Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA- UWAGI

Już niebawem zostanie rozpisany nowy przetarg na obsługę strefy płatnego parkowania w Mosinie.

 

Co Was wkurza w funkcjonowaniu strefy?

Jakie macie pomysły na usprawnienia? 

Pojawiły się głosy kwestionujące organizację strefy płatnego parkowania w Mosinie.

 

Moje wnioski do nowego przetargu:

1 dodatkowe miejsce dla osób niepełnosprawnych  przed butikami na ulicy Farbiarskiej

2 Abonament roczny  dla osób niepełnosprawnych( np 60 zł) jak to jest np. w Poznaniu. Po opłaceniu którego osoba będąca w jego posiadaniu, w przypadku, gdy miejsce przeznaczone dla  niepełnosprawnych jest zajęte, może zaparkować w dowolnym miejscu bez dodatkowych opłat.

3 Znaki informujące o miejscu dla niepełnosprawnych, szczególnie ten na rogu rynku od strony sklepu spożywczego Piotra Zielińskiego nie powinien być ustawiony od strony drogi lecz na końcu miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych.

4 Gmina powinna dbać lepiej o odśnieżanie parkingów w zimie

5 Biuro strefy powinno znajdować się na parterze 

 

 Mnie np. irytuje to, że gmina oddała  obsługę strefy w obce ręce.

Nie mogę pojąć dlaczego burmistrz za wszelką cenę nie chce, aby strefa była obsługiwana przez gminę.

 

Łukasz Kasprowicz

 

 

sobota, 09 marca 2013, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

  • PLAN MIELOCHA I RYSIA

    Mieszkańcy gminy powinni przyjść na dyskusję publiczną dotyczącą Studium, która odbędzie się 20 września( czwartek) r. o godz. 18.00 w Sali Reprezentacyjnej Mo

  • KONTROWERSYJNY PLAN DLA KROSINKA

    W dniu 9 maja(środa) o godzinie 18 w Krosinku odbędzie bardzo ważne spotkanie  Uwaga mieszkańcy Krosinka. Burmistrz wraz z planistami przedstawi proje

  • NADWYŻKA CZY PORAŻKA?

    Finanse gminne to skomplikowana materia. Deficyt w kasie można nazwać nadwyżką finansową, a niewykonane inwestycje uznać za wykonane. Przychodzę na ostatnią se

