Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

STREFA PARKOWANIA KONSULTACJE SPOŁECZNE

Z początkiem grudnia ruszyła Strefa Płatnego Parkowania (SPP)pod zarządem Mosińskiego Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie.

Wszystko prawie zostało po staremu. Opłaty i kary, ale nie czas, który ma kierowca , na dojście do parkometru, uiszczenie opłaty i włożenie karteczki za szybę samochodu.

Teraz kierowca wg uchwały RM w Mosinie , zaraz po zaparkowaniu auta musi pędzić do parkometru i włożyć karteczkę za szybę. Oznacza to, że kierowca zawsze musi mieć przy sobie drobne( tego nie ma w uchwale RM), bo nie może wejść do sklepu aby rozmienić pieniądze.

Obsługa parkingu według nowych zasad ma natychmiast atakować kierowców, którzy po zatrzymaniu pojazdu w strefie, zamiast do parkometru udają się do sklepu rozmienić kasę na parking. 

Klienci się skarżą i swoje frustracje wyładowują na pracownikach SPP, oraz radnych. Doświadczyłem tego na swojej skórze :( 

Zastanawiam się czy nie można byłoby coś z tym zrobić już teraz, a nie czekać do wiosny?

Krytykowana przez wielu, w tym przeze mnie Zofia Springer, z tego co wiem, pisemnie przyzwoliła  poprzedniemu operatorowi strefy na tolerowanie czterominutowego opóźnienia czasowego od zaparkowania do uiszczenia opłaty.

 Jak to ocenić? Czy p. Zofia Springer była tak dobra i wyrozumiała dla kierowców, czy nowe władze tak niepragmatyczne i nieżyciowe? Chodzi o rotację aut w strefie czy o nękanie karami kierowców i łupienie kasy dla ZUK?

Generalnie chciałbym poznać Państwa uwagi na temat funkcjonowania strefy i co trzeba w niej zmienić, aby służyła ona wszystkim w oczekiwany sposób.

Oto zestaw wiedzy n/t SPP 

 

Łukasz Kasprowicz-radny gminy Mosina


 

 

 

wtorek, 15 grudnia 2015, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

  • CO Z MOSIŃSKIM PARKOWANIEM?

    Z końcem grudnia wygasa umowa z operatorem mosińskiej Strefy Płatnego Parkowania(SPP). Wkrótce gmina powinna zacząć myśleć i analizować na nowo zagadnienie SPP

Komentarze
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/15 21:41:54
Radni? tak zdecydowali i Pan też?
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/15 21:45:27
Przepraszam za szybko wysłałem nie napadam na Pana to był taki żarcik. W zasadzie to należało przewidzieć. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wystarczy kilka miesięcy i palemka władzy odbija a jakże nic nowego. Czekamy na umilenie nam jeszcze bardziej życia. Tu w zasadzie nie ma co konsultować, dla nas mieszkańców się nic nie zmienia tylko u złobu inne zwierzęta :)
-
Gość: AAA, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2015/12/15 21:59:52
Panie Łukaszu i tu nie chodzi tylko o czas dany kierowcą na wykupienie biletu. Nowy operator czyli ZUK nie chcę anulować także wezwania gdy kierowca przedstawi, że miał bilet ważny przed wypisaniem wezwania i włożony na deskę. Niestety kontroler upiera się, że takiego biletu nie było a zdjęcia robione w tej chwili są bardzo kiepskiej jakości. Ja została właśnie tak ukarana. Pani powiedziała, że biletu nie było. Ja że był. zdjęcie jest fatalne i co i musiałam zapłacić! to jest działanie bezprawne. Nie można nie anulować wezwania kiedy wykazuje się, że miało się bilet ważny przed wypisaniem wezwania to jest jakies działanie państwa w państwie. Trzeba to zgłosić bo rozumiem, że ZUK chce się dorobić ale nie kosztem kierowców! Pozdrawiam.
-
Gość: h, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2015/12/15 22:03:32
W tej chwili chodzi tylko o łupienie kasy z kierowców. Poprzedni włodarze zrobili strefę dla mieszkańców, dla możliwości zaparkowania samochodu. Teraz chodzi tylko o kasę. Nawet w wigilię będą gonić biednych kierowców i karać co nigdy wcześniej nie miało miejsca.
-
2015/12/15 22:04:14
Ja sądzę, i nie chce tu bronić jakoś szczególnie burmistrza i zastępcy, ale chcę wskazać na urzędników, którzy zapewne mieli wiedzę o zasadzie, którą wprowadziła p. Zofia. Dlaczego nie powiedzieli o niej p. Rysiowi i Mielochowi? A jeśli powiedzieli, to dlaczego ta zasada nie została kontynuowana w nowych okolicznościach?
-
Gość: Halina, *.173.34.179.tesatnet.pl
2015/12/15 22:18:17
Dzięki zmianom też nowe władze pozbawiły mnie pracy, cały czas było obiecane, że ZUK przejmie całą załogę. Nie szukałam pracy bo miałam spokój, że kontynuacja będzie. O tym, że kontynuacji nie będzie dowiedziałam się na tydzień przed zmianami po zmuszeniu Prezesa ZUK do rozmowy. W imieniu swoim i mojej rodziny dziękuję Radzie Miejskiej i Burmistrzowi za to, że zostałam bez pracy praktycznie z dnia na dzień! Strzelacie sobie w kolano.
-
2015/12/15 22:34:05
W styczniu 2010 nie byłem radnym. Jako mieszkaniec zawsze byłem przeciwny strefie. Bo problem rotacji aut w strefie można rozwiązać bezkosztowo dla mieszkańców.
-
Gość: Małgorzata Kaptur, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/15 22:38:13
Uchwała o strefie parkowania została podjęta w styczniu 2010. Wtedy w Radzie Miejskiej zasiadało tylko 4 obecnych radnych: M. Jabłoński, W. Mania, R. Rybicki i W. Wiązek.
Warto przeczytać protokół z dyskusji - str. 5-15
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/archiwum/biuletyn-informacji-publicznej/organy-gminy/rada/protokoly/protokoly-z-sesji-rady-miejskiej/protokoly-z-sesji-rady-miejskiej-w-mosinie-kadencja-2006-2010/sesjanrlv-28_01_2010.pdf
-
Gość: dd, *.play-internet.pl
2015/12/15 23:24:48
Fajnie ze ktoś pyta lud. Co jam jednak powiedzieć? Jakie są wpływy ze strefy odliczając koszty? Przy czym nie interesują mnie mandaty.

