Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

PŁATNE PARKINGI W MOSINIE

Zapowiadana strefa płatnego parkowana stała się faktem.

Parkometry stanęły na ulicach centrum zaraz po wyborach. ZS pytana w dniu 30 listopada o to, dlaczego dopiero po wyborach parkometry pojawią się na ulicach, odparła, że przez warunki pogodowe doszło do opóźnień instalacji urządzeń.

 Dodam tylko, że mrozy i obfite opady śniegu przyszły 27 listopada. Tak czy owak parkometry zostały zamontowane  w ekstremalnych warunkach pogodowych, więc tłumaczenie włodarza było wówczas bezsensowne.  

Parkingi nie są odśnieżone. Przy krawężnikach wysokie burty śniegu. Jak tu parkować w takiej strefie płatnego parkowania?

  Radni koniecznie muszą się zapoznać z warunkami umowy, jaka została podpisana  przez burmistrza gminy z operatorem strefy.

 To co było dziś widać w centrum według mnie świadczy o kiepskiej umowie z operatorem strefy. Mam nadzieję, że parkingi będą jednak odśnieżone.

 

Temat na początku tego roku omawialiśmy TUTAJ i       TUTAJ

 

Przy ulicy Słowackiego w Mosinie

powstanie wkrótce ogrodzony bezpłatny parking dla urzędników UM. ma zostać utwardzony płytami ażurowymi.

          

poniedziałek, 06 grudnia 2010, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Adelajda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/06 22:02:22
Łukasz, przecież Ty nie rozumiesz słowa pisanego, to do czego Tobie umowa z operatorem?
-
2010/12/06 22:09:22
Jak każda decyzja w tym mieście, SPP jest przedsięwzięciem całkowicie nieprzemyślanym. Nie brano pod uwagę:

1. Bliskości bezpłatnego parkingu u Księdza, z którego dojście trwa tyle co krążenie po rynku i znalezienie miejsca
2. Ilości abonamentów możliwych do wykupienia przez mieszkańców strefy, która jest prawdopodobnie przynajmniej 2x większa niż ilość miejsc parkingowych. Co może spowodować, że mamy strefę zablokowaną przez mieszkańców, a sknery jadą na bezpłatne do Księdza - inwestycja się nie zwróci.
3. Ewentualny wpływ strefy na handel,
4. i tak można wymieniać i wymieniać...

