Tutaj komentujemy wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne w gminie Mosina
Blog > Komentarze do wpisu

BURMISTRZ SIĘ (NIE) ZNA?

W Głosie Wielkopolskim ukazał się artykuł o wiedzy, a raczej niewiedzy samorządowców na temat prawa samorządowego publicznego, budżetu itp. Itd.

 

W artykule pisano o esemesowym samorządowym plebiscycie, w którym w pierwszym dniu najwięcej głosów otrzymała nasza pani burmistrz Zofia Springer. Czytaj TUTAJ ten artykuł.  Jednak wziąwszy widok uśmiechniętej twarzy pani Zofii, ale jednak dalece różnej od tej z plakatów wyborczych w kampanii 2006 można sądzić, że wynik mógłbyć tylko jeden.  Niestety, czytelnik papierowego wydania tego nie sprawdzi.  Wyniki sondażu TUTAJ.

Pani burmistrz się zna jak nikt w całym powiecie poznańskim. Brawo pani burmistrz, jest pani genialnym samorządowym tuzem. Gratulacje, szczerze gratuluję, na prawdę.   

Jednak, czy w obliczy ostatnich wydarzeń, kiedy nadrzędne organy kontrolne stwierdzają niezgodność z prawem aktów prawnych przedkładanych przez burmistrza Radzie, jeśli organy nadzoru stwierdzają wady prawne decyzji administracyjnych wydawanych przez burmistrza, w końcu, jeśli burmistrz sama na sesji wnioskuje o wycofanie z porządku obrad uchwały, którą wcześniej sama przedłożyła radnym pod głosowanie, gdzie jako powód wycofania podała, że uchwała jest wadliwa pod względem prawnym. Dodam tylko, że to nie pierwszy taki przypadek, to ja się pytam, kto wysyłał te esemesy? 

Dlaczego, skoro gmina ma prawnika, Korzysta z obsługi prawnej najlepszej kancelarii w Polsce, dodam bardzo drogiej, mamy do czynienia z takimi sytuacjami? 

No i dlaczego GW napisała taki tekst ze zdjęciem, po przeczytaniu, którego przeciętny czytelnik, który się nie zna, odniesie wrażenie, że pani, która jest na fotografii na wszystkim się zna? 

Mało tego. Wstrząsnął mną obszerny tekst o dokonaniach Zofii Springer.  Czytaj TUTAJ.  Tekst ewidentnie promocyjny, nastawiony na czytelnika internetowego. Stagowany tytuł o tym świadczy: Zofia Springer, Mosina, burmistrz. Fotka jakby bardziej naturalna, ale moim zdaniem jest to fotka studyjna.

Ja jestem ciekaw czy za ten promocyjny tekst pani burmistrz zapłaciła z własnej kieszeni, czy znowu na krzywy... za pieniądze podatników? 

Parę numerów wcześniej gmina Mosina wykupiła całą stronę w GW na ogłoszenia o przetargach w związku ze sprzedażą nieruchomości. mniemam, że jeszcze raz takie ogłoszenia zostaną opublikowane, a przed II turą wyborów no i jeszcze w GW panią burmistrz z szerokim uśmiechem zobaczymy.

 

Cennik reklam i ogłoszeń w GW TUTAJ .

 Cała strona we wtorkowym  dodatku "nieruchomości" to koszt 8.000 netto, czyli blisko 10.000 brutto.

 

 

 

wtorek, 19 października 2010, fakty.mosina
Za komentarze w tym wątku odpowiedzialność ponosi wyłącznie autor komentarza. Administrator strony kasuje komentarze nie na temat oraz sprzeczne z powszechną netykietą. Wszelkie uwagi co do komentarzy proszę kierować na adres: fakty.mosina@gazeta.pl. Admin

