Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

CZŁONKOWIE UŚMIECHNIJCIE SIĘ!

Nie wiem, czy tylko mnie to spotyka podczas wyborów. Być może też Was to dotyczyło. Chodzi o członków obwodowych komisji wyborczych. Gdy ja się pojawiam w lokalu wyborczym na terenie gminy Mosina.....

 

Uderzają mnie marsowe, często wrogie miny . członków komisji wyborczych. Potem ze śmiertelną powagą proszą o dowód osobisty i złożenie podpisu. Wydanie kart do głosowania także jest przepełnione powagą.

Po takim *przywitaniu* wielu wyborców, szczególnie tych starszych czuje wielkie zdenerwowanie. Ręce im się trzęsą, są zdeezorientowani, co może skutkować błędnym oddaniem głosu.

Ponadto podczas ostatnich wyborów przysłuchiwałem się wypowiadanym instrukcjom nt. wypełniania kart.*Jeden krzyżyk na jednej karcie*- mówili.  A w mojej ocenie powinni mówić- Jeden krzyżyk w całej książeczce.

Reasumując, oczekiwałbym od członków komisji więcej luzu i uśmiechu podczas kontaktu z wyborcami, a więcej powagi i skupienia przy liczeniu głosów. Oczekiwałbym także, aby członkowie komisji ze zrozumieniem tłumaczyli wyborcom jak głosować.

 

Łukasz Kasprowicz -radny gminy Mosina


sobota, 24 października 2015, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

  • DŁUŻSZY TO JEDNAK DŁUŻSZY

    Basen pływacki, który ma powstać w Mosinie wielu cieszy. Oczywistym było więc, że będzie to pełnowymiarowy basen o długości 25 metrów. Niestety, dla zastępcy b