Jest sposób, aby pracownicy firm np.: banków nie będący zameldowani w obrębie SPP, mieli abonament - bardzo prosty :)
-
2010/12/06 22:23:48
To nie kwestia strefy a lenistwa ludzi. Można zaparkować na Rzecznej , czy jako rzekł przedmówca "u Księdza " i 200 metrów dalej mamy rynek, itd. itd. Wystarczy wziąć pod uwagę pierwszy lepszy parking pod dowolnym sklepem. Z reguły nikt nie parkuje 20 m od wejścia, skoro można ślicznie stanąć w świetle drzwi :) , w końcu bliżej, całe 18 metrów.
Osobiście też , uważam , że strefa nie rozwiąże problemu parkowania. Obym się mylił.
Mnie osobiście rozbroiła ulotka :) z informacją... Termin obowiązywania strefy 1 grudnia:) poprawiony delikatnie czarnym cienkopisem na 7 grudnia. Wiadomo, że termin wynikał z pragmatyzmu ZS . Czy parking zmieniłby losy wyborów ? Nie sądzę.
-
2010/12/06 22:41:47
wyobrażasz sobie, przyjażdzasz na zaśnieżony rynek, przebijasz się kilkadziesiąt metrów przez śliski i zaśnieżony plac, nie masz drobnych. idziesz rozmienić do sklepu rozmienić, kupujesz bilet, wracasz znów kilkadziesiąt metrów przez śnieg i lód do samochodu, wkładasz bilet za szybę i znów idziesz kilkadziesiąt metrów, W banku czy u lekarza kolejka. wykupiłeś bilet na godzinę. czas został przekroczony, a ty nadal nie załatwiłeś sprawy, wychodzisz z banku, idziesz przez śnieg i lód do parkometru, kupujesz bilet, idziesz kilkadziesiąt metrów,wkładasz bilet za szybę, patrzysz, a ty mandat za przekroczenie czasu. idziesz znów kilkadziesiąt metrów do banku. Po wyjściu z banku idiesz kilkadziesiąt metrów do samochodu. Wsiadasz i jedziesz do biura strefy, płacisz 50 zł kary. I tak wyjazd do banku kosztował cię kupę stresu, narażony byłeś na połamanie nóg i na końcu zapłaciłeś 50 złotych za to, że była kolejka w banku. Pozdr
-
Gość: nowy, 82.160.131.*
2010/12/06 23:42:50
W Poznaniu od wielu lat nikomu nie robi róźnicy czy mają rozmienić pieniądze czy nie! Jadąc do Poznania tez musisz iśc rozmienić pieniądze do banku, czy pomyślisz, że jest strefa?
Nie róbcie problemu,tam gdzie go nie ma. Chcecie rozwiązania problemu z parkingami, to Magistrat próbuje coś zrobić.
-
Gość: nowy, 82.160.131.*
2010/12/06 23:43:36
W Poznaniu od wielu lat nikomu nie robi róźnicy czy mają rozmienić pieniądze czy nie! Jadąc do Poznania tez musisz iśc rozmienić pieniądze do banku, czy pomyślisz, że jest strefa?
Nie róbcie problemu,tam gdzie go nie ma. Chcecie rozwiązania problemu z parkingami, to Magistrat próbuje coś zrobić.
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 04:47:46
Jezu, ludzie jak Wy możecie nie znać prawdziwej przyczyny wprowadzenia strefy?
To przecież jasne i oczywiste patrząc trochę z zewnątrz. Dla Waszego dobra to zrobili? Kpina! To byłoby za piękne i w Polsce czasu współczesnego absolutnie nieosiągalne. A więc stanowczo nie dla Was, zatem jasne że przeciw. I to się zgadza, bowiem urzędasy i funkcjonariusze wszelkiej maści nie mają gdzie parkować, a dla nich dojście kilkudziesięciu metrów to obraza ich urzędniczej powagi. Na nic wszelkie przeciw, koszty, znikome zyski - o ile wogóle takie zostaną wygenerowane, byle jeden z drugim prestiż sobie podnosił, mając przywilej i gwarancję parkowania na "swoim". I za wasze kochani to będzie robił pieniążki, bo Urząd i jego agendy na koperty dla swoich szczędzić nie bedą. Firmy również wykupią miejsca, bo im to zupełnie wisi, bowiem takie kwoty to żadne dla niech wydatki a w koszty i tak idą. No to teraz przejaśniło się?
Pierwszą nowej Rady uchwałą winno być zawieszenie jej funkcjonowania na czas zimy, albo jeszcze lepiej - zakaz, czy też nie wyrażenie zgody na wykupienie "kopert" przez Urząd i jego agendy. Niech zeżrą żabę którą sobie złapali.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 08:39:35
Wiórecki twoja mądrość jest porażająca, szkoda że obserwowana z daleka. Byłeś choć na jednym spotkaniu w sprawie strefy, wysłuchałeś Burmistrza, Kupców i Mieszkańców ? Pominę że Radny JM wyszedł po 10 min, gdy zorientował się że draki nie będzie i wszyscy są w sumie za, a jedynie idzie o uzgodnienie szczegółów, tak go temat zainteresował. Więc idź pod ten jeden ze słupów w twoim sąsiedztwie i namagnesuj sobie półkule, bo za dużo ostatnio prądów wirowych masz w głowie.
-
2010/12/07 09:03:08
Byłem na prawie wszystkich spotkaniach. Wówczas kroiło się na przewał. Gość, który opracował strefę zarzekał się, że nie pracuje dla żadnej z firm parkingowych. Co się okazało? Pracował jako dyrektor ds. strefy parkowania w pewnej dużej firmie poznańskiej, zajmującej się obsługą parkingów. Ot co. Zresztą to, co mówiła ZS na spotkaniach w wielu aspektach się kupy nie trzymało i wzbudzało podejrzenia
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 09:45:11
Das, w pierwszych słowach mego listu, tak serdecznie i grzecznie jak Ty to robisz - w rewanżu - życzę Ci abyś i Ty z żoną dzieciaczkami, dziadkami, całą szczęśliwą rodzinką miał okazję i przyjemność mieszkać w cieniu takiego słupa, który przewodzi najwyższych parametrów prąd w Europie. Troskliwość o mieszkańców ze strony tutejszych urzędników jest tak porażająca, że może i Ciebie podobne szczęście w przyszłości spotka i porazi. Czego jakem zawistnik okrutny z serca całego życzę i polecam Ciebie inwestorom w prądy, śmieci, hałasy (o czym oddzielnie napiszę), oczyszczalnie ścieków i inne pięknie i skutecznie magnesujące wszystkie bez wyjątku półkule - Twojej zacnej rodzinki. Świnia zwykła jesteś i koniec.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 09:58:02
Kasprowicz ale jakie podejrzenia jako Radny zacznij w końcu wypowiadać się merytorycznie, bo przestajesz być partnerem do jakiejkolwiek dyskusji, skupiając się jedynie na ciągłym kreowaniu atmosfery spisku i przewały bez żadnych konkretów i dowodów. Rozmawiałem z ZS na temat strefy kilkukrotnie i w mojej ocenienie nie miała i niema w niej żadnego interesu. Celem było wyłącznie umożliwienie parkowania w strefie mieszkańcom którzy przyjadą na zakupy, a pozbycie się pracowników firm, sklepów i urzędu. Była wręcz zwolennikiem 30min za darmo, jednak ekonomicznie żadna z firm by nie przystąpiła do przetargu na obsługę. Z tego co wiem UM nie planuje zakupu dodatkowych kart, ograniczając się jedynie do miejsc parkingowych które leżą na jego terenie, a otrzymają je pracownicy wyłącznie użytkujący swoje samochody w celach służbowych. Więc proszę konkretnie pokaż decyzje na które się powołujesz, które sugerujesz inaczej jesteś Radny bajko pisarz.