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/19 22:54:59
To,że p. Burmistrz dostała najwięcej głosów nie oznacza, że na TAK. Mogła dostać np. same głosy na NIE. Kto to wie. Wczytajcie się w ten podpis pod zdjęciem.
-
2010/10/19 23:23:47
do sondażu jest link w notce. wszystkie głosy są na tak. ciekawe czy i jacy oraz ile urzedników wysłało eski za 2,44 z VAT z komórek służbowych.
-
Gość: Basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/19 23:57:58
No to trzeba po wyborach sprawdzić bilingi. Jeżeli urzędnicy, w tym sama Burmistrz do takiego dna się posunęli to nic nie pozostaje tylko...
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/20 00:08:50
O tym samym pomyslałem. Ciekawe, kto będzie w komisji rewizyjnej nowej Rady Miejskiej? pozdr
-
Gość: Szakal, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/20 01:44:05
Łukasz, dałbyś już sobie spokój... Na co Ci ta gonitwa wokół własnego ogona...?
Całe szczęście, że tego prawie nikt nie czyta, albo raczej prawie nikt znaczący bo spaliłbym się ze wstydu na Twoim miejscu popełniając takie gafy (nie tylko w rozumowaniu)...
P.S. "Zwarzywszy" pisze się przez "Ż" ;)
Pozdrawiam!
-
2010/10/20 07:14:58
idąc tokiem waszgo myślenia i działania, zapytam o co Ci chodzi?
-
Gość: gorący temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/20 07:43:20
Proste. Ci co zorganizowali tą akcję teraz na nią głosowali stąd tyle głosów i ta młoda twarz na pierwszym planie, aż chce się żyć. Tonący się brzytwy chwyta. Prawda?
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/20 10:46:46
Szakal ma rację - niestety. Tego nikt znaczący nie czyta - kilku, czy kilkunastu mieszkańców i CAŁY URZĄD, powtarzam WSZYSCY URZĘDNICY !! Jeśli tego nie wiesz drogi Szakalu, to nie znasz się na machinie urzędniczej zupełnie. Zapewniam Cię, że wielu z nich, zanim z domu wyjdzie do pracy już blog ma przeczytany. To jest ich praca, to ich chleb. A jeśli jest tak, jak naiwnie myślisz, że nie czytają - to oznaczać mogłoby tylko, że są kompletnymi niedojdami, oszołomami zadufanymi w sobie i to oczywiście podniesione do kwadratu!
Szakalu, a z tym ogonkiem to z autopsji wzięłeś?
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/20 14:41:16
nie wiem czy 2.000 odsłon dziennie i 04 200 do 300 userów to mało, ale myślę, że nie.
Szakal ma rację, że nikt znaczący nie wchodzi tu jeśli ma na myśli burmistrzów urzędników i radnych, a także kilku zacnych mieszkańców Mosiny i gminy, którzy tu piszą i czytają. pozdrawiam
-
Gość: wiorecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/20 17:36:07
Brawo Panie Łukaszu - bingo!! Szakal ogon musi podwinąć, uszy po sobie i bijąc się w szakale piersi oddać Panu szacunek. Szakal jesteś be i wśród żywych ofiary nie szukaj. A Panu Redaktorowi proponuję, i to koniecznie, liczniki do blogu wstawić i jak wielokrotnie i usilnie prosiłem, zabrać się za ortografię. Byłby to piękny gest i najlepszy prezent dla tych dwóch tysięcy odsłaniających; bo czy ktoś Pana lubi czy nie, woli poprawny tekst czytać.
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/20 20:27:09
jak opanuję robić screena, to potem powrzucam strony licznika systemowego
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2010/10/20 22:53:25
lukaszek weź przestań robić z siebie wała opanuj najpierw ortografię to wystarczy a potem możesz wziąć się za opanowanie print screena (faktycznie wiedza na poziomie klasy 6 szkoły podstawowej) Człowieku, jest sonda sms i czy myślisz, że w 25 tysięcznej gminie nie ma kilkudziesięciu osób które uważają, że obecny burmistrz jest OK i wysłali sms. Weź gumowy młoteczek i walnij się w łepeczek (gumowy po to żebyś dzieci nie osierocił). A jeśli chodzi o ilość wejść to się nie ośmieszaj. Przecież ty sam masz z 200 wejść codziennie dodaj do tego wioreckiego i paru innych i już masz tysiąc.
-
Gość: , *.ukhosting4u-dns.com
2010/10/20 22:59:45
panie Łukaszu tyle pan jątrzył tyle pan żółci napluł a tu puk, puk kilkadziesiąt sms-ów i wszyscy czytelnicy Głosu wiedzą, że pani burmistrz jest postrzegana pozytywnie. A dlaczegóż ma być inaczej? To jak mieszkańcy widzą burmistrza na szczęście nie zależy od pana chorego spojrzenia na rzeczywistość. A żeby podskoczyć Głosowi to pan i pana gazetka jesteście za ciency
-
2010/10/20 23:05:32
Bankowo jest , pewnie i 2,3,4 tys. zwolenników, przeciwników podobnie. Jaki jest sens wysyłania sms-ów oprócz propagandy. Mnie osobiście wynik tej ankiety jest obojętny. Niech nawet ma dziewczę 25000 głosów na tak. Krzyżyk na karcie , to i owszem znaczenie będzie miał. Mimo wszystko ciężko ukryć, że przed wyborami władza zaserwowała Nam okno wystawowe swojej świetności : biuletyn badań zadowolenia, huraganowe prace drogowe na terenie gminy, ankieta , itd. itd.
A co do ortografii , ja ją cenię , ale czepianie się akurat tego na forach większego sensu nie , kto czyta fora wie jakie kwiatki tam się znajdują, a walka z tym to walka z wiatrakami.
-
Gość: Dariow, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/21 00:58:08
Szanowny Panie Łukaszu,

Rąk proszę nie załamywać, tych kilku wasali obecnej władzy, którzy próbują Pana zniechęcić do pisania niewygodnej prawdy to nic nowego. Z doświadczenia wiem, że tam gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą... Także głowa do góry!