Komentarze
Gość: Na wesoło., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/24 19:40:38
Śmiejący się członek - szczególnie do kobiet - to winna być norma. Inna rzecz - jak to odbierze?
-
Gość: Na wesoło., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/24 20:09:52
Członek który ma luz - to nie przy-stoi.
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/24 20:15:09
Ważne dla skowronków. W nocy z soboty na niedzielę (wyborczą) zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli cofamy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. śpimy 1 godz dłużej.
-
Gość: skowronek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/24 20:21:10
Z tego co powszechnie wiadomo żaden członek nie chce luzu. Wprost przeciwnie!
-
Gość: asd, *.dynamic.gprs.plus.pl
2015/10/25 00:06:17
Na twój widok się nie dziwię, pewnie wiedzą co za gnida jesteś
-
Gość: Hubert, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2015/10/25 06:13:13
Powaga u członków komisji jest rzeczą normalną.Tak samo jak wybory.Nie pisz ,że starsi ludzie sie stresują na widok komisji.Przecież to są czasami ich dobrze znani sąsiedzi.Ciekawe ,że ja nigdy nie doświadczyłem opisanej sytuacji.Komisja zachowuje się normalnie,są poważni,ale i uśmiechnięci jak trzeba,więc gdzie tu problem?Jak kto chce ,to zawsze coś znajdzie.
-
Gość: Marcin, *.play-internet.pl
2015/10/25 09:44:15
Takie rzeczy to tylko w Dymaczewie.Pozostale komisje są przyjazne w.No cóż jaki sołtys taka komisja
-
2015/10/25 10:48:36
@Marcin, w Dymaczewie Nowym, o ile pamiętam nie było komisji wyborczej. @hubert, być może czasami są to dobrze znani sąsiedzi. Zazwyczaj jednak członek komisji jest spoza obwodu głosowania, więc o dobrze znanych sąsiadach nie ma mowy.
bip.mosina.pl/bip/wybory/wybory-parlamentarne-2015/obwieszczenie-o-funkcjach-okw1.html. Poza tym, ja napisałem o swoich odczuciach i spostrzeżeniach.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/25 11:55:50
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/25 13:48:20
Ja tam się im nie dziwię być może jeszcze się nie tak uśmiechną przy Panu, albo nie w tę stronę usta złożą, lub nie tak podadzą instrukcję kartki czy też ksiązeczki i będą opisani jako "Masakra w Komisji..." etc. Proszę się nie dziwić zaczynamy się już Pana bać. :P
-
2015/10/25 15:43:01
@yogidodo, nikt nie musi się mnie bać. Niby czemu? Ponadto nie apelowałem o uśmiech od członków komisji do mnie , tylko do wyborców. Czytaj ze zrozumieniem.
-
Gość: sercemmosiniak, *.abhsia.telus.net
2015/10/25 16:45:45
Tym razem troche przegiales Lukasz, zeby byc obiektywnym. Znam ekspedientke w supersamie ktora dostala nagane za nieusmiechanie sie do klientow. To jest bardzo niesprawiedliwe, ludzi trzeba rozliczac z tego co robia a nie jak wygladaja. Gdybu ktos by opryskliwy to co innego ale znam wielu ludzi robiacych dobra robote bez "wymalowanego usmiechu" i takich co to z ujmujacym usmiechem ignoruja petenta. Wole tych pierwszych.
-
2015/10/25 17:26:33
@ serce, uśmiech, to nie kwestia wyglądu, a sposobu bycia. Nie byłoby ci milej, gdyby w tym przysłowiowym sklepie obsługiwał cię miły uśmiechnięty człowiek niż jakiś zaboczony typ? Podobnie z wyborami. Czy wyborca, podatnik, który za to wszystko płaci, także za tych ludzi siedzących w komisji, nie ma prawa oczekiwać uprzejmości i uśmiechu ze strony członków komisji? Przypominam ci, że o wyborcę przy urnie coraz trudniej, a zaboczone typy w komisjach niestety frekwencji nie poprawiają, wręcz przeciwnie. Albo takie cuś: natemat.pl/159485,ten-lokal-wyborczy-ma-swoje-sposoby-na-przyciagniecie-tlumow-urna-w-warsztacie-samochodowym
-
Gość: sercemmosiniak, *.abhsia.telus.net
2015/10/25 18:02:50
@ lk - Ja tylko wyrazilem swoja opinie. Oczywiscie ze "zaboczony" to nie ale nic zlego z powaznym. Chociaz moze masz racje, czesto tez zauwazam ze wiekszosc ludzi patrzy na rzeczy z innej strony niz ja, czesto przykladajac ogromna wage do etykiety ktora dla mnie warta jest zero. Byc moze wywodzi sie to z "opakowan zastepczych", czasu w ktorym sie wychowalem (komuny). Wszystko bylo owiniete w szary papier i trzeba bylo wyciagnac produkt z niego i obejrzec czy jest dobry. Nowe pokolenie jest wychowane w "made in China" pieknie opakowanej prezenterii z produktem w srodku ktory po zaplaceniu i wyciagnieciu z pudelka rozpada sie w rekach. Taka dygresia, bardzo lubie twoj blog, i nie obrazaj sie jak mowie co mysle, takim juz sie urodzilem i w komunie (w ktorej sie wychowalem) trzeba bylo "patrzec na rece", nie na twarz, bo ta zawsze byla mylaca.
-
2015/10/25 18:12:44
@ serce, ja się nie obrażam, gdy ktoś ma inne zdanie niż ja. Bardzo lubię cię za to, że od tylu lat jesteś na blogu i komentujesz moje wpisy oraz komentarze innych. Dzięki