PS. Wiórecki jako racjonalista proponuje Ci świeczki kupić bo nawołujesz do powrotu do epoki kamienia łupanego. Każde miejsce zamieszkania ma swoje plusy i minusy, jak byś mieszkał przy linii kolejowej, obwodnicy zaproponował byś również jej przeniesienie. Jednak nikt nie przywiązał Cię do ziem zalewowych, w okolicy linii energetycznej, które kupiłeś za drobne. Zawsze możesz sprzedać i wyprowadzić się tam gdzie środowisko Ci pasuje .
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 10:00:47
A teraz do rzeczy, życzliwy głupcze, Das zwanym:
To oczywiste że całą hecę musiała nakręcić, tak jak to pisze Łukasz, albo firma operatorska, albo dystrybutor parkometrów. Z nieba takie pomysły nie spadają, biorąc nadto pod uwagę co poniżej o tej strefie myślicie i alernatywnych bezpłatnych miejscach postojowych. Czy smrodu korupcji nie wyczuwasz? Jak nie, to albo katar masz, albo do laryngologa maszeruj, no alboś mądry inaczej. O tych oczywistościach nie pisałem, bo sądziłem że jak do Mosiniaków piszę, to do mądrych to trafia, cóż trzeba łopatą, bo jak wszędzie, głupi i naiwni tu są też zameldowani. I dbaj o zdrowie, abyś kiedy już stary gruchot będziesz, biorąc zabieg prądów wirowych, nie musiał się czerwienić ze wstydu na wspomnienie tych głupot, któreś teraz mnie życzył i polecał.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 10:16:21
Wiórecki ale dalej dawaj tą łopatą te argumenty, bo w swoim bajko pisaniu Kasprowicza przerastasz i jeszcze wodę z mózgu mu robisz. Proszę o dokumenty w sprawie strefy nie twoje zdziwaczałe domniemania . Już tu swoimi pomysłami durnymi zabłysnąłeś, a przede wszystkim kompletnym brakiem wiedzy merytorycznej. Od powodzi począwszy, na sygnalizacji świetlnej kończąc. Podobnie w sprawie swoich wielkich napięć zleć pomiar środowiska twojego otoczenia i pokaż wyniki z przekroczenia norm pola magnetycznego to pogadamy . Max 5-10 m od przewodu, realnie 1-2 m, a nie 200-300 m do twojej łupinki gdzie mieszkasz. To nawet Przewodniczący elektryk Ci powie. Nie rób ludziom krzywdy bajki opowiadając .
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 10:21:41
Das jesteś niepoprawny i nadal straszliwe głupoty sadzisz. Mnie obwiniasz o strefę zalewową? Mnie? A nie przyszło Ci do głowicy, że to urzędasy tworzą plany przestrzennego zagospodarowania i wytyczają strefy zamieszkania? Ale i tak powiem Ci draniu, że przeszło 20 lat temu, jak kupowałem tu ziemię, to dokładnie sprawdziłem rzędne tej ziemi którą kupuję. I spokojnie spałem, ręką nie ruszając w czasie tegorocznej powodzi 1000-lecia, bo wiem co kupiłem. Nie wspomnę obrzydliwcze, że o żadnej linii energetycznej tutaj nikomu się nawet nie śniło. To przedajni i wredni urzędnicy, za nic mając ludzi, pozwolili na tak głupi przebieg linii. I pamiętaj że zawsze możesz zmądrzeć, życzliwym być i dać się lubić. Nie musisz być cały czas wredny, uwierz w to, proszę.
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 10:26:48
Tyle że ja widzisz w swojej łupince z basenu i sauny już dziś korzystałem, a za niedługo może i z tężni bedę. I takiej łupinki Ci nie życzę, bo żle Ci życzę.
-
2010/12/07 10:39:54
ZAKUP ABONAMENTU DLA OSÓB NIE BĘDĄCYCH MIESZKAŃCAMI STREFY, A PRACUJĄCYCH W NIEJ, LUB POSIADAJĄCYCH BIZNES !!!

1. znaleźć mieszkańca strefy, który nie będzie wykupował abonamentu
2. podpisać z nim oświadczenie o użyczeniu samochodu
3. wysłać mieszkańca do biura SPP z dowodem tożsamości, dowodem rejestracyjnym naszego pojazdu, oświadczeniem oraz naszymi 80zł na roczny abonament
4. i wsio parkujemy 24h/7 dni w tygodniu za 80zł nie będąc jej mieszkańcem :)

IM WIĘCEJ ABONAMENTÓW WYKUPIMY, TYM PRĘDZEJ SIĘ STREFA ROZLECI !!!

Mają przewidziany zysk ok. 4000zł z jednego miejsca parkingowego rocznie co powinno dać ok. 1mln zł, ale jeżeli mieszkańcy wykupią nawet 1000 abonamentów i zawalą strefę swoimi samochodami to zysk ze strefy rocznie nie powinien w sposób znaczący przekroczyć 100tys. zł :)
(przypominam że miejsc w strefie mamy ino z 250)
-
2010/12/07 11:25:11
to gmina ma odśnieżać parkingi, tak zostałem poinformowany jako radny w urzędzie. Moim zdaniem to skandal
-
Gość: Obywatel, *.adsl.inetia.pl
2010/12/07 11:26:01
Proszę się zapoznać jak głosowali poszczególni Radni za wprowadzeniem opłaty za parkowanie
Z pretensjami do Twojego Radnego.
-
2010/12/07 11:32:15
Przy ulicy Słowackiego w Mosinie
powstanie wkrótce ogrodzony bezpłatny parking dla urzędników UM. ma zostać utwardzony płytami ażurowymi.