PS. Internautom, którzy poddają w wątpliwość misję, którą Pan wypełnia, proszę zadać proste pytanie - jeśli nikt nie czyta Pańskiego bloga to dlaczego to Panu uświadamiają i co istotniejsze - po co?
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/21 08:00:34
wiesz co ich boli?
Wpisz w google, Zofia Springer lub przemysław pniewski, lub sławomir jerzy falbierski
-
2010/10/21 19:24:29
Zwłaszcza CV towarzysza wygląda imponująco :)
Ale pozycjonowanie eleganckie:)
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/21 20:10:59
pozycjonowanie najlepsze:)
-
Gość: gorący temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/22 08:53:20
Najlepszym przykładem nie znajomości przepisów przez Burmistrza jest opowiadanie o inwestycjach, które niby zostały sfinansowane z Funduszu Unii Europejskiej. Jeżeli dana inwestycja została pokryta przy udziale takich środków, to należy umieścić dużą niebieską tablicę informacyjną przy inwestycji z informacją ile funduszy Gmina dałą a ile Unia. To jest jeden z warunków umowy o dofinansowaniu. Ja takich tablic nie widziałem w naszej Gminie.
-
Gość: komar22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/22 09:32:30
Gdzie są te inwestycje ze środków unijnych ???
Słyszałem, że włodarze chwalili się na spotkaniach z mieszkańcami pozyskiwaniem środków na oświatę i na remont pałacu w Rogalinie oraz szpitala w Ludwikowie.
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/22 21:53:56
Omawiałem jużten temat na łamach FMP i blogu. Zofia udzieliła wywiadu gazetce szkolnej z SP1 w Mosinie, zapytana o to, jakie zadanie zostały zrealizowane ze żrodków unijnych na terenie gminy, pani zofia odpowiedziała, że SP w Krośnie, Szpital w Ludwikowie oraz pałac w Rogalinie. A gdzie tak mówiła na jakim spotkaniu?
-
Gość: Mentor_senior, *.astornet.eu
2010/10/23 10:16:11
Psy szczekają a karawana idzie dalej. W dzisiejszym ,,Polska Głos Wielkopolski'' Pani Zofia Springer przewodzi stawce najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów w powiecie poznańskim. Oj niedobry to prognostyk dla opozycji przed zbliżającymi się wyborami. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadane przewietrzenie Ratusza w Mosinie nie będzie jednak miało miejsca.
-
Gość: gorący temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/23 11:15:02
Na jakiej podstawie te informacje są tworzone? Trzeba mieć na uwadze, że w naszym Magistracie pracuje wyśmienity specjalista od propagandy. Mam wrażenie że te informacje w Głosie to jego robota. Jakoś na internetowych głosowaniach nie jest tak różowo.