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/25 18:30:30
Dziwne, to Pan nie jest wyborcą? rzeczywiście muszę zacząć czytac ze zrozumieniem ;(
-
2015/10/25 19:26:19
@yogi, nie wiem o co ci chodzi. Bylem na wyborach w Nowinkach. Niestety, komisja nie powaliła entuzjazmem.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/25 20:23:44
a powinni ogonami merdać? czy szczerzyć się jak do reklamy Aqafreshu? O co ci chodzi drogi radny? Dlaczego sądzisz, że siedzenie w komisji jest takie zabawne? Przecież oni tak samo jak Ty wystartowali " z obywatelskiego obowiązku " :) wynagrodzenie to sprawa wtórna (hahahha). Rozumiem, że na sesjach RM jesteś jak w transie i uśmiech nie schodzi z twych ust... taki z Ciebie wiecznie uśmiechnięty Pan Chichot
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/25 20:38:39
Ja jestem ciekaw jaką minę zrobiliście podczas podpisywania spisu wyborców kiedy to pani z komisji zasłoniła Wam nazwiska pozostałych na liście wyborców ( notabene waszych sąsiadów ) tłumacząc ochroną danych osobowych.
-
2015/10/25 20:46:47
@yogi, nie wiem gdzie pracujesz, ale na pewno nie z klientami. Inaczej wiedziałbyś o czym mowa. Nikt nie musi szczerzyć kłów i merdać kitą na widok wyborcy, ale serdeczność i przyjazność byłaby mile widziana. Nie sądzisz?
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/25 21:39:39
Ja się cieszę, a WY ? Będzie normalność.
-
Gość: jj, *.echostar.pl
2015/10/26 09:04:59
będzie kato-taliban, a nie normalność.. z czego tu się cieszyć...
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/26 09:14:50
Panie Radny, owszem pracuję tylko i wyłącznie z klientami, są tacy do których się uśmiecham, są tacy z którymi toczę dyskusje a są tacy których nie cierpię z wzajemnością. Ponieważ jest Pan jednym z wielu malkontentów i tylko, i wyłącznie jest Pan malkontentem nie spotyka się Pan z sympatią. Trudno wymagać od członka komisji aby był dla Pana miły skoro prawdopodobnie Pana nie lubi :) Ba nawet nie ma takiego obowiązku! Piewców swoich poczynań masz Pan na tym forum bez liku. Dlatego kubełek przysłowiowej zimnej wody się Panu należy. Jest to też taki barometr popularności politycznej, proszę zwracać uwagę nie na tych blogowych lizusów ale na przeciwników. Jeśli wzbudza Pan w nich szacunek mimo różnicy zdań jest Ok, znaczy się że jest Pan cenionym człowiekiem, jeśli jednak wzbudza Pan tylko niechęć ...czas na emeryturę, jako polityk w tym mieście już Pan nic nie zdziała.
-
Gość: Kasa głupcze!, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/26 14:09:59
Dziś się pewnie śmieją - bo kasa!
-
2015/10/26 20:06:11
Nikt nie musi mnie jakoś lubić, nie oczekuję tego, szczególnie od członków komisji wyborczych. Jak już wspomniałem wcześniej, oczekiwałbym uśmiechu i życzliwości wobec wyborców.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/26 21:13:21
Trochę to dziwne idzie Pan tam drogi radny na pięć minut, zauważa marsowe miny członków komisji, przysłuchuje się Pan jakich instrukcji udzielają (okzuje się że nieprecyzyjnych). Po czym wychodzi Pan z głosowania siada i w Blogu ich Pan opisuje jako nadętych. ( Czyli znów źle) ... Panie czy jest coś co Pan akceptujesz? Czy jest coś co się Panu podoba? Czy jest tu w gminie coś co jest dobre od Urzędu poprzez przedszkola do szkół co się Panu PODOBA? Czytając Bloga odnoszę wrażenie że gmina jest do niczego od poprzedniej władzy się nic nie zmieniło, nauczyciele też do niczego ponieważ musi Pan jako radny odpowiadać rodzicom kiedy już są zapisy do przedszkoli, jak już upora się Pan i z tym zadaniem to pojawia się rodzynek :) Otrzęsiny w gimnazjum i to masakryczne. Panie może to nie problem w tych wszystkich ludziach oraz instytucjach może to Pan jesteś do niczego? Nie zastanawiał się Pan nad tym?
-
Gość: Yyy, *.play-internet.pl
2015/10/27 08:57:36
Yogi. Widzę że za wszelką cenę prubójesz udowodnić, źle Kasprowicz to jakiś totalny krytyk któremu nic się nie podoba. Niewiele dlaczego
-
Gość: aaa, 78.133.162.*
2015/10/27 09:51:31
@Yyy nie tylko Yogi to widzi, z ktorym zgadzam sie w 100% ale jak mniemam większość mieszkańców którzy sie na nim poznali
-
Gość: Yyy, *.play-internet.pl
2015/10/27 12:02:02
Aaa,możesz podać jakiś przykład tego negatywnego poznania się na P. Kasprowicz.rzeczywistość jest bardziej złożona i wielowątkowa niż te kilka tematów poruszanych na blogu. Mówienie, źe p Łukasz krytykuje wszystko jest mocno przesądzony. Miłego dnia
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/27 14:50:07