-
2010/12/07 12:20:40
To jest czysta forma dyskryminacji lub jak kto woli korporacjonizmu tzn. wykorzystywania swojej uprzywilejowanej pozycji. Pracownicy innych firm mają za czas postoju, w czasie gdy są w pracy płacić, lub szukać parkingu i to niestrzeżonego na obrzeżach miasta, a tu urzędasy sobie prywatny, bezpłatny parking fundują. Pewnie, że zrobią sobie na kartę wjazd, czyli tak naprawdę ten plac będzie strzeżony elektronicznie i pewnie również kamerkami. I to się nazywa służebna rola administracji państwowej. A kto za to płaci? Jeśli radni zaakceptują ten kretyński pomysł, to urzędasy będą mieli sprawę parkingów w mieście w przysłowiowej dupie. Nic wam nie zrobią, a jeśli - to im to już wisi i każą wam płacić, sami mając dostęp darmowy. Pogratulować tylko i patrzeć jak was władza po tyłkach z arogancją bezczelnie i cynicznie kopie.
-
2010/12/07 12:24:02
Dlaczego, do diabła, nie można nic dobrego o Mosinie i jej władzy napisać?
Coście się uparli zawsze w poprzek ludziom i sprawiedliwości czynić?
Gdyby nie ten blog i niezależna gazeta to zgrozą by tu wiało.
-
2010/12/07 12:42:14
A nie przyszło do urzędniczej główki, że może ten parking dla interesantów i petentów winien być (jak już) przeznaczony?
-
Gość: ..., 82.160.98.*
2010/12/07 13:51:32
Wam to zawsze w pupie źle.
-
Gość: ..., 82.160.98.*
2010/12/07 13:52:41
Wam to zawsze w pupie źle.
-
Gość: ..., 82.160.98.*
2010/12/07 13:53:52
Wam to zawsze w pupie źle.
-
Gość: ..., 82.160.98.*
2010/12/07 13:57:21
Wam to zawsze w pupie źle.
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 14:29:23
Jeszcze do Dasa 218. Ten Przewodniczący elektryk jest akurat specem od pola magnetycznego które przywołujesz i jak nikt lepiej wie, że wszystkie elektryczne silniki (które przewija i naprawia) świata, napędza to pole. I dowiedz się od niego jak jest ono silne. Widzisz ja na technice zawodowo trochę się znam, bo to mój po prostu fach i jak sadzisz takie oczywiste pierdoły to mnie dziwi że w Twojej szkole fizyki nie uczyli, albo czemuś się jej nie uczył. Gdybyś zbliżył się do tych przewodów na te Twoje realne jak piszesz 1 - 2 metry to nawet wiórek z Ciebie by nie został, o smarkach nie wspomnę. Płonąłbyś i skwierczał jak pochodnia z włoskami na pięknego jeżyka. To nawet silnikowy elektryk w randze Przewodniczącego Ci powie. Jak nie wierzysz to sprawdż sam i nie pierdziel głupot, bo jeszcze jakiś dzieciak przeczyta i tragedia murowana. Dlatego że to na 1-2 metry działa - protestują całe wsie i osiedla? Na naukę - nawet fizyki - nigdy nie jest za póżno. i nie kłóć się ze mną bo Cię znielubię.
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/12/07 14:31:36
Już dawno chciałem to napisać.
Wióreczki to onanista bloxowy.
-
2010/12/07 15:29:21
Jedno grubiańskie słowo wystarczy, aby mnie uciszyć.
I Ty je powiedziałeś.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 17:33:15
Onanista dobre :) :)

Szanowny Panie wióreczki powiedziałem merytoryczne argumenty, Pana pierdolenie bezsensu i robienie ludziom prania mózgu na mnie nie działa, jestem odporny. Dla rozpoczęcia budowy, przebudowy , uzyskania pozwolenia SE powinny przedstawić operat środowiskowy, jeśli urządzenie emituje pole podlega również cyklicznym pomiarom tak jak nadajnik GSM . A co z tym związane ma Pan w ręku ten dokument ? Określa on strefę oddziaływania ? Jak Pan nie masz takiego opracowania to Pan bzdur nie wypisuj .

W Polsce są dość rygorystyczne przepisy dotyczące natężenia pola elektrycznego określone na 1kV/m . Wartość standardowa przy ziemi wynosi ok. 130 V/m , w czasie mgły 2 kV/m , a w czasie burzy dochodzi do 20 kV/m . Dla linii 400 kV krawędź tarasu lub balkonu musi zgodnie z przepisami projektowymi być oddalona o 33 m od przewodu . W praktyce pomiarowej dla linii 400 kV natężenie pola pod liniami skrajnymi na ziemi wynosi 4 kV/m a w odległości już 25 m spada do 1 kV/m . Przyjmując normy Rosyjskie bezpieczne zamieszkanie ludzi jest dopuszczalne przy 5 kV/m w USA określa się tą wartość nawet na 20 kV/m . Podsumowując mieszka Pan 25 m od linii 400 kV ? Jak żył by Pan w USA lub Rosji wybudowali by Panu dom pod tymi drutami i było by to bezpieczne . Pominę że gdy jest mgła czy burza znajduje się Pan w większym polu elektromagnetyczny. Podsumowując jak zacznie Pan kolejny raz się wypowiadać i straszyć ludzi bezpodstawnymi zagrożeniami, to niech Pan napisze że to Ja myśliciel bajkopisarz Wiórecki, który pisze to co mu ślina na język przyniesie . I coś cieniutkie to Pana wykształcenie.
-
Gość: kamionki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 18:47:38
www.iddd.de/umtsno/kamionki2.htm
tak wyglada bezpieczna linia
-
Gość: Mosina, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 18:50:57
Do msk_misiek
Szanowny Panie kiepsko sobie Pan ten przekręt wymyślił. Pracownicy BSPPN zażadają od Pana notarialnego poświadczenia o użyczeniu samochodu. Jeśli Pan nie wiem to troche kosztuje no chyba że stać Pana na notariusza. No to nie wiem czy w tej sytuacji ten przekręt Panu tanio wyjdzie.
-
Gość: Mosina, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 18:58:17
Do fakty.mosina
A nie wpadł Pan na to, że może od razu lepiej wykupić bilet na dłużej np. na godzinę?! Oczywiście lepiej wydać 50zł niż 1,40zł i wypisywać takie głupoty na poziomie przedszkolaka.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/07 19:00:45
" idź pod ten jeden ze słupów w twoim sąsiedztwie i namagnesuj sobie półkule"
no to działa ten prad czy nie? czy trzebno na metr podejść?
-
2010/12/07 20:21:52
do "Mosina"

Niestety jest Pan w błędzie i proponuję lekturę prawa cywilnego.