GŁOSUJE NA MAŁGORZATĘ TWARDOWSKĄ !!!
-
Gość: joker, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/23 19:31:21
A ja na Jana Marciniaka
-
Gość: komar22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/23 19:58:25
Ja też na Jana Marciniaka.
Uważam, że facet powinien rzadzić gminą!!!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/23 20:15:28
Tylko kretyn nie połapie się, że to głosowanie na ZS jest prymitywną manipulacją. Z całym szacunkiem dla aktywności Mosiniaków, nie sądzę, aby za swoje pieniądze tak nagle zapałali chęcią wyróżnienia jakiegoś urzędnika. Przecież to normalna jego praca za bardzo wysoką pensję. Nic, absolutnie nic szczególnego Mosina ne zawdzięcza pani ZS. Skąd zatem ta nagła do niej symptia? Bzdura, obrażanie nas, robienie w przysłowionego balona i to na skalę województwa. Muszę powiedzieć, że czuję się tą wredną manipulacją jako tutejszy mieszkaniec upokorzony. Zobaczcie, że nawet ci niezadowoleni, rozżaleni, często pokrzywdzeni - nie oddają głosu przeciw, bo to przecież kosztuje, a oni naprawdę powód do wyrażenia swoich emocji mają. A tu nagle wylew sympatii do naszej burmistrzowej. Ale przedobrzyła i na śmieszność się wystawiła (gorzej że razem z nami mieszkańcami) . Tam gdzie burmistrz nie ma opozycji lub kontroli niezależnej prasy (jak u nas) tam olewają takie ankiety, bo to tak naprawdę napędza tylko forsę gazecie. Gdybym jednak był zagrożony i na gwałt potrzebował spektakularnego sukcesu, to bym słał za taką pensję sms-y z czego tylko by się dało. Te 2 zł (bo vat się odlicza) to żaden koszt za taką reklamę. Jeśli ktoś mi nie wierzy to niech poświęci parę złotych, aby z największego durnia w województwie zrobić lidera (można odwrotnie, z ZS zrobić równocześnie lidera na "nie") Tak bardzo mnie kusi wybrać sobie jakąś osobę i tu podając ile ślę sms-ów, zmanipulować wynik (sądzę że za 1000 zł każdego bałwana wysforuje się na lidera). Zabawa na całego, ale trochę żal wyrzucać pieniążki w błoto, po to tylko, by ośmieszyć osobę do której coraz mniej szacunku czuję. Domyślam się jednak, że jest to strategiczne posunięcie jakiegoś burmistrzowej kreatora. Coś przecie musi robić. Rób człowieku swoje, ale niech to chociaż ze smakiem i subtelnością będzie. Nie wszyscy jesteśmy takimi jak sądzisz baranami, a obrzydzenie do ciebie i twoich obleśnych metod jest oczywiste. Tylko głupców takie metody "promocji" przekonają. Niestety tych, i naiwnych nie podejrzewających takich manipulacji, wciąż jest dużo, o wiele za dużo. I na to liczycie - niestety. Przestań już, kończ ten wygłup - wstydu oszczędż. (Zobacz ile ma punktów prezydent Poznania, porąbało cię?)
-
Gość: wardruna5, 80.51.152.*
2010/10/23 20:28:20
Nic dodać , nic ująć . PS: Również głosuję na Marciniaka
-
Gość: Mentor_senior, *.astornet.eu
2010/10/23 20:35:41
Manipulacja rodem z PRL - u. Ja też będę głosował na Jana Marciniaka bo ... nie mam wyboru.
-
2010/10/23 20:55:23
Niestety , do ludzi to trafia.
Ostatnimi czasy :
śliczny obiektywny inaczej plebiscyt SMS,
eksplozja wyborczych inwestycji ,
"klasowa" publikacja o nastrojach mieszkańców .
To taki policzek w pysk obywatela. Ja mam nadzieję, że my mieszkańcy nie nadstawimy drugiego , a w dniu wyborów podniesiemy rękawicę i odpowiednio podziękujemy ZS, sukcesywnie pozostawiając jej kratkę pustą.
-
Gość: wiórecki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/23 22:12:13
Wpis "abrm106" to wpis wióreckiego. Komp co jakiś czas czyści wpisy i hasła, ja tego nie zauważyłem i z automatu system przypisał mi ten login. Nie chcę być posądzony o jakąś manipulację ze swojej strony, stąd ta informacja. Dziękuję. Miłej niedzieli i przekażmy sobie znak pokoju. Teraz taka na to moda.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2010/10/23 23:59:39
dla was zawodowych malkontentów wszystko jest manipulacją. Niech lukaszek zrobi akcje i zaapeluje zeby wszyscy glosowali na nie zobaczymy ilu ludzi tak zrobi. No z 10 by zrobilo bo gdzies tylu wpisuje sie na tym opioniotworczym blogu
-
2010/10/24 00:13:40
na ten głupi smsowy konkura TYLKO DLA IDIOTÓW, szkoda by mi było kasy, głupoty burmistrza nie muszę potwierdzać. Wolałbym te pieniądze wpłacić dla Przemka z Baranówka, który walczy o życie
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/24 00:33:44
Zostałem poproszony przez Komitet Inwestorów Indywidualnych z Drużyny do przedstawienia ich 4 letniej (aż lub tylko) walki z Magistratem o możliwość budowy domów i zamieszkania na własnych działkach budowlanych. Zaczęło się od dość długiego procesu przekształcania działek i ustanowienie MPZP na wniosek trzech właścicieli gruntów oraz Spółdzielni z Krosna. Dzieło tzn. MPZP zostało uwieńczone w 15 grudnia, 2005 (czyli prawie 5 lat temu). W/w właściciele podzielonych działek rozpoczęli proces sprzedaży podzielonych gruntów we wrześniu 2006 roku. To był początek przeprawy nowych właścicieli gruntów. Na początek próbowali pozyskać informację w referacie u Pana Ambrożewicza odnośnie dalszego procesu uzbrajania terenu. Zostali spławieni położycie sobie rurkę i już będziecie mieli wodę. Teraz kładzie się takie niebieskie rury i temat zakończony. Po tej wyczerpującej wypowiedzi Pana kierownika nowi właściciele skontaktowali się z Radnym Wiązkiem (jedyny, o którym wiedzieli, że jest radnym). W styczniu 2007 temat pojawił się na Sesji Rady za sprawą tegoż radnego. Poruszony był temat kontrowersyjnego MPZP dla tego terenu ustanowiony jeszcze za poprzedniej kadencji Burmistrz Zofii Springer i Przewodniczącego RM Przemysława Pniewskiego. Plan ten zakłada wyłącznie podłączenie się do istniejących sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. (Czy w Drużynie jest gaz ziemny? NIE). Pani Burmistrz na forum zobowiązała się do pomocy tym właścicielom w rozwiązanie problemu. Oczywiście w tej sprawie nic nie zrobiono. Komitet został skierowany do Aquanetu proszę tam ten problem skierować to obowiązkiem Aquanetu jest budowa sieci na naszym terenie Oczywiście jak się później okazało Aquanet nie miał z Gminy informacji o powstającym osiedlu i teren ten nie został włączony do Funduszu Spójności 2007-2013. Najbliższy termin gdzie Aquanet rozważy wniosek o wciągnięcie we własne inwestycje to 2013 r ABSURD. Usilne starania Komitetu przynosiły marne efekty. Temat, co jakiś czas pojawiał się na Sesji Rady Miejskiej. Na jednej z Rad Burmistrz Ratajczak przedstawił nowych właścicieli jako spekulantów gruntów cwaniaków mówiąc Ci państwo tanio kupili działki a teraz chcą, aby Gmina im je uzbroiła Przypomnieć należy tutaj, iż przystępując do tworzenia MPZP a późniejszego jego uchwaleniu Gmina przenosi na siebie obowiązek uzbrojenia terenu zgodnie z Ustawą o Samorządach. Niestety ten obowiązek próbowano przerzucić raz na Aquanet raz na przyszłych mieszkańców. Aquanet przedstawił swoje stanowisko, że zbudują infrastrukturę jak będą domy na tym terenie a plan zakłada, że musi być uzbrojenie żeby otrzymać pozwolenie na budowę. Inwestorzy usilnie starali się znaleźć rozwiązanie. Zaznaczyć tutaj należy, że MPZP przygotowany przez Biuro Planistyczne zakładał rozwiązania tymczasowe, które zostały usunięte z planu przez nasz Magistrat. ( Dlaczego? To tylko Oni wiedzą) Niestety Starostwo Powiatowe wielokrotnie odmawiało udzielenie pozwolenia na budowę. Komitet wnioskował o zmianę MPZP chcąc go sfinansować, aby MPZP pozwolił na otrzymanie pozwoleń. Niestety Pan Ambrożewicz był obruszony jak można w XXI wielu pozwolić na budowę przydomowych oczyszczalni bądź szamb skoro we wsi jest kanalizacja (we wsi nie na tym terenie!) Unia Europejska stosuje i zaleca takie rozwiązania (przydomowe oczyszczalnie) w miejscach gdzie inwestycja jest nieopłacalna. Jaka zatem jest świadomość i znajomość prawa i przepisów przez naszych urzędników? Temat był przedstawiony wszystkim Radnym. Niestety tylko nieliczni Radni wyrazili chęć pomocy w temacie inni natomiast wręcz przeciwnie zgodnie z rozumowaniem Pana Ratajczaka kładli kłody pod nogi z zawiści (rodzinnej?). Miedzy czasie inwestorzy odwołali się do Urzędu Wojewódzkiego gdzie uzyskali pozwolenie na budowę przydomowych oczyszczalni i przydomowych zbiorników na gaz.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/24 00:37:56
Pozostał nadal nie rozstygnięty temat wodociągu. Komitet wielokrotnie spotykał się w poniedziałki z Panią Burmistrz. W obecności wszystkich zainteresowanych Pani Burmistrz zobowiązała się do wprowadzenia w Plan Budżetu 2009 Projekt oraz Budowa Wodociągu, co zostało potwierdzone na piśmie. Komitet znając realia działania naszych Urzędów wcześniej wystąpił do Aquanetu o warunki na wodociąg i kanalizację dla tego terenu. Warunki te dostarczył osobiście do Referatu Inwestycji. Niestety nasz Urząd wystąpił ponownie o te same warunki. Przetarg na projekt wodociągu został dopiero rozstrzygnięty w kwietniu 2009 roku dając termin dla projektanta do listopada. A gdzie czas na budowę? Ano była taka możliwość gdyż pojawiły się nadwyżki budżetowe między innymi z tego projektu (zarezerwowane 50 tyś a projekt kosztował 19 tyś). W październiku Komisja Budżetowa większością głosów na wniosek jednego z Radnych podjęła taką decyzję, która w przeddzień Sesji Rady Miejskiej została wycofana przez Przewodniczącego Komisji Budżetowej.(dlaczego Komitet to wie i Pan Przewodniczący również) Nadzieje na budowę wodociągu w 2009 roku legły w gruzach. Z nowym rokiem 2010 inwestorzy wyglądali rozpoczęcia prac, ale nagle w głowach naszych urzędników powstał plan dalszego przeciągnięcia inwestycji postarać się o fundusze z Unii Europejskiej. Efekt wielka lipa 6 pkt.. na 13 pkt.. możliwych. Dofinansowania nie ma. Zdaniem Referatu Inwestycji i naszego burmistrza Ratajczaka wodociąg najlepiej robi się we wrześniu październiku. Zdanie wykonawcy wie Pan tak naprawdę takie inwestycje zgodnie z prawem robi się najpóźniej do końca września. Inwestycja ruszyła dopiero teraz w październiku 2010 roku. Decyzja podjęta w 2009 roku przez Przewodniczącego Komisji Budżetowej spowodowała, że inwestycja przesunęła się o rok. Należy tutaj zaznaczyć, że od ponad roku na tym terenie stały domu bez prawa do zamieszkania z uwagi na brak wodociągu narażając właścicieli na straty rzędu 20 tyś rocznie. Na koniec jedno zdanie. Temat rozpoczął radny Wiązek a przez kolejne 3 lata prowadziła je radna Małgorzata Twardowska stąd moje ostatnie wpisy, że głosuję na Twardowską. Ocena należy do Was czy naprawdę trzeba tylu lat i wysiłku żeby powstało 300m wodociągu i prawa do dysponowania swoją własnością??? Jedno jest pewne ten wodociąg nie powstałby nigdy z inicjatywy Urzędu Miasta.