@Yyy moim dowodem niech będzie przedmiotowy blog który prowadzi Pan Kasprowicz, a że występuje jako gmina tak go właśnie muszę oceniać. Moje wnioski nie są pochopne, nie kieruje się również emocjami ( nie znam osobiście Pana Kasprowicza) Moja ocena zatem jest obiektywna. Na tym blogu nie ma treści pozytywnych, bloger widzi tylko i wyłącznie negatywne strony tej gminy (jest to dobre jeśli jest konstruktywne) Uważam zaś, że gmina to nie tylko negatywny obraz kreowany przez radnego, ale też masa rzeczy pozytywnych gdzie opisanie takiego przypadku oznaczało by że ktoś coś zrobił lepiej aniżeli Pan Kasprowicz : ) , że jest tu dużo osób zapalonych do działania (wolontariuszy) które nie dbają o zaszczyty nagrody czy też ciepłe posadki. Jest tu sporo ludzi którzy wykonują świetnie swoją pracę o tym radny nie wspomina (bo to ich obowiązek) Przypominam również, że radny nie jest tylko i wyłącznie od krytykowania radny również wystawia wizytówkę gminie. Wyszukując informacji w internecie wpadnie nam jako wynik blog radnego, czytając go jakiś przyszły inwestor dojdzie do wniosku że w Mosinie mieszkają sami nieudacznicy :) Przypominam również że i radni (nie tylko P. Kasprowicz) mają swoje obowiązki z których na pewno ich rozliczymy w przyszłych wyborach.
Moje wpisy są nie tylko przeciwwagą na zasadzie "Hejtu" bo go nie lubię lub bo włożę kij w mrowisko. To co piszę jest efektem moich odczuć, tak samo jak i w przypadku radnych tak i ja jako mieszkaniec chcę mieć wpływ na to co się tu dzieje. Myślimy globalnie działamy lokalnie.
pozdrawiam
-
2015/10/27 16:36:25
yogi, Twój wpis jest nielogiczny. Blog powstał wiele lat temu, zanim zostałem radnym. Oczywiście jak nie chcesz widzieć pozytywnych tematów, które znalazły się na blogu, to ich nie dostrzeżesz. Poza tym, gdyby tak było jak mówisz, to chyba zdajesz sobie sprawę, że to mój blog i mogę na nim pisać co chcę i jak chcę. Chcesz pisać o pozytywach, proszę bardzo, załóż bloga i pisz. Pisz także o swoich i nie tylko wolontariackich dokonaniach. Zobaczysz jak to działa. Sceptycyzm i krytyczne przyjmowanie rzeczywistości jest w mojej ocenie więcej warte społecznie niż huraoptymizm i patrzenie przez różowe okulary. Ale to tylko moje zdanie. Tak na marginesie, twoje wpisy są krytyczne, jednak niewiele wnoszą do tematu w którym jesteśmy. Ani razu merytorycznie nie odniosłeś się do tematu, tylko krytyka i docinki pod moim adresem. Oczywiście, nie zamierzam Ci mówić, co i jak masz pisać. Stwierdzam tylko fakt. Kończąc, zapytam bardzo ogólnie. Członkowie komisji wyborczych powinni być bardziej przyjaźni i serdeczni do wyborców, czy jednak nie? Pozdr
-
Gość: sercemmosiniak, *.abhsia.telus.net
2015/10/27 17:00:04
Yogi - zadnej merytoryki, wyraz swoja kontra-opinie na poruszony temat jak ja zrobilem, zamiast prywatnych atakow. Nic tym nie wnosisz. Lukasz rzuca haslo, czasem wyzwanie i kazdy ma prawo sie do niego usosunkowac. Lizanie jeden drugiemu d...y i zachwycanie sie soba nigdy nie bylo budujace, wlasnie krytyka dyktuje postep. Racja, czasem ona jest przegieta, wystarczy wiec ja odrzucic, czy tez skrytykowac ale bez niej nie ma postepu. Prywatne osobiste ataki wlasnie sa hejtowaniem o ktore posadzasz innych.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/27 18:45:43
Szanowny Panie ten blog przestał być prywatny z chwilą pojawienia się publicznie w internecie oraz z chwilą kiedy został Pan Radnym a już na pewno z chwilą dodania możliwości komentowania. Chyba nie spodziewa się Pan, że będę się biernie przyglądał , czytał Pana wpisy i kiwał na poparcie główką oraz trzymał palec wie Pan gdzie.
Niestety blog służy tylko i wyłącznie do promowania Pana osoby i załatwiania Pana spraw. "Mogę pisać jak chce i co chce" lub "po co miałem z nimi gadać?" etc.
Takich megalomańskich zapędów na Pana blogu jest więcej. I to o Panu świadczy jako radnym. Pan generalnie nie chce nic budować Pan chce krytykować, Sceptycyzm i krytykowanie ma w/g Pan przynieść korzyść? jaką ? Komu? gminie? Pan sobie żartuje.
Moim zdaniem Pana krytyka to nic innego jak budowanie sobie elektoratu, oraz jest Pana sposobem na życie. Nie ważne co napisałem ważne, że dokopałem i jestem zadowolony a także mnie zauważyli. byle bym zajął kolejną kadencje jako radny i bach co miesiąc parę stówek do kieszeni. Wskazanie palcem błędu nie jest jego naprawą oraz jeszcze nie jest pracą wykonaną. Moje komentarze wnoszą tyle samo co Pana krytyka niczym nieuzasadniona.
cyt "Kończąc, zapytam bardzo ogólnie. Członkowie komisji wyborczych powinni być bardziej przyjaźni i serdeczni do wyborców, czy jednak nie?
Wyrażam pełne ubolewanie,że członkowie komisji wyborczych nie przywitali godnie i życzliwie Pana Kasprowicza.
Nie za bardzo wiem co mam Panu odpowiedzieć nie zastanawiałem się nad faktem czy komisja tryska humorem i energią oraz dlaczego w lokalu wyborczym nikt nie wita mnie chlebem i solą. Trudno jednoznacznie stwierdzić co dla Pana oznacza serdeczność :) Sądząc po tym co Pan pisze wyjątkowo źle ją Pan pojmuje.
Np Pisał Pan że lubi swojego kolegę a tu taki wpis

