędniczy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/04 15:58:05
Król Kacebooka Waldek Krzyżanowski nadaje w temacie i oto, co napisał w tej sprawie na portalu:
To nie obywatele zwolnili pracownika. A pracodawca jak chce zwolnieć to niech to robi ale zgodnie z zasadami.
Proszę Panie Marcinie wgłębić się w temat subwencji, przepisów z tym związanych i tematu szkoły o której jest tak głośno a nie bez wiedzy powtarzać frazy za kolegami.
Polecam rozmowę z Panią Małgosią i innymi, którzy opowiedzą o temacie w szczegółach a szybko dojdzie Pan do zdania że zrobiłby Pan tak samo.
Poza tym mówimy o działaniu z naruszeniem kodeksu a nie czy ktoś jest taki czy inny. Proszę zwalniać ale w granicach prawa bo inaczej to nie będzie zarządzanie.
:
-
Gość: Nemo, *.ip-37-187-147.eu
2016/04/04 16:28:59
Odezwal sie specjalista od zarzadzania... Pani Malgosia, jeśli chciała dowodzic swoich racji przed sadem nie musiala isc na ugode. Mogla walczyc z nikla nadzieja, ze w koncu wygra. Mogla nie chciec ugody, dajac tym wyraz swego przekonania, ze została zwolniona niesłusznie. Pani Malgosia dokonala rozsądnego wyboru, ale to klakierzy z tylnych lawek zabieraja teraz glos za nia sama. Niezla oranzeria...
-
Gość: Nemo, *.ip-167-114-118.net
2016/04/04 17:28:42
A swoja droga myslalam, ze pani Malgosia bedzie walczyla do konca i udowodni swoje racje. Szkoda, ze odstapila tak latwo i zechciala sie ugodzic. Ech kobiety, takie sa chwiejne. Widocznie zabraklo pani Malgosi wiary w swoja racje. Moze miala podstawy, by tak myslec. W koncu to ona najlepiej wiedziala, co sie stalo i dlaczego. A jednak szkoda...
-
2016/04/06 17:37:05
Nie podoba mi się lekceważące wypominanie partii politycznej. Uważam,że w każdej znajdziemy ludzi szlachetnych i tych innych....
A co do kasy, to uważam powinna być wyższa, jeśli faktycznie zwolniono nieprawnie?!
-
2016/04/06 22:10:49
Szacowna pani fachowiec od oświaty dała się poznać także w innej gminie, skąd ją także wykopali: mosina.ttvi.pl/materialy/wiesci-gminne/byla-urzedniczka-otrzyma-odszkodowanie/
Gdybym to ja decydował, nie dał bym jej złotówki.
-
Gość: Max, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2016/04/07 21:45:31
ŁK w swoim stylu - bez kłamstwa się nie obędzie. MK nie została zwolniona dyscyplinarnie!
-
2016/04/08 09:48:53
Została zwolniona w skutek uchybień w swojej pracy. Tyle w temacie. Poza tym sprawa pozwu, ugody i wypłaty kasy jest bardzo ciekawa.... Szczegóły w kolejnym materiale
-
Gość: Max, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2016/04/08 12:08:00
Czyli nie dość ze kłamiesz, to jeszcze dalej w to kłamstwo brniesz. Standard.
-
Gość: arogant urzędniczy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/08 21:01:21
Max, to nie kłamstw,o lecz przekoloryzowanie wypowiedzi zastępcy burmistrza. A to różnica. Z niecierpliwością czekam na rozwinięcie tematu i poznanie szczegółów sprawy. Mniemam, że Kasprowicz pociągnie temat, bo urządniczka go mocno atakuje
-
Gość: Nemo, *.ip-167-114-118.net
2016/04/08 22:16:25
Jeszcze raz nalezy powiedziec rzecz najwazniejsza. Ktos, kto jest pewien wygranej nie wnioskuje o ugode! Byłby to absurd, a przeciez tak probuje przedstawic sprawe pani Malgosia. Pani Malgosiu, poprosila pani o ugode wiedzac, ze szanse na wygrana ma pani praktycznie zerowe. Mysle, ze czas sie z tym pogodzic i prosze nie sugerowac czytajacym tego bloga, ze było odwrotnie. Pani Malgosiu, obraza pani inteligencje tych ludzi. Kto jak kto, ale pani powinna umiec to ocenic.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/09 09:40:15
Jeśli miała wsparcie ZUK Mosina, to przy znalezieniu zatrudnienia mogło pomóc.