Informacje na bieżąco są na naszej klasie. Login Komitet Drużyna Nowinki
nk.pl/profile/32556135

-
Gość: Mentor_senior, *.astornet.eu
2010/10/24 09:05:06
Panie Gorący ! Obrażasz Pan Inwestorów Indywidualnych z Drużyny ! Oni Pana prosili do przedstawienia Ich 4 - letniej walki jakby sami nie potrafili i nie wiedzieli jak się to robi. Dokonanie wpisu na blog to rzeczywiście wielki wyczyn, przekraczający umiejętności Inwestorów z Drużyny. Panie Gorący, zmień Pan szkołę,bo ta której udziela Ci twoja M.T. jest żałośnie beznadziejna i oparta wyłącznie na prymitywnych intrygach. Każdy Twój wpis umacnia mnie w głosowaniu na Jana Marciniaka, który - po tym co napisałeś - powinien na tym blogu publicznie zabrać głos i napisać o faktach z M.T. w tle.
-
Gość: Kamil, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/24 10:30:23
Jeśli wiesz coś o faktach z Małgorzatą Twardowską w tle, to proszę napisz, to ważne szczególnie dla tych, którzy chcą na nią głosować. Mentor już wielokrotnie pokazywał, że poglądy p. Ratajczaka są mu bliskie, natomiast Jan Marciniak, to koniunkturalista, zajmie stanowisko wygodne dla niego. W tej grupie jedynie Małgorzata Twardowska, zawsze stała po stronie mieszkańców, stąd tak dużo ludzi chce na nią głosować, a ponieważ nie należy do żadnych układów, jest gorliwie zwalczana.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/24 10:37:26
Zostałem poproszony z uwagi na to, że "jestem znany i aktywny" na tym blogu. Ich nie bardzo by można było do czegoś przykleić. Nikt by nie wiedział kto to i o co im chodzi. Kiedyś tutaj byli przez moment 1 lub 2 wpisy na tym blogu. Mój wpis o tym, że będę głosował na M. Twardowską jest po spotkaniu się z nimi. Przedstawili mi 4 letnia przeprawę i wieczne kładzenie kłód pod nogi. Powiedzieli, który radny im pomógł, a który wykorzystał do walki politycznej a jeszcze inny zrobił nadzieje a potem wystawił tylną część ciała na nich. Jednym z nich jest Twój faworyt. Walczyli do ostatniej chwili. Prywatnie zamówili nawet kosztorys tego wodociągu, aby na Komisji posługiwać się twardymi dowodami (kosztami budowy). "Chodzili" w Starostwie Powiatowym nad przyspieszeniem wydania pozwolenia na budowę będąc w stałym kontakcie z projektantem i gdy wszystko było gotowe Jan wycofał się po spotkaniu z Przemkiem. Gminie się to nie podobało, ze są pod stałą kontrolą przez Inwestorów i zabroniono pracownikom udzielania informacji tym Panom z Drużyny. Ot to cała naga prawda. Ja nie należę do szkoły Pani Twardowskiej. Znam ją z opowiadań Komitetu oraz dokonań w naszej Gminie. Nie wiem dlaczego mnie usilnie do Niej przypisujesz.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/24 21:29:54
Ok źle się wyraziłem. Nie poproszony tylko znam temat i w rozmowie padło "możesz coś o nas napisać na blogu - to napisałem. Te dwa posty są długie, ale warto przeczytać ile trzeba się nachodzić i wykazać aktywności społecznej, żeby podstawową rzecz osiągnąć WODĘ bieżącą do celów spożywczych. Ich starania nie były o jakiś luksus typu chodnik, droga utwardzona, czy kanalizacja. WODA widać w naszej Gminie to też luksus spekulacyjny. Innych krajach woda bieżąca jest za darmo. U nas, ze trzeba coraz więcej płacić to trzeba jeszcze o nią walczyć wytrwale. Podoba mi się ich stanowisko obywatelskie. Oby więcej było takich osób. Potrafili osiągnąć swój cel i nigdy nie zawahali się stanąć oko w oko z naszą "cudowną" władzą. Tacy ludzie stoją na straży demokracji i stale obserwują Radę Miejską i pracę Urzędu. BRAWO.
-
Gość: Lukasz Kasprowicz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/24 22:15:41
Gorący, mogłeś te długie tematy porozstrzelać. co powiesz na tytuł" Walka o Wodę" ?, tekst jest już napisany, lekka adjustacja i już
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/25 23:20:06
Ok zatem czekam. Z tego co wiem temat jest Tobie również znany. Można by było rozszerzyć wątek o dokładne fakty Inwestorów z Drużyny. Z tego co wiem mają cały segregator ciekawych dokumentów. Tak na przyszłość, są chętni do współpracy.
-
2010/10/25 23:26:14
obrobię to co wrzuciłeś i ci prześlę
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/25 23:33:48
To może jeszcze tekst z Naszej Klasy?