" W przypadku złego obrotu sprawy, wrzucę na swojego bloga przedmiotowy tekst wraz z komentarzami do niego zamieszczonymi. Będę z wypiekami na polikach oczekiwał na pozew od kolegi. Kolego radny zagalopowałeś się! Nie idź tą drogą!"

Dlatego Panie Kasprowicz proszę mi uwierzyć czytam dokładnie tego bloga oj tak :)

I na koniec Panie Kasprowicz, mam nadzieję że Pana zapędy polityczne (bo na pewno nie społeczne) zakończą się na "byciu" radnym, że nie chodzi Panu po głowie projekt startu w wyborach na burmistrza tej gminy w przyszłych lub jakichkolwiek wyborach.
To dla tej gminy byłaby wielka katastrofa, gorsza aniżeli powrót Pani Zofii.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/27 18:57:01
@sercemmosiniak* taa ta Twoja merytoryczna kontr opinia ... ta ze sprzedawczynią?
toś pojechał braciee :) Pełen szacun :P
-
2015/10/27 19:18:45
W którym miejscu promuję swoją osobę? Wielu polityków pisze blogi, też mi coś. Nie oczekuję potakiwania główką , nawet nie oczekuję go czytania przez Ciebie. Ale jeśli już zajmujesz głos, to oczekiwałbym odniesienia się do meritum tematu, a nie personalnych ataków na moją osobę lub innych piszących, którzy mają inne zdanie. O jakich megalomańskich zapędach z mojej strony mówisz?
Podaj przykład, konkret. Dlaczego wmawiasz mi ze nie chcę budować, na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przeanalizuj choćby moje wnioski radnego z tej i poprzedniej kadencji, wypowiedzi na komisjach i sesji RM. To jest wg ciebie niszczenie i niechęć dla dobra tej gminy? Wejdź na stronę www.dymaczewo.com, zobacz co robimy u nas na wsi. Komu ja niby tym blogiem dokopuję? Przykłady, konkrety. Nie sądzę, aby mieszkańcy mojego okręgu czytali masowo bloga i na tej podstawie dokonywali decyzji o wyborze mojej osoby. Piszę tu niewiele o swoich staraniach dla okręgu z którego zostałem wybrany, a jest ich sporo. Przecież możesz też startować na radnego, sołtysa, przewodniczącego i dostać parę stówek. Ktoś ci broni? a przecież chcesz mieć wpływa na to się dzieje w gminie. Najlepiej to zrobić z pozycji radnego lub burmistrza. Dlaczego nie wystartowałeś? A jeśli wystartowałeś to dlaczego cię w Radzie nie ma? Skoro masz takie wspaniałe przemyślenia i zapewne liczne prospołeczne dokonania? Nie oczekiwałem aby komisja była dla mnie nadzwyczaj mila i przyjazna, ani też by witała mnie chlebem i solą. Oczekiwałem przyjazności dla innych, szczególnie starszych ludzi.
Lubienie kolegi, a opisanie jego działań, nierozsądnych działań, to dwie różne rzeczy. Potrafię rozróżnić prywatę od działalności społecznej. Twoim zdaniem o koledze, mimo, że źle zrobił, nie należałoby pisać?
Działania polityczne i społeczne przenikają się. Jedne są napędzane drugimi i nic na to nie poradzisz. Wszystko jest polityką. A kto wybrałby na burmistrza taką niecną kreaturę jak ja? Zakończmy już to przekomarzanie się. To do niczego nie prowadzi.
-
Gość: sercemmosiniak, *.abhsia.telus.net
2015/10/27 20:58:26
@yogi & LK - Panowie, pozwolcie ze sie wtrace. Otoz widze tutaj czesciowy brak zrozumienia. Sam "przywalilem" Lukaszowi ta "ekspedientka" bo uwazalem ze byla potraktowana niesprawiedliwie, nikt nie moze za to jak wyglada. Po prostu myslalem ze bezpodstawna krytyka jak mysli Yogi. Czytajac jednak jak to sie mowi "miedzy liniami" wyszlo szydlo z worka ze Lukaszowi jednak chodzi o glownie zachecenie uczestnictwa w glosowaniu, czyli jak juz Mickiewicz mawial "cel uswieca srodki" a cel byl znamienity. Czy ten "usmiech" naprawde jest potrzebny kazdemu czy nie to juz druga sprawa. Jak juz wspomnialem ja jestem O.K. z dobrym produktem w "opakowaniu zastepczym" ale nie kazy jest, wnoszac z rozwijajacej sie dzialalnosci reklamowej.
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/28 13:34:06