Teraz Derech już nie słucha w 100% szarej eminencji powiatowego PO.
Przyjaźń Dopiewo -Rokietnica nieco ostygła, w związku z rozbieżnością interesów w
sprawie przebiegu linii 400 kv.
-
Gość: a może jakiś donosik?, *.saveyourprivacy.is
2016/04/10 21:22:30
Widać, że Łukaszek cały czas zemsty szuka pewnie m.in za to:
www.gazeta-mosina.pl/2012/oswiadczenie/
www.gazeta-mosina.pl/2013/subwencja-dla-szkoly-w-krosnie-do-zwrotu/
I z racji, że oczernia tutaj panią M.K., jako, że gmina straciła przez nią kasę tutaj piękny moment na przypomnienie o odwrotnej do Ł.K i ówczesnej opozycji sztandarowej dla niej sytuacji:
"
Z uzyskanych informacji wynika, że działania leszczyńskiej prokuratury zostały wszczęte na doniesienie sporządzone przez grupę radnych opozycyjnych Rady Miejskiej w Mosinie. Radni, kwestionując zasadność pobierania przez Gminę Mosina zwiększonej subwencji oświatowej, próbują pozbawić dzieci z terenów wiejskich dodatkowych środków na edukację.
(...)Kierownik referatu oświaty, Małgorzata Kasprzyk, wyjaśnia: Zespół Szkół w Krośnie został utworzony 1 kwietnia 2010 r. i składa się z: Przedszkola w Krośnie i Szkoły Podstawowej w Krośnie. Praca odbywa się w dwóch budynkach: Krosno ul. Główna 43 i Mosina ul. Krasickiego 16. Kiedy został utworzony Zespół Szkół w Krośnie, Gmina, aby pozbyć się wątpliwości, co do zasadności pobierania zwiększonej subwencji oświatowej, wystosowała pismo do Ministra Edukacji Narodowej, Katarzyny Hall, z prośbą o wykładnię prawną związaną z określeniem zasad i form naliczania należnej Gminie Mosina subwencji oświatowej (pismo OW.071737/10 z 27 lipca 2010 r.)
"
I to jest dopiero temat, o którym wszyscy czytelnicy powinni wiedzieć, a nie jakieś roszczenia zwolnionej pracowniczki, pod którą w swoim stylu dołki kopiecie.
-
Gość: aaa, *.dynamic.gprs.plus.pl
2016/04/10 21:32:42
Oj ktoś trafił w czuły punkt ... teraz to się zacznie :)
-
2016/04/11 01:11:35
Jak pewnie wiesz, prokuratura nic strasznego nie wywęszyła, umorzyła śledztwo. Zwrot kasy nie wynika z zawiadomienia do prokuratury lecz po pierwsze z kontroli kuratorium, nieudolności władz gminy, w tym Kasprzykowej, a nadto prawników. Ci ostatni zawalili sprawę w postępowaniu administracyjnym, popełniając szkolny błąd. Taka jest prawda.
-
Gość: enter, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/12 21:07:10
Ktoś mi wyjaśni, co się zacznie? Ja nie jestem w temacie?
-
2016/04/14 13:52:47
Mówią, że lepiej dwóch rannych niż jeden zabity :)
Dla mnie sprawa jest oczywista, jeśli jestem pewien swoich racji, to bronię ich do końca, sądownie i wszelkimi innymi możliwymi ściażkami.