Mam podejrzenie że pracownicy/obsługa urządzeń/utrzymanie generują więcej niż zarabiają. Dlatego mój postulat zlikwidujcie to i dajcie żyć normalnie w tej naszej wsi

Jeśli nie zlikwidujecie odpuście chociaż Sobotę na litość.
-
Gość: Premo, *.adsl.inetia.pl
2015/12/16 00:37:01
"4 minuty" zostały oficjalnie zaprezentowane społeczeństwu w Merkuriuszu Mosińskim (www.mosina.pl/asp/pliki/0000aktualnosci_2011/merkuriusz_luty-_net.pdf) gdy działała dokładnie ta sama uchwała, zasada kontynuacji powinna więc obowiązywać. Pominę, że aktualne niektóre parkomaty zostały bezmyślnie zainstalowane. Generalnie jeżeli gmina (nieważne która władza) poprzez swoje decyzje i w zakresie deweloperki jak i lokalizacji wielkopowierzchniowych sklepów sieciowych potęguje ruch kołowy w centrum to musi w konsekwencji wziąć odpowiedzialność za rozwiązywanie problemów kongestii, w tym dotyczącej miejsc postojowych. Być może poprawa-budowa nowych pieszych ciągów komunikacyjnych pomiędzy rynkiem a targowiskiem poprawi atrakcyjność miejsc postojowych poza Pl. 20 Października...do analiz i przemyślenia. Przy obecnym natężeniu vs. deficyt miejsc jakiś system musi być i niezależnie czy będzie to parkomat czy praca ludzi zdrowy rozsądek i domniemam cel nie fiskalny powinny temu systemowi towarzyszyć.
-
Gość: zibi, *.icpnet.pl
2015/12/16 11:35:07
Te 4 min to blef
tiny.pl/gg6rx
Może była umowa ustna między operatorem a burmistrzem lecz nie miało to żadnego umocowania w regulaminie.
www.mosina.pl/asp/pliki/strefa/zalaczniknr3douchwalynrlv-377-10.pdf
-
2015/12/16 12:58:17
@zibi, co by nie powiedzieć, za Zofii 4 minutowa tolerancja była. Nie ważne jak to było rozwiązane.
-
Gość: zibi, *.icpnet.pl
2015/12/16 13:43:14
Co za tym stoi na przeszkodzie by to wprowadzić do regulaminu SPP, tym bardziej że, par 7 jest niezgodny z nowelizacją rozporządzenia ministrów infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
www.rp.pl/artykul/1098688-Nowe-rozwiazania-prawne-w-strefach-platnego-parkowania.html
-
2015/12/16 19:50:27
Ja postuluję wprowadzenia abonamentu dla osób niepełnosprawnych, którzy w przypadku zajętego miejsca dla niepełnosprawnych posiadających kartę parkingową mogliby stawać na najbliższym wolnym- normalnym. W Poznaniu taki abonament kosztuje zdaje się 80 zł rocznie. O taki abonament za czasów p. Zofii nie można było się doprosić. Może nowe władze spojrzą na niepełnosprawnych łaskawszym okiem?
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/16 19:50:59
Nie jestem mieszkańcem Mosiny, więc nie biorę udziału w konsultacjach. Tak z ciekawości spytam czy znane są koszty obsługi strefy i jak to się ma do dochodów.
Z ZUK-ami często jest tak, że samorządy dosypują do nich kasę po kryjomu np.poprzez lipne odśnieżanie i ekonomia jest trochę księżycowa. No i czy ZUK ma to wpisane w KRS.
-
Gość: zibi, *.icpnet.pl
2015/12/16 20:21:14
@ Łukasz :::
Poznań
Bezpłatnie tylko na kopertach dla posiadaczy karty parkingowej. W całej Strefie Płatnego Parkowania bezpłatnie można parkować ze specjalnym identyfikatorem.
zdm.poznan.pl/parkowanie.php?sp=strefa&layer=7
-
Gość: Szymko, *.icpnet.pl
2015/12/16 20:45:42
Proponuję wprowadzić bezpłatne parkowanie dla Radnych podczas posiedzeń Rady. Przynajmniej mieszkańcy przyjeżdżający na posiedzenia będą mieli dla siebie więcej darmowych miejsc dla siebie a Radni nie będą musieli parkować po krzakach żeby zaoszczędzić kilka złotych z diety.
-
Gość: gość, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/16 22:33:06
Kasprowicz Ty też pewnie na radzie głosowałeś na takimi rozwiązaniami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a teraz piszesz to co piszesz po prostu Twoja natura to siać ferment
-
Gość: ja : , *.centertel.pl
2015/12/17 00:00:19