Umowy użyczenia w ogólnej regule wynikającej z kodeksu cywilnego, a odnoszącej się również do innych umów, jeżeli strony oczywiście zdecydują się zawrzeć umowę na piśmie (może być forma ustna, ale jest trudna do weryfikacji) mogą być zawarte w zwykłej formie pisemnej, w formie pisemnej z urzędowo poświadczoną datą, w formie pisemnej z notarialnie poświadczonymi podpisami, w formie aktu notarialnego.
Biuro SPP nie ma prawa żądać od stron notarialnego potwierdzenia, gdyż tylko w gestii osób zawierających umowę zależy w jakiej formie zostanie ona zawarta.
Miejsca parkingowe SPP w Mosinie nie są własnością prywatną, a przestrzenią publiczną i niestety zarządca nie może wymagać od mieszkańca notarialnie potwierdzonej umowy użyczenia. Byłoby to naruszenie Kodeksu Cywilnego oraz Konstytucji w działach o swobodzie gospodarczej, zawieraniu umów etc. Poczyta Pan to się dowie:)
HAWK
-
2010/12/07 20:31:42
Zapomniałem o temacie najważniejszym: poświadczenie notarialne to jakieś 20zł
-
2010/12/07 22:41:19
Jako przykładny obywatel RP muszę przyznać, że nie rozpatrywałem uchwały Rady pod kątem zgodności z obowiązującym prawem, lecz analizowałem tylko jak obejść zapisek o abonamentach tylko dla mieszkańców. Dzisiaj natomiast po komentarzu użytkownika "Mosina" zabrałem się za dogłębną analizę zapisków uchwały. Poświęciłem chwilę, aby przeanalizować uchwały o SPP w Poznaniu, Śremie, Kościanie i Śmiglu i niestety w każdej z nich można wykupić abonament innej kategorii dla firmy, lub kogokolwiek, kto takowy abonament zapragnąłby posiadać! Oczywiście jedynym rozgraniczeniem są stawki: dla mieszkańców preferencyjne oraz dla innych komercyjne.

W związku z czym uważam, że podjęta przez Radę uchwała jest niezgodna z prawem (np.: z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej) i dlatego Panie Łukaszu na najbliższym posiedzeniu Rady powinien Pan zgłosić poprawkę do Uchwały ustanawiającej SPP w Mosinie uwzględniającą możliwość wykupienia abonamentu typu B dla firm i innych.

Ciekawe co na tą uchwałę powiedziałby Sąd Administracyjny :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 00:29:34
Przerażają mnie płatne parkingi w naszym miasteczku. Tym się ono różni od Poznania , że jest małe , ludzie się znają , często nie są zamożni . Wracam zmęczona po pracy , podjeżdżam na targowisko , ruszam po codzienne zakupy : chleb , jabłuszka , serek masełko . Dolatuję do pobliskiej apteki. Na miłość Boską wszędzie ma mnie stresować opłata parkingowa . Wszędzie ????? Mam chory kręgosłup , nie mogę dźwigać , śpieszę się zwyczajnie do domu . Będę jeździła do Savii , Asa i Tesco . A tak lubiłam sklepikarzy na targowisku. Tak samo zrobią moi starsi rodzice.
-
Gość: Geograf, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/12/08 08:07:47
Jakoś nikt nie komentuje wyżej zamieszczonego wpisu (fakty.mosina z 7.12.2010), o budowie parkingu dla urzędników przy ul. Słowackiego. Może ktoś zorientowany napisze:
1. Jaką powierzchnię tej działki przeznacza się na parking?
2. Ile wynoszą koszty zrealizowania parkingu?
3. Ulica Słowackiego jest objęta strefą. Działka, tyle co wiem, przylegająca do ulicy jest gminną działką. Czy działka ta jest także objęta strefą? Jakie koszty za parkowanie na tym terenie będzie ponosił urzędnik?
4. Dlaczego nie buduje się parkingu dla pracujących w Rynku innych osób(sklepikarze, usługodawcy itp.)
5. Jakie koszt będą poniosić mieszkańcy Pl. 20 Października i ulic przyległych, parkując na terenie objętym strefą?
6. I ostatnie pytanie; Jaka jest różnica między pracownikiem-urzędnikiem, a pracownikiem-sklepikarzem.
-
Gość: kol., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 08:13:27
Całkowicie zgadzam się z przedmówczynią. Wczoraj podjechałam pod sklepik na Dworcowej aby zapytać tylko czy obiecana bluzka już jest. Na parkingu przy EKO brakowało miejsc, za to kawałek dalej wszystkie były wolne. Wizyta w sklepie trwała 2 minuty. Przyznam, że zignorowałam parkometr, który mimo śniegu i mrozu wyrósł nieoczekiwanie jak grzyb po deszczu. Też robię zakupy na targowisku, a dokładniej w sklepikach od Targowej do kładki. Nigdy nie było tam w dni nietargowe problemów z zaparkowaniem. Parkometry w tym miejscu utrunią życie i zniechęcą klientów. Przeniosę się z codziennymi zakupami do Savii.
Myślę, że wprowadzenie opłat za parkowanie w mieście utrudni życie zabieganym mieszkańcom. Wystarczyło by straż miejska wyselekcjonowała pojazdy, które stoją 8 godzin i dłużej na rynku i zaproponowała im wykupienie abonamentu. Część zapłaciłaby, część znalazłaby inne miejsce i po kłopocie. Byłoby prościej i taniej, a dla zwykłego mieszkańca po prostu wygodniej.
Ja protestuję przeciw temu co nam zafundowano. To udawana nowoczesność.
-
Gość: Geograf, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/12/08 08:23:26
I jeszcze jedno. Ktoś tutaj napisał, że strefa powstała dzieki uchwale Rady. Owszem, ale Rada nie była jednolita w głosowaniu. Wieksdzość w Radzie miało ugrupowanie burmistrza. Wraz z kilkoma głosami pozostałych klubów wyszło tak jak wyszło.Należy jednak uściśliś, że uchwałę o strefie przedłożyła Radzie burmistrz Zofia Springer. Trzeba powiedzieć bez ogródek: autorem strefy jest Zofia Springer i to ona odpowiada za to co się w dzieje i będzie się w strefie działo.
-
Gość: kol., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 08:24:04
Pomysł budowy parkingu jako obejście regulacji jaką się samemu zaproponowało, to kolejny przykład hipokryzji naszej władzy. Owszem byłabym za budową parkingu, bo brak miejsc parkingowych nie tylko utrudnia życie, ale ogranicza rozwój firm i sklepów w centrum. Niech miasto zbuduje ten parking, ale nie dla wybranych, tylko dla każdego i niech on funkcjonuje na tych samych warunkach, co inne miejsca w centrum. Tylko takie rozwiązanie moim zdaniem jest do przyjęcia.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 09:11:33
markety + ZS = korupcja
-
2010/12/08 10:12:45
Ktoś wcześniej pytał czym się różni urzędnik od sklepikarza:) , ano tym, że drugi wyrabia dodatnie PKB :) , a poważnie mówiąc w Naszym UM, na własne uszy słyszałem sprzeczkę urzędnika z klientem ( choć może powinien napisać petentem ... , biorąc pod uwagę sposób podejścia ) .
Urzędnik : " Was wszystkich bez urzędników czeka agonia ! "
Cóż, sami jesteśmy sobie winni, latami nie udało się nic zmienić, i wciąż pozwalamy urzędnikom na chamstwo , arogancję i niekompetencję, bo większość ludzi odczuwa strach w konfrontacji z Państwem.
Idąc do urzędu niestety ( bo to nie Nasz obowiązek ) trzeba się przygotować ( fora internetowe, ustawy , etc. ) i bez względu na wynik rozmowy/pisma prosić zawsze o podstawę prawną , zawsze. I nie nr rozporządzenia, itd. , a treść i konkretny paragraf/ zapis . Sprawdzałem to kilka razy i nie było z tą wiedzą za różowo, oj nie było :)
Jakie było zdanie "sklepikarzy" na temat strefy w czasie spotkań ?
-
2010/12/08 10:50:29
Jeżeli na ulicy Słowackiego budowa parkingu stanie się faktem, uważam, że będzie to niepodważalny dowód na słowa użytkownika dgy210 markety + ZS = korupcja .