@ yogidodo ::: Myli się Pan że blog przestał być prywatny z chwilą pojawienia się publicznie w internecie oraz z chwilą kiedy został Pan Radnym a już na pewno z chwilą dodania możliwości komentowania . Nie jest to ani oficjalna ani strona Urzędu, Rady ( a że występuje jako gmina tak go właśnie muszę oceniać... gdzie ?) ani Gminy Mosina i co więcej Informator Mosiński. Łukasz Kasprowicz ma prawo zamieszczać w mim, to co sam uzna za interesujące i ważne, zgodnie z zasadami wolności słowa oraz, że będąc radnym zgodnie też z zasadami Kodeksu Etyki Radnego Gminy Mosina.
Z tą obiektywnością też coś nie tak.
Pisze Pan: nie kieruje się również emocjami ( nie znam osobiście Pana Kasprowicza) Moja ocena zatem jest obiektywna Obiektywność to również bezstronność, a Pan mimowolnie stał się stroną wchodząc w spór z radnym dotyczący tematów poruszanych przez radnego na swoim prywatnym blogu wyrażając przy tym swoje subiektywne wywody To co piszę jest efektem moich odczuć,
Co do inwestorów.
Wyszukując informacji w internecie wpadnie nam jako wynik blog radnego, czytając go jakiś przyszły inwestor dojdzie do wniosku że w Mosinie mieszkają sami nieudacznicy :)
Inwestorzy wiedzą gdzie szukać informacji dotyczących ich ewentualnej działalności, a o ile trafią na bloga łukasza to będą wiedzieli że nie mają co kombinować bo zostanie to dokładnie prześwietlone i podane publicznej dyskusji a, więc taki mały pozytyw.
-
Gość: zenek, *.tktelekom.pl
2015/10/29 08:39:22
@zibi ma Pan? w 100% rację. To co działo się w ostatnich latach na blogu Pana Kasprowicza i w Czasie Mosiny z pewnością jest jednym z elementów, że zainteresowanie inwestorów naszą Gminą jest minimalne o czym świadczy kwota, którą gmina uzyskała ze zbycia mienia. Klient potrzebuje spokoju. W tym obszarze rządzący i opozycja powinni działać razem. No cóż owoce własnego postępowania trzeba teraz zjeść a nie pytać ludzi skąd brać kasę na iwestycje.
-
Gość: wiórecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/29 11:13:15
Cieszy niezmiernie, że potencjalni inwestorzy są dużo mądrzejsi od autochtonicznych głupców!
-
Gość: zibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/29 12:41:40
Szanowny Panie Aleksandrze. Nie wiem jak rozumieć tą pańską wypowiedź w kontekście tych wypowiedzi.
mosina.blox.pl/2015/10/NIECH-ZDECYDUJE-SPOLECZENSTWO.html#ListaKomentarzy
2015/10/20 21:59:40 oraz 2015/10/21 22:05:50
Czyżbyś też był za i przeciw co mi zarzucałeś?, chyba jesteśmy po tej samej stronie. Rozwój -Tak lecz Nie za wszelką cenę.
Co do inwestorów to możliwości niestety się kurczą. Zostało to zauważone na debacie dot. Możliwości rozwojowych gminy.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/29 13:02:30
haha hipokryzja jeśli chodzi o blog radnego jest to konstruktywna krytyka radny może pisać co chce i jak chce to jego blog. Oczywiście zgodnie z etyką dziennikarza i radnego :) Z tą etyką dziennikarską to chyba jest coś nie tak, nie można być obiektywnym dziennikarzem będąc jednocześnie nieobiektywnym radnym.
Jeśli już jednak krytykują radnego na jego własnym publicznym blogu, to już nie jest konstruktywna krytyka tylko bezprecedensowy atak na Pana radnego pozbawiony merytorycznego odniesienia się do tematu nic nie wnoszący do dalszej dyskusji... :) bez komentarza.
Czyli po co forum? Chyba tylko po to aby grafomańskie zapędy radnego mogły zyskać aplauz starej dobrej sprawdzonej rzeszy stałych klakierów. (co do reszty, zgoda macie racje, mea culpa ).
-
Gość: wiórecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/29 13:12:29