" Zadanie budowy wodociągu dobiega końca. Jeszcze tylko wcinka w istniejący wodociąg, płukanie, próby ciśnieniowe i odbiór przez Aquanet. Dopiero wtedy możemy przystępować do wykonywania przyłączy indywidualnych. Mamy nadzieję, że na Święta zamieszkamy w naszych opustoszałych domach. Przy urnach wyborczych 21.11.2010 na pewno nie zapomnimy o osobach, które pomogły nam w tej 4 letniej przeprawie.

Waldemar Wiązek
- wprowadził nasz problem jako pierwszy na Sesję Rady Miejskiej

Jan Marciniak
- konsultacje ds. realizacji inwestycji

Małgorzata Twardowska
- przez cały okres była naszym mentorem poświęcając naszej sprawie wiele prywatnego czasu. To Jej przypisujemy największe zasługi w naszej sprawie.

Cóż, co do reszty Radnych mamy różne zdania. Jedni popierali nasze działania, inni byli obojętni w naszej sprawie niektórzy siali zamęt a część Radnych nas zwalczała z różnych powódek czasami nawet rodzinnych.

Pani Burmistrz wraz ze swoimi zastępcami nie byli zadowoleni z naszej działalności przyjmując postawę kunktatorską w sprawie.
Pan Ratajczak czasami rozpędzał się w swoich wypowiedziach i reakcjach nagłej frustracji
Pan Pniewski - na komisjach sprytnie próbował wprowadzić dezorientację w naszym temacie bez efektów. Trudno nikt im nie obiecywał łatwej posady.