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/09 20:00:47
Łukasz zgadzam się z tymi uwagami ale jednak jest małe ale
1 abonament dla niepełnosprawnych tak ale ograniczony czasowo,jednak wiele osób dostało uprawnienia nie na narzady ruchu ale np.na chorobe wrzodową jadą do pracy w Poznaniu pociągiem a auto zostawiają na miejscu dla niepełnosprawnego bo nie muszą płacic a Ty chcac coś załatwić masz to miejsce zajęte.
2 parkingi powinien odśnieżać ten co je obsługuje a nie gmina bo jeśli firma ma zarabiać na strefie to niech o nią dba
-
Gość: the naturat, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/09 20:59:44
O tym kto ma obsługiwać parking ( firma zewnętrzna / urząd ) powinien decydować rachunek ekonomiczny, oczywiście o ile istnieje prawnie taka możliwość.
-
Gość: ibm, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/09 21:31:43
pierwsze 15 minut powinno być gratis
-
Gość: Dawid, *.play-internet.pl
2013/03/09 22:28:26
Powinno się to zlikwidować. Jak się zwróci inwestycja powinno się zakończyć tą szopke.
-
2013/03/10 10:06:26
Jestem mocno ciekaw, czy ZUK wystartuje w przetargu. Jesli nie, to Prezes powinien podać sie do dymisji
-
Gość: karp, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/10 10:30:56
A propos tego ostatniego-Twoje zapytanie nie zostało sformułowane zbyt precyzyjnie(delikatnie mówiąc).Pan Prezes ROŚ Rokietnica powinien miec pisemną zgodę od pracodawcy.Ma?
-
2013/03/10 14:14:58
W zeszłym tygodniu zadałem pytania w tej sprawie pani burmistrz. Prezes PUK Rokietnica nie ma nic przeciwko zasiadaniu p. Andrzeja Strażyńskiego w organach konkurencyjnych spółek. Jest jednak art 211 ksh, ale zobaczymy co w tej sprawie powie burmistrz. Pytania zadałem w związku z tym, że wkrótce obydwa zakłady mogą wziąść udział w przetargach śmieciowych.
-
2013/03/11 19:35:11
Po pierwsze należy zmienić zapisy regulaminu strefy na jednoznaczne. Określić metody odwoływania się od kar nałożonych, dające jakieś możliwości ukaranemu, a nie skazujące go z góry na porażkę i przede wszystkim zorganizować strefę zgodnie z ustawą o drogach publicznych.
I oczywiście jestem za tym by opłata poszła w górę, jeśli powód powstania strefy jest taki jak się podaje, to opłata na poziomie 50 gr nie spełnia swojego zadania, tylko jest dodatkowym podatkiem.
To tyle, mam nadzieję że dyskusja będzie żywiołowa.
-
2013/03/11 22:07:55
open, chyba cię pokręciło. Wzrost opłaty w górę?! o czym ty piszesz? efekt zablokowanej strefy można rozpędzić( a to lezało u podstaw jej powstania) nawet bez opłat, ale trzeba chcieć wytężyć szare komórki. Ja bym rozwiązał to bardzo prosto
-
2013/03/12 00:28:36
To napisz jaką masz propozycję. Chętnie przeczytam i pomyślę. Pewnie, że 50 gr to śmiech na sali. Albo skuteczna opłata, albo żadna. Nie może być tak, że za każdym razem kiedy parkuje się w strefie płaci się pseudo podatek, a w tzw szczycie i tak nie ma miejsca.
Taka jest rola Płatnej Strefy Parkowania i jej idea. To właśnie wysokość opłaty ma powodować, że część potencjalnych parkujących, zastanowi się czy aby na pewno musi parkować w tym miejscu, albo w ogóle czy musi jechać autem. To leży u podstaw płatnej strefy a nie dochód do budżetu.
-
2013/03/13 22:37:00
Dlaczego taka cisza?!?
-
Gość: anonim, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/19 15:23:24
uważam że także w naszej gminie powinniśmy zwrócić uwagę na skutery czy motocykle. gdzie mamy wkładać bilety parkingowe kiedy nie mamy szyby ? chyba nielojalne jest to iż mamy je przyklejać na taśmę klejącą aby nie dostać mandatu.
-
Gość: anonim, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/19 15:26:19
uważam że także w naszej gminie powinniśmy zwrócić uwagę na skutery czy motocykle. gdzie mamy wkładać bilety parkingowe kiedy nie mamy szyby ? chyba nielojalne jest to iż mamy je przyklejać na taśmę klejącą aby nie dostać mandatu.
-
2013/03/19 16:20:14
Jeśli już to jednoślady powinny być zwolnione z opłat. Zajmują mniej miejsca i nie są przyczyną problemu. Poza tym są bardziej ekologiczne.
-
Gość: Hania, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/20 09:48:59
Polecam pobranie regulaminu SPP ze strony gminy.
paragraf 6 Ustala się zerową stawkę za parkowanie dla:
........2) pojazdów jednośladowych.........
I po problemie :)
-
Gość: irokex, *.adsl.inetia.pl
2013/03/21 20:54:16
Ja po pierwsze przemyślałbym ilość miejsc dla niepełnosprawnych. Pewno to wynika z jakichś przepisów, ale jest ich zdecydowanie za dużo. I tak w 90% stoją puste, a innych miejsc brak. Zresztą ich obłożenie bardzo łatwo sprawdzić na monitoringu.
Druga sprawa, fachowych ludzi obsługujących strefę. Teraz to standard, stawiam samochód idę kupić bilecik, przychodzę a tu mandacik. Gonię kobietę, a ta że nic nie może zrobić, bo już go wystawiła i muszę marnować czas idąc do biura i użerając się z następną tępą. Że o wystawianiu mandatów na 10minut przed zakończeniem biletu "bo już nie będę przechodzić, a właściciel pewno i tak nie zdąży", z czasem oczywiście "w przyszłości" nie wspomnę.
Trzecia sprawa, zrobić jak w Poznaniu, jak parking nieodśnieżony, to parkowanie darmowe.
-
2013/03/27 11:50:12
Hania: Możliwe że tak, jest bo to po prostu logiczny zapis. Czytałem ten regulamin ,ale zapisy dotyczące jednośladów nie były dla mnie wtenczas istotne. Pozdrawiam

Tak w ogóle to szanowny autor blogu raczył zaznaczyć, że istnieje wiele możliwości rozwiązania kwestii SPP, czy też problemów z parkowaniem w centrum i... Zamilkł.
Panie Łukaszu czekam na konkrety. Kolejny raz dyskusja bez konkretów z Pana strony. Po co w ogóle ten wątek w takim razie??
-
Gość: samorządowiec, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/02/12 12:52:06
Pan Likasz Kasprowicz nie rozumie po prostu rachunku ekonomicznego. Tylko zewnętrzna firma jest najkorzystniejszą forma w takiej sprawie, ale ramy komentarza nie pozwalaja na wykład o gospodarce panuŁukaszowi.