Zibi - co Ty kombinujesz? Tak naprawdę, to mój pośpiesznie i spontanicznie dodany wpis - kiepski jest. A to z tej przyczyny, że masło jest w nim maślane - co tłumaczy się tym, że mądrzy są mądrzejsi od głupich! To jest za, a nawet przeciw? I proszę łaskawco nie zarzucać mi, że jestem za rozwojem. Jestem całym sercem za tym, aby Mosina była oazą spokoju i ciszy - najwygodniejszą, najprzytulniejszą i najbardziej przyjazną SYPIALNIĄ w pobliżu śmierdzącego, głośnego miasta!! Trzeba być skończonym i dyplomowanym w głupocie debilem aby inaczej o mosińskiej krainie myśleć!
-
Gość: wiórecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/29 13:49:16
Zibi mam prośbę: jak będziesz na dzisiejszej sesji Rady to bardzo proszę - odbierz piłę z rąk tych głupców, którzy dla swoich niezaspokojonych i chorobliwych ambicji, albo owsików w tyłkach - piłują gałąź na której Mosinianie siedzą, jedzą, wypoczywają i śpią. Niech śpią w spokoju wiecznym i błogim - to tak w klimacie nadchodzącego dnia tych co są święci. Proszę nie składać mi życzeń - nie do końca byłyby zasłużone :-)
-
Gość: kick off, 149.91.83.*
2015/10/29 17:33:15
A co się takiego działo na tym niby blogu. Jak się okazuje wypowiadają się tutaj 2 osoby, kolesie Kasprowicza pod wieloma nickami i to tylko po to żeby manipulować i dzielić nieogarniętych mieszkańców do własnych celów politycznych. Skrytykuj jaśnie pana - zaraz zaczną szczekać jaki to on wspaniałomyślny.
A żeby było w temacie to proponuję członkom komisji następnym razem kopnąć w dupę przy wyjściu z lokalu.
-
Gość: wiórecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/30 12:59:07
Łukasz - z powodu "przykrycia" wejdź na "niech zdecyduje społeczeństwo".
-
2015/10/30 22:32:16
kickoff, Twoja retoryka przypomina mi wymiociny publikowane w przedwyborczych numerach gazety Nowoczesnych pod redakcją p. Jolanty Szymczak. Skądinąd wiem, że odpowiedzialność za totalną porażkę Waldemara Krzyżanowskiego Krzyżanowskiego ponosi Zofia Springer mająca zachęcać, a i pisać teksty z przesłaniem- więcej jadu. Czyżby to pani tu jątrzyła? Retoryka bardzo podobna. Muszę zmartwić panią Zofię i osoby podzielające jej mentalność, radni, którzy weszli do RM z Nowoczesnej RPM, to mili ludzie. Nikt nie ma ochoty na bezsensowną konfrontację polityczną. Skończyły się czasy- dziel i rządź, które kreowała ZS na własne potrzeby. Burmistrzowie Ryś i Mieloch oraz ich zdolność konsensusu ze wszystkimi opcjami sprawiły, że w Radzie zapanowała zgoda i spokój. Tyranozaur- Zofia Springer to przeszłość.
-
Gość: mosina123, *.adsl.inetia.pl
2015/10/31 21:49:21
Panie Kasprowicz Pana blog to jakaś masakra.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/11/01 12:30:02
Jak widać Panie Kasprowicz leczy Pan kompleksy:) Największym jest była już Pani Burmistrz. Miły i inteligentny człowiek oraz katolik nie ma w sobie aż tyle nienawiści.
Co rusz w swoich tekstach Pan do Pani Springer powraca. Teksty innych Panu podobnych "dziennikarzy niezależnych" nazywa Pan "wymiocinami" za chwilę dodając, że jest Pan (jako radny) miłym człowiekiem nie można być miłym w jednym wypadku i skubańcem w drugim lecz w Pana wypadku mamy do czynienia z takim rozdwojeniem jaźni. Taaa ale zapomniałem słowa Pana radnego na jego własnym blogu to konstruktywna krytyka... reszta jest już tylko bezprecedensowym atakiem na jego jakże skromną osobę eeeh Panie Kasprowicz dyskusja z Panem to jednak babranie się w gównie, i nic dobrego z tego nie wynika.
Mam nadzieję, że karma do Pana powróci :) i w równym stopniu uderzy w Pana tak samo jak Pan uderzał w innych. Mam nadzieję, że następnym razem wyborcy nie okażą się nieodpowiedzialni i sprawdzą rzeczywiście Pana działania jako radnego. Ja właśnie to robię i przyznam szczerze szału nie ma, dechu mi jakoś nie zaparło. Dlatego Panie Kasprowicz kończymy tę dyskusję nie ma ona najmniejszego sensu.
-
2015/11/01 12:53:31