Co do pytania Poprzednika o stosunek "sklepikarzy", to muszę powiedzieć, że specjalnego sprzeciwu nie było. Wiadomo rynek był zawalony przez całodniowych staczy i trzeba było to ruszyć. Natomiast w kontekście zaistniałych informacji o budowie parkingu dla urzędu, moje pytanie brzmi: czy nie lepiej było wybudować ten parking przed podjęciem uchwały o SPP? Wywalić tam urzędasów i zobaczyć jaki efekt uzyskamy?
Na jednym ze spotkań ZS odkryła karty mówiąc, że to właśnie sytuacja w sobotę przelała czarę goryczy i spowodowała podjęcie decyzji o SPP. I tu nasuwa się pytanie, który urząd poza pocztowym jest czynny w sobotę ?? Czy ruch handlowy w obrębie centrum Mosiny w sobotę przeszkadzał pracy urzędników, czy może okolicznym marketom? Obrotni handlowcy z Mosiny prowadząc swoje interesy w sposób godny podziwu, sklepy zaopatrzone pod sufit, ogromny wybór świeżego towaru, czyżby to wszystko razem generowało za mały ruch w marketach do godziny 14.00???

Skoro nie było korupcji, to pytam się po jaką cholerę wydano grube tysiące złotych na opracowanie koncepcji rewitalizacji centrum miasta, skoro teraz umowa podpisana z operatorem SPP blokuje ewentualne, aczkolwiek moim zdaniem również idiotyczne, zmiany rewitalizacyjne???