Przez ten 4 letni okres czyli całą kadencję naszej Wysokiej Rady byliśmy stałymi bywalcami na Komisjach i Sesjach Rady przyglądając się pracy naszych Radnych. Powiemy tylko jedno fundamentalna zmiana Władzy Ustawodawczej i Władzy Wykonawczej przyniesie nam spore korzyści.
Zachęcam wszystkich do rozważnych wyborów. Stanowisko Radnego w Gminie jak i Burmistrza nie jest dozgonne. Należy głęboko się zastanowić zanim postawimy krzyżyk na karcie wyborczej.
Czy wybrany ostatnio przez nas Radny bądź jego ugrupowanie sprawdzili się?
Czy był aktywnym Radnym?
Jakie zmiany wprowadził w naszej Gminie?
Nie zawsze nasz Radny z sąsiedztwa zasiadający w Radzie od lat jest aktywny.
My po tych 4 letnich skrupulatnych obserwacjach potrafimy trzeźwo ocenić sytuację i chętnie się takimi informacjami podzielimy.
ZAPRASZAMY wszystkich do aktywnego działania na rzecz naszej Gminy. W każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 16:00 odbywa się Sesja Rady Miejskiej - wstęp wolny. Stójmy na straży demokracji w naszym samorządzie.
Jesteśmy do Waszej dyspozycji."
-
Gość: Sławek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/26 08:28:57
Dokładnie taka sama sytuacja była w związku z rozwojem terenów budowlanych w Daszewicach. Tam jednak nowi właściciele działek zostali skutecznie zablokowani uchwalonym planem zagospodarowania przestrzennego. Mimo, że wszyscy zdają sobie sprawę z braku logiki i bezprawności działań władzy, to jednak zrezygnowali z dalszej walki, uznając ją za bezsensowną w obecnym układzie. Wszyscy również czekają na zasadnicze zmiany kadrowe!
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/26 13:20:54
Warto walczyć do końca. Należy stawiać czynny opór idiotyzmom.
-
Gość: Sławek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/26 19:55:24
Czasami brakuje sił i środków, bo my musimy walczyć za własne pieniądze z władzą, która na te same sprawy wydaje, nie swoje, tylko też nasze pieniądze. Co z tego, że po kilku latach dowiemy się, że mieliśmy rację, że sąd uchyli decyzje. To wszystko jest chore.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/27 01:18:47
Jedna ważna rzecz w odniesieniu do przedstawionego problemu z Drużyny.
Zgodnie z Ustawą o Samorządach Lokalnych obowiązkiem Gminy jest budowa infrastruktury. Kierowanie z problemami interesantów do Aquanetu jest wbrew prawu. Dla nas - mieszkańców stroną jest GMINA a nie Aquanet. Aquanet jest spółką powołaną przez wiele Gmin do obsługi i zarządzania istniejącą siecią. W myśl przepisów nasze roszczenia mamy prawo kierować i należy kierować do Gminy. To na Gminie spoczywa obowiązek zapewnienia infrastruktury. Czy zrobi to Gmina czy Aquanet nie jest to dla mieszkańców istotne. W sprawach zapewnienia podstawowych potrzeb mieszkańców w myśl Ustawy stroną dla mieszkańców jest GMINA. W wielu ofertach sprzedaży gruntów Gminnych potencjalni interesanci kierowani są do Aquanetu - BŁĄD. W stosunku do innych dostawców jest ten zapis OK. Zapewnienie dostępu do sieci wodociągowej i usuwania nieczystości stałych i płynnych mówi Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w Gminach. Władza bardzo dobrze o tym wie i żeruje na niewiedzy osób. Mam wrażenie, ze w umowach sprzedaży jest zawarta klauzula uwalniająca Gminę z obowiązku, na co się kupujący nieświadomie zgadza a potem to już ma problem.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/29 00:54:12
Co z tematem Drużyny i ich potyczkami z władzą?
-
Gość: Kamil, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/29 08:50:57
Wydaje się, że wybór Małgorzaty Twardowskiej na burmistrza Mosiny, walnie przyczyni się do rozwiązania tego problemu. Trzymam kciuki, oby się wam udało.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/10/30 00:43:07
Ja też jestem za zmianą władzy. Dajmy szansę Twardowskiej na pierwsze 4 lata a potem ja ocenimy. Jak na razie nie miała szansy, tak więc trudno mówić teraz o Niej źle. Na temat pozostałych kandydatów duuuuuużo pisać.
"8 lat mineło jak jeden dzień i nic więcej nie zrobiło się"
-
2010/10/31 21:59:49
nk.pl/profile/32556135 Tutaj nas znajdziecie
-
2010/10/31 22:00:22
Witam wszystkich blogowiczów. Po dłuższym czasie milczenia postanowiliśmy się pojawić na tym blogu. Niemalże od samego początku byliśmy wiernymi czytelnikami. Z naszego 4 letniego doświadczenia, będąc blisko Radnych jak i Urzędników dużo tych informacji zgadza się z tym, o czym pisze się na blogu. Nasza sprawa w końcu zakończyła się lecz jeszcze proces trwa. Mamy nadzieję, że kolejne etapy rozwoju naszego osiedla będą odbywały się w bardziej przyjaznej atmosferze. Mimo to, że ten wodociąg fizycznie powstał czujemy pewien niedosyt i na pewno nasza aktywność nie zostanie uśpiona.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/11/01 19:04:21
Nareszcie Komitet się pojawił, bo byłem posądzany o nieprawne wystąpienie w Waszym imieniu.
-
Gość: x man, *.centertel.pl
2010/11/01 19:53:42
Witam
A o co chodzi z tym komitetem... jeden moze dwoch aktywnych ludzi i od razu komitet DRUZYNA,
Ja jako MIESZKANIEC MOSINY JESTEM PRZECIWNY ROBIENIA NA ZAWOŁANIE WSZYSTKIM DOOKOŁA tego czego chca, a mam tu namysli wszystkih tych co dość niedawno zakupili działki, wybudowali sie a teraz ŻĄDAJĄ!!!