@yogidodo. Wasza przedwyborcza spluwaczka zniknęła ze strony internetowej. Dlaczego? Nadto, o ile sobie przypominam, paszkwile na mój temat w Waszym przedwyborczym numerze anonimowy autor przestrzegał wyborców przede mną w podobny sposób, jak ty teraz: Mam nadzieję, że następnym razem wyborcy nie okażą się nieodpowiedzialni i sprawdzą rzeczywiście Pana działania jako radnego. Czyżby pani Zosia tu pisała? Jeśli tak, to bardzo mi miło.
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/11/01 14:57:24
yogidodo jest tylko jeden ,nie ma nas dwóch, yogidodo nigdy nie przeszedł z Ł.K. na "Ty" uprzejmiej jest pisać Pan/i. Nie orientuje się co pisała owa "spluwaczka", ale jesteście kolegami po fachu jak wypowiadała się w podobnej formie i tonie co Pan to rzeczywiście inaczej tego nazwać nie można :)
I teraz proszę uważać nie jestem Zosią Czesią czy licho wie kim , nie mam powiązań politycznych, gospodarczych w Mosinie, nie zajmuje tu stanowiska w radzie, urzędzie czy nawet na geesach. Nie pracuje w Mosinie choć mam tu zarejestrowaną działalność. Mieszkam tu tylko spokojnie. Nie ingeruje kiedy Pan jako radny zajmuje się finansami gminy nie ingeruje wtedy kiedy Pan jako radny zajmuje się utwardzaniem dróg dojazdowych wycinaniem drzew zagrażających normalnemu funkcjonowaniu, uważam że właśnie od tego jesteście. Tak samo jak i Pan mam prawo sprawdzać i przyglądać się temu co robią radni nawet wtedy kiedy działam na ich prywatnym folwarku.
Jak Pan widzi ma Pan grono zagorzałych zwolenników ma Pan też grono przeciwników.
To nie tylko radny ma "przywilej" oceniania i krytykowania. Co krytykuje, kogo i jak jest opisane w moich postach, wystarczy przeczytać uważnie blog radnego:)
pozdrawiam Yogidodo
p.s. yogidodo był facetem
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/11/01 15:25:01
czyżby konchita wurst??? skąd ta nadwrażliwość ?
"w dyskusjach, zwłaszcza w Usenecie i na forach internetowych zwracamy się po nicku lub imieniu jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do nas per ty, a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy." w/g zasad nietykiety
-
Gość: sercemmosiniak, *.abhsia.telus.net
2015/11/01 16:38:42
Tutaj wyczerpales temat neoplus. Tak samo uwazam. W jezyku internetowym etykieta jest zbednym instrumentem, tym bardziej ze czesc ludzi mieszka w krajach i mowi jezykami w ktorych nie ma tej etykiety i to pan-owanie/pani-owanie "wyszlo z krwi" a internet jest etykieta globalna. Tak samo jak "chlastanie" kazdej kobiety w reke, czas to zaprzestac, przeciez to niehigieniczne, mamy 21 wiek. To pierwsze pewno mi podarujecie ale za to drugie ukamieniujecie, taka jednak jest prawda, nie moglem patrzec jak Tusk "chlastal" Markel po rekach zeby dostac posadke, jaki polityk innego kraju to robi, come on, to bylo dla mnie smieszne, jak za krola cwieczka, troche powagi, mamy teraz demokracje. No to teraz mnie "kamieniujcie".
-
2015/11/01 20:01:01
serce, zgadzam się z tobą w kwestii całowania po rękach- kogokolwiek. @neoplus, racja .@ yogidiodo- a pisz co ci ślina na język przyniesie, bylebyś nie obrażał/a nadto innych. Przeciwników mam bardzo dużo, jednak czynię starania, aby ich spokojnie i merytorycznie do swoich racji przekonać. Gdyby arcydzieła sztuki dziennikarskiej Jolanty Szymczak byłyby nimi w rzeczywistości , nie zniknęłyby ze strony stowarzyszenia NRM. Został za to Kurier wyborczy z kampanii 2010. Jeśli chodzi o przebierańców, baby przebierają się za facetów, faceci za baby. Tyle w temcie
-
Gość: yogidodo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/11/01 20:32:08
@kasprowiczlukasz, z ręką na sercu ;) czy ja kiedykolwiek Pana obraziłem? To że w niektórych kwestiach mam inne zdanie nazywam Pana "starym malkontentem" nie znaczy,że intencją moją było Pana obrazić. Jeśli jednak czuje się Pan obrażany to przepraszam.