Nie wyceniam racji, to kwestia honoru.
Dotyczy obu stron sporu, Pani Małgorzaty - ugoda to jednak biała flaga oraz burmistrzów - tutaj dodatkowo odszkodowanie idzie z kasy publicznej.
Zawsze śmieszyło mnie, że ktoś wygrał w sądzie/zawarł ugodę i jakaś jednostka administracyjna zapłaci.... Nie, nie zapłaci.
To są finanse publiczne. W związku z tym burmistrz powinien bronić swoich racji do końca, a Pani Małgorzata do końca walczyć o dobre imię.
Tak mamy dwóch rannych i 22.000 mniej w kasie.
-
Gość: www, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/16 17:52:15
a wystarczyło zwolnić dyscyplinarnie, bez bawienia się w jakieś dziwne łączenia referatów...
-
Gość: alpacz 42, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/19 21:55:01
Ciekawe do jakiej partii jest panu Łukaszowi bliżej. Pisząc artykuł o osobie, z którą na bieżąco się widywał musiał jej dołożyć przynależność. Oj, nie ładnie!
-
Gość: alpacz 42, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/24 17:05:05
P.Kasprowicz co tak skromnie Pan pisze o aktualnej sytuacji, czyżby ten Burmistrz nie podlegał krytyce????
jak tam drogi i komunikacja na wsi z dostępem do Urzędu gminy w tym także w nocy??? Kto zapłaci za te sportowe hale te miliony, czyżby UG sprzedał akcje Aquanet-owi, czy mieszkańcy gminy zapłacą za to rozjechanymi drogami, brakiem chodników itd?????
-
Gość: creek, *.dynamic.gprs.plus.pl
2016/04/24 19:52:31
jak się umie tylko krytykować, a swoich się nie krytykuje - to co zrobić
-
2016/04/26 14:18:44
Skoro ma rację wygrała!!!!!!!!!! :)
-
Gość: xyz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/26 22:05:53
A kto powiedział, że ma rację? Przecież Sąd o niczym nie rozstrzygnął. Doszło do ugody, którą zaproponowała MK. Chyba ktoś naszych geniuszy wpuścił w maliny....nic nowego
-
Gość: Nemo, *.ip-167-114-102.net
2016/04/27 12:00:22
Powiem raz jeszcze:
"Pani Malgosia, jeśli chciała dowodzic swoich racji przed sadem nie musiala isc na ugode. Mogla walczyc z nikla nadzieja, ze w koncu wygra. Mogla nie chciec ugody, dajac tym wyraz swego przekonania, ze została zwolniona niesłusznie. Pani Malgosia dokonala rozsądnego wyboru, ale to klakierzy z tylnych lawek zabieraja teraz glos za nia sama. Niezla oranzeria... "
To pani Malgosia zaproponowala ugode. Niech wreszcie ta prosta prawda dotrze do tkwiacych w swoich przekonaniach...
-
Gość: Anna, *.static.ip.netia.com.pl
2016/04/28 20:18:25
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa zna wyniki konkursów na dyrektorów przedszkoli w Mosinie i szkół w Rogalinie i Rogalinku ? Konkurs odbył się w poniedziałek, a na stronie urzędu nie widzę żadnej informacji w tej sprawie.
-
2016/04/30 22:10:03
Zmiana nastąpiła w ,,4" i szkole w Rogalinku. Tu dyrektorem pani Monika Szufnarowska.
-
Gość: Anna, *.static.ip.netia.com.pl
2016/05/01 17:04:28
Nemo dziękuję.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/05/19 09:29:26
Trochę się zastój zrobił. Pozwolę sobie więc wykorzystac doświadczenia radnego z innego kodeksu. Czy radny Łukasz dostał pierwsze wezwanie w sprawie art.212 ze skargi tej waszej Zofii od maszyn do szycia, jako świadek czy w innym charakterze?