Bo najlepiej wydaje się nie swoje pieniądze!!! Kampania sukcesu i ciemny lud przebaczy!!!
-
2010/12/08 10:54:41
do Msk Misiek. Przedsiębiorcy będą płacić abonament 80 zł na rok lub 50 na pół roku. Musza mieć firmę w strefie, prawo użytkowania lokalu: umowa, akt własności, dowód osobisty, dowód rejestracyjny. Abonament przysługuje przedsiębiorcy na jeden samochód.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 11:05:03
geograf -na te pytania ktore zadales było juz wpisanie wioreckiego i oba macie racje:
To jest czysta forma dyskryminacji lub jak kto woli korporacjonizmu tzn. wykorzystywania swojej uprzywilejowanej pozycji. Pracownicy innych firm mają za czas postoju, w czasie gdy są w pracy płacić, lub szukać parkingu i to niestrzeżonego na obrzeżach miasta, a tu urzędasy sobie prywatny, bezpłatny parking fundują. Pewnie, że zrobią sobie na kartę wjazd, czyli tak naprawdę ten plac będzie strzeżony elektronicznie i pewnie również kamerkami. I to się nazywa służebna rola administracji państwowej. A kto za to płaci? Jeśli radni zaakceptują ten kretyński pomysł, to urzędasy będą mieli sprawę parkingów w mieście w przysłowiowej dupie. Nic wam nie zrobią, a jeśli - to im to już wisi i każą wam płacić, sami mając dostęp darmowy. Pogratulować tylko i patrzeć jak was władza po tyłkach z arogancją bezczelnie i cynicznie kopie.
-
2010/12/08 16:19:34
W takim razie, że tak zapytam, czym zmydlono oczy przedsiębiorcom ? , że nie protestowali :)?
A co do parkingu dla pracowników urzędu. Niech płacą w tej " nowej " części i po sprawie. Znając tutejsze tendencje, wkrótce pojawi się artykuł, który naświetli sprawę, tak, że urzędnicy przenoszą się na Słowackiego dla dobra mieszkańców... itd.
A propos kasy w błoto , z ciekawości chciałem Was zapytać, czy urząd z naszej kasy powinien Waszym zdaniem wydawać za spore pieniądze Merkuriusza, czy też inny tytuł ? Czy przypadkiem informowanie ludzi o tym co się dzieje nie leży w obowiązkach UM i nie powinno to być robione na tablicach ogłoszeniowych ? Taniej ?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 18:28:35
Panie Michale,
Ludzie od 8 lat wybierając politykę ZS wybierają MERKURIUSZA
Za 4 lata też tak PANU napiszę!
A takie hasła pod publikę, ekstra...oby tak dalej!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 18:33:42
PS.
A jak tam tematy o JANIE co tak ucichły, no wiecie te fv, remonty..
Te co Łukasz tak [ubl;ikował na BLOXIE i nie kasował!
Ile jest prawdy w tym że robił to celowo?
Ile jest prawdy w tym iż dla niego lepszym rywalem jest ZS niż zwierzchnik JAN?
Jak by Jan został Burm to kogo Łukasz by krytykował - nikogo czyli jego blox nie miał by prawa bytu!
Proszę to przemyśleć...ps pzdr dla jedynego naiwnego MACIEJA co tak plakaty i gazetki Janka roznosił
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 19:11:16
Jestem Ciekaw dlaczego nie przyczepicie się Dyrektora Banku Spółdzielczego, że za pieniążki akcjonariuszy wybudował sobie piękny parking dla pracowników. Osobiście wydaje mi się że nikomu w UM nie zależy na parkingu i by parkować w pobliżu. W zamian proponuje wniosek 5 samochodów służbowych, dla realizacji zadań UM i już każdy pracownik w dupie będzie miał parking i tłuczenie własnego samochodu za śmieszną kilo metrówkę . Na razie do czasu gdy tak nielubiani przez Was Urzędasy mają użytkować prywatne samochody do celów służbowych powinni je mieć w pobliżu . Chociaż z drugiej strony po co, mogą kilka razy dziennie w godzinach pracy wybrać się na spacer np. na kolejową lub do domu po samochód, naprawdę uważam że nikt nie będzie miał nic przeciw. Może ich również wozić charytatywnie mieszkańcy np. Michał . Chcesz wizji lokalnej, oceny jakiejś sytuacji przyjedz sobie po Urzędnika. Albo mogą do Daszewic jechać komunikacją miejską przez Poznań by ocenić dziurę w jezdni 8 h nie starczy. Jedynie znów będziecie mieli o czym pisać. Puknijcie się w te makówki bo czasami naprawdę zastanawiam się czy nie żyjecie mocno oderwani od rzeczywistości .
-
2010/12/08 19:29:03
zamiast limuzyny dla burmistrza, którą żadko jeździ i tak, to trzeba było kupić dwa tańsze pojazdy
-
Gość: terefere, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/08 20:56:53
O, Łukaszek sam pisał, bo są "byki" - RZADKO... do szkoły panie radny , do szkoły, albo kury szczać wyprowadzać, a nie polityką się zajmować...
-
2010/12/08 22:16:46
I znowu wyrwane z kontekstu, pytałem o Merkuriusza, czy to nie szkoda kasy , i nie było to populistyczne ( po co w takim razie tablice ( sprawdź proszę daty pism w tych gablotach ) , to raz, a dwa wybór ZS na burmistrza nie jest tak oczywisty z poparciem druku Merkuriusza, to zbytne uproszczenie, to tak jakby powiedzieć, że skoro wybrałem Chiny na miejsce wakacji , to popieram politykę tego rządu ... bez sensu.
A co do urzędników, nigdzie nie napisałem, przynajmniej ja , że ich nie lubię. Rozumiem , że ograniczają ich przepisy, ale po kilku kontaktach z naszym UM stwierdzam , że są tam ludzie i kompetentni , chętni do pomocy , jak i niestety dyletanci . Nie o to tutaj chodziło, a o parking specjalnie dla nich za darmochę, niby jest lepszy w czymś urzędnik od kogoś z Nas? A z tymi wizjami lokalnymi , to nie przesadzajmy, ilu urzędników w Naszym UM jeździ do klientów ? regularnie?A kilometrówka jest wg obowiązującego taryfikatora ? więc przewyższa koszty , chyba, że ktoś specjalnie kupił samochód do pracy ( a nie używa przy okazji ) . I żebyś wiedział, jak będę miał interes, to sam przypilnuję i pojadę , przywiozę , odwiozę i jeśli będzie ok, to grzecznie podziękuję, korona mi z głowy nie spadnie. Zresztą ja ich nie oceniam negatywnie , bo nawet napisałem , że to nasza wina , że tak ich rozpasaliśmy swoją biernością, a oni mają instynkt samozachowawczy , więc zachowują się naturalnie. Tak więc nic do urzędników nie mam ( choć niektórych powinno się z imienia i nazwiska napiętnować, zwłaszcza , że są naszymi pracownikami ) , nie jest tylko dla mnie jasne i oczywiste, że parking im się należy za friko.
-
2010/12/08 22:19:05
I jeszcze jedno pytanie, piszesz, że pracownicy urzędu gdyby mieli samochody służbowe , chętnie zrezygnowaliby z parkingu ? Czyli rozumiem, że do pracy 2,3 , 5 km przychodziliby pieszo , rowerkiem, itd. ? Mimo szczerych chęci trudno mi w to uwierzyć :)
-
2010/12/09 10:55:28
Zapraszam wszystkich mieszkańców na sesję Rady Miejskiej
www.mosina.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=2&artykul=2673&akcja=artykul
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/09 18:02:45
Niech rada zastanowi sie czy nie przyłaczyc sie już teraz do tych komitetów przeciwko pomyslom naszym mądralów z rzadu w sprawie wsadzenia amerykanów z f16 i całym tym bałaganem na Krzesiny. Jak tu wejda to sobiue poligon taki zrobią jak już raz był i chaty popękały nam a hałas był w dzie ń i nockami. te amerykńskie piloty maja w dupie nasz spokój bo nie nad swoimi latają tylko se będa robic ćwiczenia dla każdego pieprzonego lotnika. a jeszcze ściągna tu paliwa amunicje rakiety i Bóg wie jakie jeszcze śwństwa i potem strefa tego zrzutu to już koniec świata będzie. bo panowie lotnicy musza mieszkac przy duzym mieście bo sie nudzą i do kurew musza miec blisko. lepiej teraz protestowac bo potem powiedzą że wszystkoi juz se zafiksowali i nie idzie odkręcic nic. a my z łapami w nocniku se zostaniemy i hałasem na kilka pokolen bo jak ich potem wypierdolic z krzesin.
-
Gość: Mentor_senior, *.astornet.eu
2010/12/09 18:15:57
Wierności sojuszy należy dochowywać ? Panimaju ?
-
Gość: kuba, 194.114.144.*
2010/12/09 18:48:59
mnie zastanawia ...co było wcześniej - lotnisko czy domki ...hmm... chyba jednak lotnisko więc może jak ktoś za bezcen kupował chatkę wiedząc GDZIE ona jest i w jakiej LOKALIZACJI niech teraz ma trochę honoru i się zamknie
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/09 19:47:20
kuba takich gupków jak ty konstytucja nawet nie przewiduje bo tylko ty jesteś mądry a tych kilka tysięcy ludzi co tu mieszkają to idioci a ta wiara co na ławicy i grunwaldzie mieszka to tez pewnie głupki są nie? Ty wiesz co to za ryk jest tego gówna f16 na dopalaczu to ruskie to były do nich komary i szlo tu zyc. pierdolnij sie w łeb i pomagaj albo sam sie zamknij
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/09 19:55:20
wiesz co i nie ciesz sie tak bo kiedys prosto latali na Luboń a teraz skręcaja w lewo na Mosine bo sami mieszkają na osiedlu w strzeszynku i se sami nie będa robic hałasu. jak ci troche nad chata polataja to ci rura zmięknie bo tak samo Czapury wiorek i Daszewice mają
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/09 20:11:44
I poza tym że latają i czasami hałas robią nic się nie dzieje. W Mosinie mamy również zagrożenia i to większe i trzeba z tym żyć. Zawsze można się przeprowadzić w inne niekoniecznie spokojniejsze miejsce .
-
Gość: kuba, 194.114.144.*
2010/12/09 20:14:20
po pierwsze cham i prostak jesteś, ale to Twój problem - Ty z tym musisz żyć...po drugie nade mną w Mosinie latają więc wiem co to za hałas ...
nie zmienia to jednak faktu, że zarówno lotnisko w Krzesinach jak również Ławica czy Tor Poznań były pierwsze, więc powiedz mi proszę dlaczego mam współczuć cwaniakom co za bezcen kupili teren czy dom a teraz najchętniej zrównaliby wszystkie wymienione przeze mnie "tereny" i pewnie zalesili albo jezioro kazali wykopać
idąc Twoim tokiem rozumowania, można by rzecz, że idioci kupowali tam ziemie i stawiali domy - myśleli że na Torze P-ń będą się modele autek ścigały ? a na lotniskach tylko szybowce ?
zastanów się nad sobą zanim coś więcej napiszesz....
PS. do Twojej jak sądzę marnej wiedzy z zakresu ogólnie pojętego lotnictwa nie ma się co odwoływać, więc zamilcz na moment i posłuchaj - to nie jest tak, że pilot sobie coś wymyśli i skręci tu albo tam - jest coś takiego jak korytarze powietrzne, strefy zejścia i podejścia....więc to jak latają jest ustalone odgórnie