strefa strefą jest oki bo mozna zaparkowac ... nie wyżywajcie sie na tych co kontroluja bo maja to narzucone zapewne przez zuk .Powinno sie zabrac za tych co kaza to wszystko wykonywac . Po ostatnich przejsciach ze zukiem, rozmowa z haha pania niby kierownik i nieanulowaniem mi mandatu a mialam jeszcze aktualny zrobie awanture.
-
2015/12/17 12:24:23
Szymko, nie wrzucaj do jednego wora. Podaj adres, to chętnie Ci podeślę kwity parkingowe i z komisji, i posiedzeń RM.
Z jednym się zgadzam, kamuflowania się po krzakach celem oszczędności 2 PLN jest zabawne, ale Twoja ocena sprawiedliwa nie jest.
-
Gość: Szymko, *.icpnet.pl
2015/12/17 15:12:36
Nie mam zamiaru sprawdzać kto z Radnych parkuje a kto nie. Tym bardziej nie będę sprawdzać kwitów z parkomatów. Prawda jest taka, że podczas posiedzeń Rady parking bezpłatny jest zawalony, pełno samochodów w krzakach a parkingi w strefie puste. Nie uwierzę, że większość Radnych przychodzi pieszo albo przyjeżdża rowerami. Proponuję w ramach dowcipu zapytać podczas posiedzenia kto z Radnych posiada aktualny kwitek z parkomatu. Myślę, że niektórym zrobi się głupio.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/17 21:01:30
Stefa jest ok ale prawdziwą zarazą są firmy które wynajmują sklepy i biura i zalewają stefe samochodami od rana do wieczora blokując dostęp ludzim chcącym zrobić zakupy na naszym rynku. Nie zajmujcie miejsca waszym klientom spadajcie na parkingi buforowe!.
-
Gość: zibi, *.icpnet.pl
2015/12/18 13:24:21
@ *.neoplus.adsl.tpnet.pl ::: chyba coś nie tak
Zgodnie z Par 13 p. 2regulaminu SPP
www.mosina.pl/asp/pliki/strefa/zalaczniknr3douchwalynrlv-377-10.pdf
liczba kopert abonamentowych nie może przekroczyć 10% liczby miejsc SPP ( a jeśli się dobrze orientuję to jest ich ok 240) a więc 24-25 miejsc.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/20 11:12:29
Za przeproszeniem to ble,ble,ble. Skupiacie się na duperelach i unikacie odpowiedzi
na pytanie czy sprawdzono finanse strefy przed przekazaniem nowemu operatorowi.
Z ZUK-u wołami nikt tej informacji nie wyciągnie.
-
Gość: zibi, *.icpnet.pl
2015/12/20 15:09:37
@ karp ::: Zamawiający czyli urząd ma pełne dane n/t działalności strefy ( w/g umowy) i zapewne dokonał takiej kalkulacji
bip.mosina.pl/bip/zamowienia-publiczne/ogloszenia-przetargow/zorganizowanie-i-administrowanie-stref-patnego-parkowania-w-miejscowoci-mosina.html
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/20 20:27:03
To dobrze. Mnie te informacje nie są do niczego potrzebne grunt, że urząd wie.
Strażyński na straży prawa? To niezły dowcip. Książkę mógłbym napisac o łamaniu
przez niego prawa jak był wójtem, tylko kto ją kupi? Teraz wam tego nie wytłumaczę, ale kiedyś sami zrozumiecie , że wybór szeryfa był fatalny. Może już zatrudnił Sowisło.
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/20 21:06:54
Zależy za ile? ale pisać możesz choćby dla potomności by mogliby się ustrzec błędów w przyszłości. Pozdrawiam:)
-
Gość: xxx, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/20 21:57:47
A ja się pytam, kto był tak genialny i na ul.Kościuszki gdzie obowiązuje zakaz parkowania poza "kopertami" zorganizował strefę i pobiera opłaty.Proszę o odpowiedź.
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/21 11:23:38
Zibi, optymista to źle poinformowany pesymista. :)
Do pełni szczęścia brakuje tylko, żeby rzecznikiem prasowym strefy został Lewicki.
Coś mi się wydaje, że szeryf przed wyborami obstawił Rysia i lotnika naziemnego jednocześnie. Przynajmniej za eksmisje na bruk zróbcie odpowiedzialnym kogoś bardziej empatycznego. W przeciwnym wypadku on będzie wyrzucał, a radny Kasprowicz będzie próbował to odkręcac, tak jak za tej pani od maszyn do szycia. :)
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/21 15:53:13
Wtulić się w gałązki drzewka
zmierzając drogą do Betlejem,
zbierać miłość, radość i nadzieję.
Niech to nasze świętowanie
będzie trwało nieprzerwanie.