KPINY!!!
Jak tak dalej pojdzie to zaczna powstawac same komitety
1. Komitet TBS żądający dróg utwardzonych z chodnikami,( 50 podpisów i 2 zapaleńców)
2. Komitet RYNEK żądający innego oświetlenia (35 podpisów i 3 zapaleńców)
3. Komitet XYZ itd
Każdy z nas jest (mam nadzieje) świadomy sw wyborów miejsca zakupu działki, budowy domu.
Dlaczego moje peniądze i inych mieszkańców mosiny mają byc w wiekszości wydawane dla mieszkanców wiosek.
Może analizujac plan inestycji bierzmy pod uwage jakie to pieniazki wplywaja z danych wiosek i za takie albo podobne wykonujmy remonty, oczywiscie niech miast cos tam dokłada ale nie 100%!!!
Ja na sw ulicy chce chodnik, chce gaz itd, ciezko pracuje i nie chce aby moje pieniadze z moich podatkow szly na odlegle wioski!!! Moze to jest bardzo samolubne ale prawdziwe!!!
-
Gość: , *.wapgw.era.pl
2010/11/01 20:43:45
hmm,cos w tym jest
-
2010/11/01 21:00:58
a chcesz żeby Twoje pieniądze burmistrzowa wydawała na bzdety?
-
2010/11/13 00:22:13
Do X men:
Nasz KOMITET INWESTORÓW INDYWIDUALNYCH "KOMITET POD LASEM" liczy sobie blisko 30 właścicieli posesji. Ten wodociąg to nie jest nasz koncert życzeń jak się Tobie i zapewne innym wydaje. Ten wodociąg jest konsekwencją uchwalenia MPZP z dnia 15.12.2005 roku. Zapisy odnośnie mediów umieszczone w MPZP zostały przeredagowane na przez Magistrat i zatwierdzone przez szanowną Radę Miejską pod przewodnictwem Pana Pniewskiego. Nie można mieć zatem pretensji do nas, że żądamy czegoś, co sama Gmina sobie zapisała w MPZP. Ten wodociąg jest konsekwencją tych zmienionych zapisów. Czy zatem dostęp do wody bieżącej Twoim zdaniem jest to luksus? Mamy Państwo Prawa, nasza Gmina również (powinna) opiera się na prawie, my wystąpiliśmy o budowę wodociągu do Gminy zgodnie z prawem tj. Ustawą o Samorządach Gminnych i zapisami MPZP dla naszego ternu. Znając dobrze zagadnienia zapisane w paragrafach w/w ustawy nie pisałbyś takich herezji.
-
Gość: Gorący Temat DATA: 21.11.2010 WYBORY, *.icpnet.pl
2010/11/14 00:13:22
Ja już nie raz czytałem na stronach BIP MOSINA zapis przy sprzedaży działek " w sprawie kanalizacji i wody należy dowiadywać się u operatora sieci Aquanet". To może jest OK jak jest sieć w drodze przy sprzedawanej działce, ale jeżeli nie ma wcale takiej sieci, co wtedy? Ja już wcześniej pisałem nie raz " Dla mieszkańców stroną jest Gmina nie Aquanet !!!". Aquanet jest stroną w konflikcie kiedy mam wodomierz i nie płacę, bądź mam zastrzeżenia do jakości wody. Skoro nie ma sieci Aquanetu to po co mam iść do Aquanetu? LOGICZNE?
-
2010/11/14 23:53:55
Jasne nam też to się wydaje logiczne. Gmina wysyła obywateli niczym w Biblijnym powiedzeniu od Jonasza do Kajfasza. Myśmy tą drogę przeszli i wiecie, co się okazało w Aquanecie dowiedzieliśmy się, że Gmina na czas nie zgłosiła MPZP do inwestycji Aquanetu. Dokładnie daty układają się tak: zatwierdzenie MPZP 15.12.2005 zamknięcie 10 - letniego Planu Spójności inwestycji Aquanetu 2006. Data zgłoszenia naszego planu do Aquanetu nastąpiła 22 stycznia 2007roku - ZA PÓŹNO. Kolejna przymiarka do Planu Spójności przez Aquanet dopiero w 2013 roku !!! Gdyby udało się wprowadzić w 2006 roku inwestycje wykonałby Aquanet na koszt własny i ze środków unijnych. Gmina wysyłała nas do bogu ducha winnego Aquanetu wiedząc, że nie mamy szansy nic tam załatwić. Przy czym jak się okazało Aquanet wskazywał Gminie, że uchwalanie MPZP z nieuwzględnianiem szamb ekologicznych oraz własnych ujęć wody jest BŁĘDEM (dokumentacja na powyższy temat do pobrania w Urzędzie Miasta i Gminy w referacie Planowania Przestrzennego dla każdego mieszkańca Gminy za darmo)
-
2010/11/16 11:52:11
TYLKO ROK SPÓŹNIENIA:) może w myśl , że zacytuję klasyka :)Klient: Panie kierowniku, ja już czekam cały miesiąc!!
Kierownik warsztatu: Pan siada, sekundę... Miesiąc, mówi pan?!
Klient: Noo!!
Kierownik: No i już nieprawda, bo nie miesiąc, a 37 dni kalendarzowych.
Klient: Więc już więcej!
Kierownik: Więc już się pan mija z prawdą, prawda? Noo. 37 dni... no skoro pan tyle czeka, to może pan poczekać jeszcze jeden dzień.
Klient: Ja mam czekać jeszcze jeden dzień, a ten pan dopiero...!
Kierownik: Nie, chwileczkę, niech pan siada. Pan jest moim gościem na razie, ja mówię. Samochód tego pana przywieziono dzisiaj rano, 8 godzin temu. Czyli że dla niego jeden dzień czekania dłużej to jest 300% więcej czasu.
Klient: Ale...
Kierownik: Jest czy nie jest?
Klient: No jest.
Kierownik: No, jest. A dla pana, skoro pan czekasz 37 dni, to jeden dzień więcej to będzie... yyy... No kochany, no jakby nie liczyć no... (Liczy różnymi sposobami). No jakby nie liczyć... To dla pana jeden dzień jest niecałe 3, dokładnie 2 koma 702. No to na stratę 2 koma 7 no, to jeszcze możemy sobie pozwolić, ale, żeby stracić 300% czasu... ho, ho, kochany, co to to nie my na czas musimy patrzeć po gospodarsku!
-
2010/11/17 11:12:44
Jak jest wiele przypadków takich jak pisze Komitet Drużyna to ja się nie dziwię, że potem mamy 810 miejsce na 826 w Polsce. Koko Jumbo i do przodu.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/11/19 19:10:49
Oddajmy głos na pana Jana Marciniaka. Cenię pana i szanuję, życzę powodzenia!