i jeszcze jedno - wytłumacz mi proszę co ma Strzeszyn do Krzesin i Mosiny bo nie bardzo mogę się połapać
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/09 20:17:51
się nie połapiesz bo za glupi jesteś
-
Gość: kuba, 194.114.144.*
2010/12/09 21:47:48
wystawiasz opinie tylko sobie...i własnej matce
dyskusję z Tobą uważam za skończoną
-
2010/12/09 22:57:33
To pogadaliście:) nie ma co :) Latali, latają i będą latać :) i to więcej niż mniej. W tym temacie rozchodzi się, żeby nie parkowali na strefie :) ,bo to ustrojstwo strasznie dużo miejsca zajmie :)
-
2010/12/10 20:56:36
jeden z mieszkańców, któemu wlepiono opłatą dodatkową za to, że nie uiścił opłaty odwołał się i cofnęli mu karę. Przez kilka dni parkingi były źle oznakowane- nie mówiły o opłatach za parkowanie, to było podstawą anulowania kary. Ktoś jeszcze dostał takie coś
-
Gość: kasprowiczlukasz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/11 22:49:49
to znowu ja. W Poznaniu nie ma strefy w soboty. w Mosinie owszem do 14.
-
Gość: Gość: kasprowiczlukasz, dcv164.neoplus.adsl.tpnet.pl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/12 11:55:27
Słyszałem w sklepie jak facet wykrzykiwał, że mu cofneli mandat. Ja się pytam skoro coś było nie tak i oddają kase to kto odda ludziom pieniądze które powrzucali do parkomatów?
-
2010/12/12 13:11:57
to nie mój post był wczesniej, ktoś się podszył.

Jeśli masz wydruk z parkomatu i swiadków oraz dowody na to, że strefa była źle oznaczona, to idź z tym do burmistrza
-
Gość: kasprowiczlukasz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/15 08:56:21
ludzie się skarżą, że nie ma parkingu dla niepełnosprawnych przy ul. FARBIARSKIEJ