Z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego
wiele spokoju, zdrowia i radości

życzy
zibi z rodziną
-
Gość: wiórecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/21 17:41:10
Łukasz - na ePoznań zamieścili wiadomość o autobusie nr 651. Masz go od nowego roku z głowy.
-
2015/12/21 19:38:57
Spoko, spoko Wiórecki, gmina zadbała o komunikację ma trasie Dymaczewo Nowe Mosina, dopasowaną do pociągów i autobusów z Mosiny do Poznania.
-
Gość: trw, *.212.gci-net.pl
2015/12/21 19:48:59
Szkoda tylko, że nie informuje o tym na 10 dni przed nowym rokiem, zarówno strona gminy jak i ZUKu milcza jak zakletę. Bardzo nieprofesjonalnie.
-
2015/12/21 20:40:12
no przyznam szczerze, słabo gmina się postarała z kampanią informacyjną. Choć dla mieszkańców Nowego, Starego,Krosinka i Będlewa zorganizowałem spotkanie z władzami gminy na początku grudnia. Został rozdany nowy rozkład jazdy z obietnicą szybkiej korekty.
-
Gość: xxx, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/21 21:23:23
Widzę że nikt nie chce, lub nie potrafi odpowiedzieć mi na pytanie o strefę na ul.Kościuszki,szkoda.
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/21 22:56:01
@ wiórecki ::: patrz str 42 (od połowy do końca)
bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja_2014-2018/protokoly/protokol_nr_xxii.pdf

@ xxx::: Zwróć się z pytaniem do operatora strefy (na piśmie)
-
Gość: trw, *.212.gci-net.pl
2015/12/21 23:42:07
Tu nawet nie chodzi o mieszkańców, w grę wchodzi szpital w Ludwikowie, a tym samym dojazdy ludzi niezwiązanych z gminą, którzy jak na razie mogą tylko przeczytać o likwidacji kursów 651 za Mosinę i nic więcej. Pomijając aspekt balansowania na granicy ustawowych terminów publikacji rozkładu jazdy przez operatora i organizatora.
-
Gość: oko, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/23 21:11:16
Takich nagrody jest złudne. Dla mnie nagroda w konkursie, w którym trzeba wnosić opłaty instytut.poznan.pl/wp-content/uploads/2015/10/regulamin_wielkopol_nagroda_jakosci.pdf jest dyskusyjna.
-
Gość: , *.icpnet.pl
2015/12/24 13:57:51
Cóż w tym dziwnego to jest na wzór EFQM . Nie ma nic za darmo. Snobizm kosztuje.
-
Gość: mieszkaniec, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/03/13 20:25:54
W takim razie mam teraz pytanie do kogo mam się zgłosić po niesłusznie pobrane pieniądze za wezwanie? Miałem bilet wykupiony po 4 min i Pani go nie przyjęła. Kto mi teraz odda te 35zł urząd czy zuk? Przydało by się też zatrudnić kogoś do biuro a nie że osoba która wystawiła mi wezwanie po dwóch dniach siedzi w biurze i z uśmieszkiem pobiera opłatę.