Dostałem zaproszenie i chciałbym skorzystac z bogatego doświadczenia. :)
-
Gość: Promocja ? Mosiny, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/05/23 13:14:16
Witam. Chciałbym poruszyć inny temat, może coś się tu zacznie dziać :)
Otóż czasami kupuję miesięcznik motocyklowy "Świat motocykli". W każdym numerze czytelnicy proponują swoje trasy na motocyklowe podróże, zwykle ciekawe i interesujące. Można to też potraktować jako rodzaj promocji danego miasta czy rejonu. I zwykle zawsze można się czegoś dowiedzieć o jakimś zakątku naszego (jeszcze) pięknego kraju. I oto w numerze ostatnim (06.2016) niejaki Jarosław Spychała proponuje trasę rozpoczynającą się i kończącą się w Mosinie. Jak zaczął ten artykuł?
Cytuję:
"... Trasę zaczynamy w Mosinie. Atrakcje są tutaj dwie. Pierwszą jest samo miasteczko, które zatrzymało się w rozwoju jakieś 30 lat temu i obecnie wygląda niczym żywy skansen PRL-u z jedną stacją benzynową i dzielnicami, przez które wiodą gruntowe drogi pozbawione chodników, co poniekąd zaprzecza tezie o gospodarnej Wielkopolsce. Drugą atrakcją jest pomnik "Eleganta z Mosiny", czyli kogoś, kogo elegancja jest karykaturalna a maniery - średnie. Jak głosi legenda, owo określenie pojawiło się w XIX w. po dwudniowej wizycie burmistrza Mosiny u burmistrza Poznania, kiedy to ten pierwszy stwierdził, że źle mu się spało, gdyż w sypialni nie miał gdzie rozwiesić na noc onuc... (...). " Koniec cytatu.
Nie wiem kim jest ten Jarosław Spychała (artykuł jest opatrzony jego zdjęciem), ale jeśli mieszka tu lub w okolicach, to najnormalniej nasrał każdemu z nas na wycieraczkę.
Pozdrawiam wszystkich motocyklistów (oprócz J. Spychały)
-
Gość: pela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/10/28 12:59:57
Apropos...jest takie przyslowie:"zamienil stryjek siekierke na kijek":-) :-) :-)
-
Gość: pela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/10/28 13:00:06
Apropos...jest takie przyslowie:"zamienil stryjek siekierke na kijek":-) :-) :-)
-
Gość: pela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/10/28 13:05:01
"Stare"odeszło,a czyz nie warto przyjrzeć sie "Nowemu"????oj warto....:-) :-) :-) :-) :-)
-
Gość: pela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/10/29 07:03:30
Przedstawię Łukaszu pewna historię,która miała w pewnym mieście Wielkopolski w pewnej szkole.Grupa nauczycieli tej szkoły miala nadgodziny dydaktyczne,ale zanizano im wypłaty i placono tak jak za np.biblioteczne,świetlicowe itd.Natomiast jedna z nauczuczycielek tej szkoly ,ktora wcześniej była dyrektorem tej szkoły miala nadgodziny świetlicowe,a placono jej za dydaktyczne czyli zawyzano wyplaty.Sprawa w koncu ujrzala światło dziennie.Czy sądzisz Lukaszu ,ze owa pani jako były dyrektor nie wiedziala ze ma zawyżone wypłaty? :-) Następnie pani ta otrzymała posadę w Urzędzie Miejskim na kierowniczym stanowisku,rzecz jasna wygrala konkurs :-) :-) :-) sądzisz ze ta pani bedzie dzialac na korzyść gminy?.Nie podaje nazwy miasta,ale pomysl ,zastanów się ,którego to miasta Wielkopolski dotyczy?poszukaj trochę po dziennikarsku ,nie musisz szukać daleko...:-)!!!
-
Gość: pela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/10/30 05:52:25
Dodac można by było śmieszniej,choć to wcale wesole nie jest,ze miasteczko to na M...,nie leży nad rzeką,ale kanał przez nie płynie..:-) :-) :-)